ترشی لیته اصیل و خوشمزه +طرز تهیه

سه شنبه، ۱ مهر ۱۳۹۹ آشپزی

ترشی لیته

ترشی لیته یکی از انواع ترشی های خوشمزه و پر طرفدار ایرانی است که بر خلاف دیگر ترشی ها در تمام فصول سال مورد استفاده قرار می گیرد، برای مشاهده این آموزش در بخش آشپزی دایان با  همراه باشید.

 

ترشی لیته

مواد لازم برای تهیه ترشی لیته
بادمجان ۵۰۰ گرم
سبزی ترشی ۳۰۰ گرم
هویج ۲ عدد
سیر ۳ حبه
فلفل دلمه ای رنگی ۲ عدد
کلم سفید ¼ کلم متوسط
سرکه ۵۰۰ گرم
نمک و زردچوبه به اندازه کافی

 نکته

سبزی های ترشی که شامل پونه، مرزه، ترخون، گشنیز و جعفری است را پاک می کنیم. دقت کنید که مقدار سبزی های معطر باید با هم یکسان باشد مثلا برای مقدار مواد لازم موجود در این دستور هر سبزی باید ۶۰ گرم باشد.

ترشی لیته

ترشی لیته

طرز تهیه ترشی لیته

برای تهیه ترشی لیته خوشمزه ابتدا بادمجان ها را با دقت می شوییم و داخل آبکش قرار می دهیم تا آب اضافه شان خارج شود، سپس کلاهک بالای بادمجان ها را با چاقو می گیریم و اگر هنوز خشک نشده بودند با دستمال آنها را کاملا خشک می کنیم.  بادمجان ها را روی آتش یا شعله گاز به صورت کبابی می پزیم و پس از گرفتن پوست شان کنار می گذاریم. در صورتی که طعم بادمجان کبابی را نمی پسندید می توان بادمجان ها را درون فر کباب کنید، زیر بادمجان کبابی در فر طعم دودی نمی گیرد.یا می توا ن به صورت خام استفاده کردبه این صورت که پوست ان را گرفته و چرخ کنید

پوست سیرها را می گیریم و آنها را می شوییم، سپس با دستمال خشک می کنیم. در ادامه بادمجان های کبابی شده را به همراه سیرها داخل غذاساز می ریزیم و به پوره تبدیل می کنیم، سپس کنار می گذاریم.

کلم سفید را نیز می شوییم و داخل خردکن می ریزیم و همراه هویج و فلفل دلمه ای های ریز خرد شده داخل کاسه ای می ریزیم و ترکیب بادمجان و سیر پوره شده را نیز به آن ها اضافه می کنیم.

در ادامه سبزی ها را نیز داخل خردکن می ریزیم  و به مواد می افزاییم و مقدار کمی زردچوبه و نمک و به دلخواه مقداری پودر گلپر روی مواد ترشی می ریزیم.در این مرحله یک ظرف شیشه ای مناسب را می شویمم و با دستمال به طور کامل خشک می کنیم، سپس مواد ترشی لیته را پس از مخلوط کردن درون آن می ریزیم و یک بند انگشت روی شیشه را خالی می گذاریم.

سپس سرکه را به اندازه ای اضافه می کنیم، که یک بند انگشت بالاتر سطح مواد ترشی را کاملا بپوشاند. در ادامه درب شیشه را محکم می بندیم تا هوا به داخل شیشه نفوذ نکند، سپس به مدت ۱ هفته در  یخچال قرار می دهیم تا ترشی اماده شود.

 

نکته

تمام سبزیجات را به خوبی شسته و روی یک پارچه تمیز پهن میکنیم تا آب اضافه انها گرفته شود.اگر مواد آب داشته باشند ترشی خراب می شود

گرانولا چیست؟ چگونه در خانه گرانولا تهیه کنیم ؟

خلال پلو سمنانی خوشمزه و مجلسی+طرزتهیه

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا