بیوگرافی سرمربی رئال مادرید زین‌الدین زیدان وهمسرش

دوشنبه 14 تیر 1400 بیوگرافی
زین الدین زیدان

چکیده ای از بیوگرافی زین‌الدین زیدان

یکی از مشهورترین فوتبالیست های فرانسه در تمام دوران زین الدین زیدان است او استاد اصول و تکنیک های قوتبال شناخته می شود. او مهارت خاصی در کنترل و دریبل زدن ، لمس توپ جادویی ، دید متمرکز در فوتبال دارد .که هیچ بازیکنی نتونست از او تقلید کنند

زین الدین زیدان از 108 بازی بین المللی خود ، 31 گل به ثمر رساند.زیدان بعد از خداحافظی از فوتبال ،  به عنوان مدیر به طور فعال در بازی محبوب خود شرکت کرد. در سالهای فعال خود ، او به عنوان بازیکن برتر فرانسه شناخته می شد. برتری او در فوتبال به زیدان چندین بار جوایز و جوایز آرزو شده مانند 3 بار بهترین بازیکن سال فیفا و یک بار توپ طلا را اهدا کرده است.

نام کامل: زین الدین یزید زیدان

تاریخ تولد: 23 ژوئن 1972

محل تولد: مارسی فرانسه

سن: 48 سال

تابعیت: فرانسه

دین : اسلام

 

همسر و پسران زین‌الدین زیدان

همسر و پسران زین‌الدین زیدان

 

زین‌الدین زیدان با چه کسی ازدواج کرده است؟

 زین‌الدین زیدان در ۱۹۹۳ با ورونیک، رقاص و مدل اسپانیایی‌الاصل، ازدواج کرد. آن‌ها چهار پسر به نام‌های انزو (زادهٔ ۲۴ مارس ۱۹۹۵)، لوکا (زادهٔ ۱۳ مه ۱۹۹۸)، تئو (زادهٔ ۱۸ مه ۲۰۰۲) و الیاس (زادهٔ ۲۶ دسامبر ۲۰۰۵) دارند که انزو هم‌اکنون در باشگاه فوتبال رئال مادرید کاستیا بازی می‌کند.

 

همسر زین الدین زیدان کیست؟

همسر:ورونیک ( Véronique Zidane )، رقاص و مدل اسپانیایی

همسر زیدان  در مورد آشنایی بااو گفت  وقتی زیدان از من خوشش آمد، پرسید آیا مسیحی هستی؟ در جواب گفتم،بلی زیدان با این کلمه چهره اش عوض شد و رفت، مدتی گذشت و از زیدان خبری نشد تا کنجکاو شدم و دنبالش راگرفتم، وقتی منزل شخصیش را در پاریس پیدا کردم، با دیدنم تعجب کرد و من هم علت ناپدید شدنش را پرسیدم. زیدان گفت می خواستم با شما ازدواج کنم ولی تو مسیحی هستی و من مسلمان! طی چند ملاقات من شیفته دین و رفتار زیدان شدم و تصمیم گرفتم هم مسلمان شوم هم با زیدان ازدواج کنم.

 

نام فرزندان زین الدین زیدان چیست؟

 • انزو زیدان
 • لوکا زیدان
 • تئو زیدان
 • الیاس زیدان

 

زین الدین زیدان

زین الدین زیدان

 

Zinedine Zidane کیست:

زین‌الدین زیدان ملقب به زیزو؛ مربی فوتبال کنونی و بازیکن فوتبال بازنشستهٔ فرانسوی است که سرمربیگری رئال مادرید را برعهده دارد.

 

زیدان در کجا به دنیا آمده است؟

زین‌الدین زیدان  متولد  ۲۳ ژوئن ۱۹۷۲در لا کاستلین ، مارسی ، در جنوب فرانسه متولد شد.

 

خانواده زیدان و دلیل مهاجرت زیدان به فرانسه ؟

او کوچکترین فرزند از پنج خواهر و برادر است. زیدان یک مسلمان از نژاد کابیل الجزایری است. والدین وی ، اسماعیل و مالیکا است.پدرش به عنوان انباردار و ساعتبان شب در یک فروشگاه بزرگ کار می کرد ، اغلب در شیفت شب ، در حالی که مادرش خانه دار بود.

در سال 1953 قبل از شروع جنگ الجزایر ، از روستای آگوئومونه در منطقه بربر زبان کابلی در شمال الجزایر به پاریس مهاجرت کردند.

 

زین‌الدین زیدان

زین‌الدین زیدان

 

چه شد که زیدان به یوونتوس رفت؟

زین الدین زیدان در 23 ژوئن 1972 در مارسی فرانسه متولد شد. در سن 5 سالگی ، زیدان جوان به بازی فوتبال معرفی شد. او به همراه دوستان محله خود ، در میدان اصلی مجتمع مسکونی معروف به “Place Tartane” فوتبال بازی می کردند. در روزهای آغازین ، عشق او به فوتبال عمدتا تحت تأثیر بازیکنان المپیک مارسی بود. ژان پیر پاپین ، انزو Francescoli و Blaz Sliskovic که ستاره های فوتبال او بت بودند.

در ده سالگی ، زیدان اولین مجوز بازیکن خود را برای تیم نوجوانان یک باشگاه محلی از  کاستیانه گرفت. او مهارت های خود را در خیابان های ناهموار  کاستیانه در مارسی ، فرانسه کامل کرد. با این حال ، مدت حضور وی در این باشگاه کوتاه مدت بود و پس از حدود یک سال و نیم به SO Septemes-les-Vallons منتقل شد.

اتحاد وی با  سپتمز حدود دو سال و نیم به طول انجامید و پس از آن او در میان افرادی که برای آموزش سه روزه در انتخاب شده بودند ، ادامه یافت.

بیوگرافی صدف اسپهبدی بازیگر فیلم علفزار

. استعدادیاب آث کن “ژین وارائود” او را کشف کرد و او به این باشگاه رفت تا تنها شش هفته در این باشگاه بماند اما به دلیل هنرش در این تیم پذیرفته شد حضور او در این تیم و بازی در سطح حرفه ای چهار سال ادامه یافت .

زین الدین زیدان پس از آموزش در بخش جوانان کن ، فوتبال را به عنوان یک حرفه حرفه ای دنبال کرد. او اولین حضور حرفه ای خود را در کن ، در سن 17 سالگی ، با به ثمر رساندن اولین گل خود انجام داد. در سال 1992 ، او به عنوان هافبک به بوردو منتقل شد.

در سال 1996 ، زیدان بعداً به یوونتوس اف ایتالیا منتقل شد. این انتقال باعث افزایش دید و انتظارات او در زمین شد. در دو فصل بعدی ، او یوونتوس را به یک سوپرجام ایتالیا ، یک سوپرجام یوفا ، یک جام بین قاره ای و یک جفت سری A هدایت کرد.
اوج حرفه او در سال 1998 بود که فرانسه جام جهانی را برگزار کرد. او دو گل برای فرانسه برابر برزیل در فینال به ثمر رساند. او با خاموش کردن برزیل در فینال 3-0 پیروزی جام جهانی ، قهرمان ملی شد. در سال 2000 ، او یک بار دیگر تیم فرانسه را در مسابقات قهرمانی اروپا که منجر به پیروزی 2-1 برابر ایتالیا شد ، پیشگام شد.

 

رقم قرار داد با رئال

در سال 2001 زیدان یکی از گرانترین انتقال های فوتبال با نام او در دنیا  ثبت شد، قرار داد 74 میلیون یورویی  بودکه تا 10 سال بعد هم در فوتبال بی سابقه بود به باشگاه رئال منتقل شد

در سال 2006 ، زیدان اعلام کرد که پس از جام جهانی 2006 که در آلمان برگزار شد ، به زودی بازنشسته خواهد شد.

 

زین الدین زیدان

زین الدین زیدان

 

کل افتخارات فوتبالی زین‌الدین زیدان

زین الدین زیدان با موفقیت ها و افتخارات زیاد خود میراثی در فوتبال ایجاد کرده است. در سال 2004 ، وی توسط نظرسنجی طلای یوفا به عنوان بهترین بازیکن فوتبال 50 سال گذشته اروپا انتخاب شد. متعاقباً این امر باعث شد تا نام وی در FIFA 100 ، لیست پله در بین 125 بازیکن بزرگ فوتبال در تمام دوران ، قرار گیرد. وی همچنین طی دو سال ، 1998 و 2002 دو بار برنده جایزه بهترین بازیکن سال فرانسه شده است. علاوه بر این ، او همچنین یکی از معدود بازیکنان فوتبال است که سه بار برنده بهترین بازیکن سال FIFA / Ballon d ‘Or Awards شده است. در ادامه افتخارات زین الدین زیدانبه عنوان بازیکن ومربی مشاهده کنید.

 

زین‌الدین زیدان

زین‌الدین زیدان

 

افتخارات فوتبالی زین الدین زیدان چیست؟

 • جام جهانی: ۳ بار حضور (۱۹۹۸٬۲۰۰۲٬۲۰۰۶) – یک بار قهرمانی (۱۹۹۸) – یک بار نایب قهرمانی (۲۰۰۶)
 • جام ملت‌های اروپا: سه بار حضور (۱۹۹۶٬۲۰۰۰٬۲۰۰۴)، یک بار قهرمانی (۲۰۰۰)
 • جام باشگاه‌های اروپا: یک بار قهرمانی (در ۲۰۰۱–۲۰۰۲ با رئال مادرید)
 • لیگ ایتالیا: دو بار قهرمانی (در ۱۹۹۶–۱۹۹۷ و ۱۹۹۷–۱۹۹۸ با یوونتوس)
 • لیگ اسپانیا: یک بار قهرمانی (در ۲۰۰۲–۲۰۰۳ با رئال مادرید)
 • جام بین‌قاره‌ای: دو بار قهرمانی (در ۱۹۹۶ با یوونتوس و در ۲۰۰۲ با رئال مادرید)
 • سوپرکاپ اروپا: دو بار قهرمانی (در ۱۹۹۶ با یوونتوس و در ۲۰۰۲ با رئال مادرید)
 • سوپرکاپ ایتالیا: یک بار قهرمانی (در ۱۹۹۷ با یوونتوس)
 • سوپرکاپ اسپانیا: دو بار قهرمانی (در ۲۰۰۲ و ۲۰۰۳ با رئال مادرید)

 

افتخارات مربیگری  زیدان چیست؟

 • لیگ اسپانیا: دوبار قهرمانی (فصل ۲۰۱۶–۲۰۱۷ و ۲۰۱۹ -۲۰۲۰ با رئال مادرید)
 • لیگ قهرمانان اروپا: سه بار قهرمانی (در ۲۰۱۵–۲۰۱۶ و ۲۰۱۶–۲۰۱۷ و ۲۰۱۷–۲۰۱۸ با رئال مادرید)
 • سوپرجام اروپا: دو بار قهرمانی (۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ با رئال مادرید)
 • جام باشگاه‌های فوتبال جهان: دو قهرمانی (۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ با رئال مادرید)
 • سوپرجام اسپانیا:(۲بار قهرمانی در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۲۰)

 

جیسون استاتهام بازیگر محبوب دنیای هالیوود

بیوگرافی جیسون استاتهام بازیگر محبوب دنیای هالیوود

بیوگرافی آمیتا باچان

بیوگرافی پدر سینمای هند آمیتاب باچان

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا