بیوگرافی سارا رسول زاده

شنبه 1 آذر 1399 بیوگرافی
بیوگرافی سارا رسول زاده

بیوگرافی سارا رسول زاده

سارا رسول زاده در 17 شهریور ماه 1368 در تبریز به دنیا امد.

او در خانواده شش نفری است که فرزند اخر هم است و والدین سارا همیشه دو اصل را از فرزندان خود خواسته اند: پدر او اشتغال به یک رشته ورزشی برای سلامت انها و مادر او برخورداری از تحصیلات عالیه بر اساس همین دو اصل سارا رسول زاده از همان دوران کودکی با هندبال آشنا شد و یکی از علاقه مندی هایش تداوم تحصیلات دانشگاهی اسـت. او چندین سال عضو تیم هندبال نفت بود. فعالیتی کـه نگرانی مادر را برای عدم صرف زمان کافی برای تحصیلات او در پی داشت. سارا در دوران دانش آموزی چندین تئاتر عروسکی داشت و چند اجرای تئاتر هم در آن دوران با بازی او همراه بوده اسـت.

 

تحصیلات سارا رسول زاده چیست؟

پیگیری هاي مادر برای ادامه تحصیل فرزندان، موجب گردیده اسـت تا یکی از خواهرهای سارا اکنون دانشجوی مقطع دکترا و دیگری مشغول بـه ادامه تحصیل در رشته حقوق باشد. برادر سارا هم در رشته مکانیک فارغ‌التحصیل شده اسـت. خود سارا رسول زاده نیز دارای مدرک کارشناسی مدیریت صنعتی اسـت.

 

فعالیت سارا رسول زاده در تئاتر

قابل توجه است که بدانید  سارا رسول زاده هیچ دوره آکادمیکی را در زمینه بازیگری پشت سر نگذاشته اسـت. تنها حضور او دریک دوره آموزش بازیگری، بـه وُرک شاپ هاي استاد علی رفیعی مربوط میشود. او از یک معلم قدیمی در دوران دبیرستان با نام «آیدا کریمی» هم بعنوان تنها استادش قبل از علی رفیعی نام می‌برد.

 

شروع معروفیت سارا رسول زاده

سارا رسول زاده راه آشنایی با مخاطبان خودرا از سال هاي قبل، با فعالیت در حوزه ي مجری گری و تئاتر آغاز کرده بود. اما درسال ۱۳۹۴ و با شروع سریال «عاشقانه» چهره او در قالب بازیگری، بیش از پیش معرفی شد. سارا رسول زاده در کارنامه هنری خود سابقه اي طولانی در تئاتر عروسکی دارد.او از دوران کودکی با این سبک از تئاتر آشنا شد و تا دوران دانشجویی همان‌ گونه این فعالیت را گاه و بی گاه انجام می داد. رسول زاده در حوزه تئاتر هم، در همین زمان کوتاه، اثر درخشان «يِرما» از استاد علی رفیعی را در کارنامه هنری خود دارد. او با تلاش و همچنین بـه پشتوانه سابقه تئاتری خود برای حضور در وُرک شاپ هاي علی رفیعی انتخاب شد.

بیوگرافی سارا رسول زاده و همسرش + عکس های سارا رسول زاده و مصاحبه

 

ماجرای مجری گری سارا رسول زاده چیست؟

سارا رسول زاده در اوایل سال ۱۳۸۸ با تماس از طرف شخصی کـه هنوز هم می‌گوید وی را بـه جا نیاورده، جهت شرکت در تست مجری گری بـه سازمان صدا و سیما دعوت میشود. سارا خیلی خوب از پس این تست برمی آید و نخستین بار در قاب تلویزیون با برنامه اي بنام «ترمه طلا» ظاهر میشود.

 

این برنامه بـه سفارش گروه کودک و بـه کارگردانی «محمد رضا حیدری» توجه مخاطبان را جلب می کند. تا جاییکه رسول زاده میگوید: «بسیاری مرا با نام طلا می شناسند.» رسول زاده کار اجرا را بسیار سخت می‌داند و تجربه تئاتری اش را علت موفقیت در حوزه مجری گری میداند. او پس از موفقیت برنامه ترمه طلا در همان شبکه دوم سیما، مجری برنامه زنده آفتابگردان شد.

رسول زاده پس از موفقیت دراین برنامه راهی شبکه ي جام جم می‌شود. او مجری گری برنامه «دوستان» بـه تهیه کنندگی مسعود ساکت راکه پیش ازآن توسط زهرا عاملی از مجریان شناخته شده صدا و سیما اجرا می شد، در دست گرفت. سارا برای مدت کوتاهی در برنامه ي «مثبت مـن» از شبکه ي پنج سیما مشغول بـه فعالیت بود.

آخرین حضور سارا در جایگاه مجری گری بـه برنامه باکیفیت «سپید پر رنگ» با تهیه کنندگی الهه بهبودی باز میگردد. این برنامه کـه تا اواسط سال ۱۳۹۳ ادامه داشت؛ یکی از موفق ترین برنامه هاي سارا رسول زاده بوده اسـت. او الهه بهبودی رابه سبب برنامه «جمع مـا» کـه آن روزها با اجرای آزاده نامداری پخش می شد، می شناخت.

بیوگرافی سارا رسول زاده و همسرش + عکس های سارا رسول زاده و مصاحبه

بیشتر درباره سارا رسول زاده بدانیم

سارا رسول زاده اثر سینمایی ماندگار علی رفیعی با نام «ماهی ها هم عاشق میشوند» از موردعلاقه ترین اثراتش نام برد و دوست دارد روزی در فیلمی که کارگردانی اش با علی رفیعی است ایفای نقش کند. سارا دوست دارد مسیر بازیگری منحصر بـه فرد خودش رابا توجه بـه ویژگی هاي ظاهری و توانایی هاي درونی اش داشته باشد.

بیوگرافی سارا رسول زاده و همسرش + عکس های سارا رسول زاده و مصاحبه

بازیگران مورد علاقه سارا رسول زاده

او از هیچکس به عنوان الگو نام نبرده است اما بازیگران مورد علاقه اش می توان به رویا تیموریان، گلشیفته فراهانی و فاطمه معتمد آریا بـه همراه پرویز پرستویی، فرهاد اصلانی و سیامک صفری اشاره کرد.

 

بیوگرافی مسیح و آرش

بیوگرافی آرش ومسیح دو برادر خواننده پاپ

بیوگرافی سایمون کاول

بیوگرافی سایمون کاول/داور مشهور مسابقات استعدادیابی

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا
logo-samandehi