بیوگرافی زین‌الدین زیدان سرمربی رئال مادرید

پنج شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹ بیوگرافی
زین الدین زیدان

بیوگرافی Zinedine Zidane:

نام کامل: زین الدین یزید زیدان

تاریخ تولد: ۲۳ ژوئن ۱۹۷۲

محل تولد: مارسی فرانسه

سن: ۴۸ سال

تابعیت: فرانسه

دین : اسلام

همسر زین الدین زیدان کیست؟

همسر:ورونیک ( Véronique Zidane )، رقاص و مدل اسپانیایی

ورونیک  در موزد آشنایی با زیدان گفت  وقتی زیدان از من خوشش آمد، پرسید آیا مسیحی هستی؟ در جواب گفتم،بلی زیدان با این کلمه چهره اش عوض شد و رفت، مدتی گذشت و از زیدان خبری نشد تا کنجکاو شدم و دنبالش راگرفتم، وقتی منزل شخصیش را در پاریس پیدا کردم، با دیدنم تعجب کرد و من هم علت ناپدید شدنش را پرسیدم. زیدان گفت می خواستم با شما ازدواج کنم ولی تو مسیحی هستی و من مسلمان! طی چند ملاقات من شیفته دین و رفتار زیدان شدم و تصمیم گرفتم هم مسلمان شوم هم با زیدان ازدواج کنم.

فرزندان:۴ پسر

نام فرزندان زین الدین زیدان چیست؟

 • انزو زیدان

 • لوکا زیدان

 • تئو زیدان

 • الیاس زیدان

Zinedine Zidane:

یکی از مشهورترین بازیکنان فوتبال فرانسه در تمام دوران است که به عنوان استاد اصول و تکنیک های بازی شناخته می شود. او به خاطر مهارت عالی در کنترل و دریبل زدن ، لمس توپ جادویی ، دید متمرکز و ویژگیهای عالی رهبری مشهور است. در طول سالهای فوتبال فعال ، هیچ بازیکنی از روش کنترل و دریافت توپ پیشی نمی گرفت. وی از ۱۰۸ بازی بین المللی خود ، ۳۱ گل به ثمر رساند. از زمان بازنشستگی ، زیدان به عنوان مدیر به طور فعال در بازی محبوب خود شرکت کرد. در سالهای فعال خود ، او به عنوان بازیکن برتر فرانسه شناخته می شد. برتری او در فوتبال به زیدان چندین بار جوایز و جوایز آرزو شده مانند ۳ بار بهترین بازیکن سال فیفا و یک بار توپ طلا را اهدا کرده است.

زین‌الدین زیدان ملقب به زیزو؛ مربی فوتبال کنونی و بازیکن فوتبال بازنشستهٔ فرانسوی است که سرمربیگری رئال مادرید را برعهده دارد.

زین الدین زیدان

زین الدین زیدان

زیدان در کجا به دنیا آمده است؟

زین‌الدین زیدان  متولد  ۲۳ ژوئن ۱۹۷۲در لا کاستلین ، مارسی ، در جنوب فرانسه متولد شد.

چرا زیدان به فرانسه آمد؟

او کوچکترین فرزند از پنج خواهر و برادر است. زیدان یک مسلمان از نژاد کابیل الجزایری است. والدین وی ، اسماعیل و مالیکا ، در سال ۱۹۵۳ قبل از شروع جنگ الجزایر ، از روستای آگوئومونه در منطقه بربر زبان کابلی در شمال الجزایر به پاریس مهاجرت کردند.

پدرش به عنوان انباردار و ساعتبان شب در یک فروشگاه بزرگ کار می کرد ، اغلب در شیفت شب ، در حالی که مادرش خانه دار بود.

چه شد که زیدان به یوونتوس رفت؟

زین الدین زیدان در ۲۳ ژوئن ۱۹۷۲ در مارسی فرانسه متولد شد. در سن ۵ سالگی ، زیدان جوان به بازی فوتبال معرفی شد. او به همراه دوستان محله خود ، در میدان اصلی مجتمع مسکونی معروف به “Place Tartane” فوتبال بازی می کردند. در روزهای آغازین ، عشق او به فوتبال عمدتا تحت تأثیر بازیکنان المپیک مارسی بود. ژان پیر پاپین ، انزو Francescoli و Blaz Sliskovic که ستاره های فوتبال او بت بودند.

در ده سالگی ، زیدان اولین مجوز بازیکن خود را برای تیم نوجوانان یک باشگاه محلی از  کاستیانه گرفت. او مهارت های خود را در خیابان های ناهموار  کاستیانه در مارسی ، فرانسه کامل کرد. با این حال ، مدت حضور وی در این باشگاه کوتاه مدت بود و پس از حدود یک سال و نیم به SO Septemes-les-Vallons منتقل شد.

اتحاد وی با  سپتمز حدود دو سال و نیم به طول انجامید و پس از آن او در میان افرادی که برای آموزش سه روزه در انتخاب شده بودند ، ادامه یافت.

. استعدادیاب آث کن “ژین وارائود” او را کشف کرد و او به این باشگاه رفت تا تنها شش هفته در این باشگاه بماند اما به دلیل هنرش در این تیم پذیرفته شد حضور او در این تیم و بازی در سطح حرفه ای چهار سال ادامه یافت .

زین الدین زیدان پس از آموزش در بخش جوانان کن ، فوتبال را به عنوان یک حرفه حرفه ای دنبال کرد. او اولین حضور حرفه ای خود را در کن ، در سن ۱۷ سالگی ، با به ثمر رساندن اولین گل خود انجام داد. در سال ۱۹۹۲ ، او به عنوان هافبک به بوردو منتقل شد.

در سال ۱۹۹۶ ، زیدان بعداً به یوونتوس اف ایتالیا منتقل شد. این انتقال باعث افزایش دید و انتظارات او در زمین شد. در دو فصل بعدی ، او یوونتوس را به یک سوپرجام ایتالیا ، یک سوپرجام یوفا ، یک جام بین قاره ای و یک جفت سری A هدایت کرد.
اوج حرفه او در سال ۱۹۹۸ بود که فرانسه جام جهانی را برگزار کرد. او دو گل برای فرانسه برابر برزیل در فینال به ثمر رساند. او با خاموش کردن برزیل در فینال ۳-۰ پیروزی جام جهانی ، قهرمان ملی شد. در سال ۲۰۰۰ ، او یک بار دیگر تیم فرانسه را در مسابقات قهرمانی اروپا که منجر به پیروزی ۲-۱ برابر ایتالیا شد ، پیشگام شد.

یک سال بعد ، در سال ۲۰۰۱ ، زیدان با مبلغی بیش از ۶۶ میلیون دلار در باشگاه رئال مادرید به ثبت رسید.

در سال ۲۰۰۶ ، زیدان اعلام کرد که پس از جام جهانی ۲۰۰۶ که در آلمان برگزار شد ، به زودی بازنشسته خواهد شد.

زین الدین زیدان

زین الدین زیدان

کل افتخارات فوتبالی زین‌الدین زیدان

زین الدین زیدان با موفقیت ها و افتخارات فراوان خود میراثی در فوتبال ایجاد کرده است. در سال ۲۰۰۴ ، وی توسط نظرسنجی طلای یوفا به عنوان بهترین بازیکن فوتبال ۵۰ سال گذشته اروپا انتخاب شد. متعاقباً این امر باعث شد تا نام وی در FIFA 100 ، لیست پله در بین ۱۲۵ بازیکن بزرگ فوتبال در تمام دوران ، قرار گیرد. وی همچنین طی دو سال ، ۱۹۹۸ و ۲۰۰۲ دو بار برنده جایزه بهترین بازیکن سال فرانسه شده است. علاوه بر این ، او همچنین یکی از معدود بازیکنان فوتبال است که سه بار برنده بهترین بازیکن سال FIFA / Ballon d ‘Or Awards شده است. در ادامه افتخارات زین الدین زیدانبه عنوان بازیکن ومربی مشاهده کنید

افتخارات فوتبالی زین الدین زیدان چیست؟

 • جام جهانی: ۳ بار حضور (۱۹۹۸٬۲۰۰۲٬۲۰۰۶) – یک بار قهرمانی (۱۹۹۸) – یک بار نایب قهرمانی (۲۰۰۶)
 • جام ملت‌های اروپا: سه بار حضور (۱۹۹۶٬۲۰۰۰٬۲۰۰۴)، یک بار قهرمانی (۲۰۰۰)
 • جام باشگاه‌های اروپا: یک بار قهرمانی (در ۲۰۰۱–۲۰۰۲ با رئال مادرید)
 • لیگ ایتالیا: دو بار قهرمانی (در ۱۹۹۶–۱۹۹۷ و ۱۹۹۷–۱۹۹۸ با یوونتوس)
 • لیگ اسپانیا: یک بار قهرمانی (در ۲۰۰۲–۲۰۰۳ با رئال مادرید)
 • جام بین‌قاره‌ای: دو بار قهرمانی (در ۱۹۹۶ با یوونتوس و در ۲۰۰۲ با رئال مادرید)
 • سوپرکاپ اروپا: دو بار قهرمانی (در ۱۹۹۶ با یوونتوس و در ۲۰۰۲ با رئال مادرید)
 • سوپرکاپ ایتالیا: یک بار قهرمانی (در ۱۹۹۷ با یوونتوس)
 • سوپرکاپ اسپانیا: دو بار قهرمانی (در ۲۰۰۲ و ۲۰۰۳ با رئال مادرید)

افتخارات مربیگری زین‌الدین زیدان چیست؟

 • لیگ اسپانیا: دوبار قهرمانی (فصل ۲۰۱۶–۲۰۱۷ و ۲۰۱۹ -۲۰۲۰ با رئال مادرید)
 • لیگ قهرمانان اروپا: سه بار قهرمانی (در ۲۰۱۵–۲۰۱۶ و ۲۰۱۶–۲۰۱۷ و ۲۰۱۷–۲۰۱۸ با رئال مادرید)
 • سوپرجام اروپا: دو بار قهرمانی (۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ با رئال مادرید)
 • جام باشگاه‌های فوتبال جهان: دو قهرمانی (۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ با رئال مادرید)
 • سوپرجام اسپانیا:(۲بار قهرمانی در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۲۰)

همسر زین الدین زیدان

زیدان با چه کسی ازدواج کرده است؟

زیدان در ۱۹۹۳ با ورونیک، رقاص و مدل اسپانیایی‌الاصل، ازدواج کرد. آن‌ها چهار پسر به نام‌های انزو (زادهٔ ۲۴ مارس ۱۹۹۵)، لوکا (زادهٔ ۱۳ مه ۱۹۹۸)، تئو (زادهٔ ۱۸ مه ۲۰۰۲) و الیاس (زادهٔ ۲۶ دسامبر ۲۰۰۵) دارند که انزو هم‌اکنون در باشگاه فوتبال رئال مادرید کاستیا بازی می‌کند.

بیو گرافی سلطان لاتین پاپ انریکه خواننده اسپانیایی

Jamal Chalabiyani

بیوگرافی جمال چلبیانی | Jamal Chalabiyani

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا