خلاص شدن بیماران دیابت نوع 1 از تست قندخون با این ابزار+عکس-سلامت

سه‌شنبه 14 شهریور 1396 سلامت
شدن بیماران دیابت نوع 1 از تست قندخون با این ابزارعکس سلامت

محققان موفق به تولید دستگاه نظارت مداوم بر قند خون شدند که نیاز افراد مبتلا به دیابت را برای انجام تست‌هایی که نیاز به سوراخ کردن سر انگشت دارد از بین می‌برد.

آفتاب‌‌نیوز :

Dexcom G5 اولین سیستم نظارت مداوم بر قندخون مخصوص کودکان و بزرگسالان است که نیاز افراد برای سوراخ کردن انگشت و گرفتن تست قند خون مخصوصا در طول شب را برطرف می‌کند.

این فناوری پوشیدنی هر پنج دقیقه یک بار سطح گلوکز خون را در اختیار کاربر قرار می‌دهد که این امر می‌تواند خبر خوبی برای کسانی که مبتلا به دیابت نوع یک هستند باشد، زیرا دردسرهای تست‌ قند خون را برای بیماران برطرف کرده است.

خلاص شدن بیماران دیابت نوع 1 از تست قندخون با این ابزار+عکس

در انگلستان تنها حدود ۴۰۰ هزار نفر با دیابت نوع یک زندگی می‌کنند که بیش از ۲۹ هزار نفر از آنها کودک هستند.

دیابت نوع یک در گذشته دیابت وابسته به انسولین نامیده می‌شد و هر سنی را در بر می‌گیرد، اما در کودکان و جوانان شایع‌تر است. بدن افراد مبتلا به دیابت نوع یک قادر به تولید انسولین کافی نمی‌باشد. این نوع دربرگیرنده پنج تا ۱۰ درصد از انواع دیابت است.

در این نوع از دیابت تخریب سلولی سلول‌های بتا در پانکراس اتفاق می‌افتد. در دیابت نوع یک، پانکراس هیچ انسولینی ترشح نمی‌کند، انسولین هورمونی است که بدن را قادر می‌سازد تا گلوکز موجود در غذا را به انرژی تبدیل کند.

در حال حاضر هیچ درمانی برای افراد مبتلا به دیابت نوع یک وجود ندارد و این بیماری باید روزانه کنترل شود. افراد مبتلا به دیابت نوع یک حدود ۶۵۰۰۰ تزریق در طول عمر خود داشته و قند خون خود را بیش از ۸۰ هزار بار در این مدت اندازه‌گیری می‌کنند.

از آنجایی که فناوری به صورت روزانه در حال تغییر و پیشرفت است، توسعه یک فناوری پوشیدنی می‌تواند تاثیر قابل ملاحظه ای بر کیفیت زندگی افراد مبتلا به دیابت نوع یک داشته باشد و آنها را از شرایط استرس زا خلاص کند.

این سیستم یک پلتفرم برای ورود رویدادهای قابل تنظیم را فراهم می‌کند که به کاربران این امکان را می‌دهد تا نحوه تاثیر فعالیت‌های روزمره مانند ورزش بر سطح قند خون را ردیابی کنند.

هشدارهایی که این دستگاه صادر می‌کند مستقیما به دستگاه‌های هوشمندی که بیمار به همراه دارد فرستاده می‌شود. صداها و زنگ هشدار نیز می‌توانند به صورت سفارشی تنظیم شوند تا به عنوان یک اعلان روی صفحه نمایش ظاهر شوند.

از طریق اپلیکیشن همراه این فناوری کاربر می‌تواند به دستگاه‌های هوشمند اندروید یا دستگاه‌های هوشمند اپل نزدیک‌ترین افراد خانواده خود متصل شود و اطلاعات مرتبط با گلوکز خون خود را برای آنها ارسال کند.

بدین ترتیب کودکان و بزرگسالان مبتلا به دیابت نوع یک قادر خواهند بود میزان گلوکز خود را با حداکثر پنج عضو خانواده یا دوستانشان از طریق برنامه Dexcom Follow به اشتراک گذاشته و سبب اطمینان خاطر آنها شوند.

به گزارش ایسنا و به نقل از هافینگتون پست،با استفاده از فناوری بلوتوث که در فرستنده این فناوری تعبیه شده، مشاهده کامل سطح گلوکز از راه دور و از طریق دستگاه‌های مرتبط در سه مرحله انجام می شود:

یک سنسور الکترومغناطیسی مبتنی بر آنزیم کوچک، سطح گلوکز را فقط در زیر پوست اندازه گیری می‌کند.

فرستنده ای که در بالای حسگر و بر روی پوست قرار گرفته، اطلاعات را به یک دستگاه هوشمند سازگار یا گیرنده ارسال می‌کند.

یک دستگاه هوشمند سازگار با دستگاه اپل یا اندروید که مجهز به اپلیکیشن Dexcom G5 است، به افراد مبتلا به دیابت نوع یک اجازه می‌دهد تا روند گلوکز را مشاهده کنند و بدانند که در چه زمانی بالا، کم یا در حد محدوده نرمال است.

این دستگاه سریع، سازگار و دقیق به افراد مبتلا به دیابت نوع یک و عزیزانشان اجازه می‌دهد تا آزادانه از زندگی لذت برده و تفاوت‌های بزرگی در زندگی آنها ایجاد می‌کند.

پیشتر این محصول فقط برای افرادی که دو سال یا بیشتر دارند، تایید شده بود.

منبع : آفتاب

10 معجزه سفید کننده دندان خانگی

دندان‌هایی سفید با باطنی زشت!-سلامت

10 درصد مردان 50 ساله از سن‌شان پیرتر است سلامت

قلب 10 درصد مردان 50 ساله از سن‌شان پیرتر است-سلامت

×

ارسال دیدگاه

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا