پیرسینگ چیست؟

چهارشنبه 28 آبان 1399 بازار

پیرسینگ در لغت به معنی سوراخ کردن به وسیله جسم نوک تیز می‌باشد و در واقع سوراخ کاری بدن به منظور استفاده از زیور آلات جهت زیبایی است.

در ایران از همان دوران نوزادی و کودکی در دختران گوش آنان را سوراخ می‌کنند.

سن و مکان‌های قابل انجام پیرسینگ

پیرسینگ از سنین شیرخوارگی تا سالمندی قابل انجام است. بیشترین تقاضا در سنین نوجوانی و جوانی است.

شایع‌ترین نواحی که افراد در ایران تمایل به انجام آن دارند نقاط مختلف گوش می‌باشد. بعد از گوش، پیرسینگ ناف، پیرسینگ بینی، پیرسینگ لب، پیرسینگ ابرو شایع‌ترین مکان‌ها است.

عوارض احتمالی

هرگونه دستکاری بدن عوارضی دارد که عمل پیرسینگ نیز از آن مستثنی نیست از جمله عفونت آن ناحیه، خونریزی، تغییر شکل ناهنجار و ناخواسته که بسیار نادر است و ایجاد حساسیت در موضع که شایعترین عارضه می‌باشد.

عوارض وابسته به عوامل مختلفی است از جمله واکنش بدن فرد به جسم خارجی وارد شده و غیر استاندارد، تبحر پزشکی که کار را انجام می‌دهد، بهداشت فضایی که پیرسینگ در آن محل انجام می‌گیرد. استریل بودن وسایل مورد استفاده برای پیرسینگ و جنس وسیله تزیینی.

موارد منع انجام

  • افرادی که بیماری دیابت دارند.
  • کسانی که سابقه حساسیت یا آلرژی‌های شدید تماسی دارند.
  • کسانی که بدنشان تمایل به ایجاد اسکار و به اصطلاح گوشت اضافه بعد از ایجاد زخم دارد.
  • کسانی که ضعف سیستم ایمنی دارند یا از داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی استفاده می‌کنند.

 

بروز حساسیت به عوامل مختلفی بستگی دارد که از مهمترین آنها می‌توان به جنس زیورآلات مورد استفاده و واکنش بدن فردی که داوطلب انجام پیرسینگ است اشاره نمود. به طوری که بعضی افراد بطور با لقوه بدنشان به عوامل خارجی واکنش نشان داده که این واکنش‌ها می‌تواند از خفیف تا شدید متغیر باشد که با گرفتن یک شرح حال دقیق تا حدودی می‌توان به زمینه این حساسیت پی‌برد و در اینگونه افراد توصیه می‌شود از زیورآلاتی که از جنس طلا ساخته شده است استفاده نمایند چون در بین تمام فلزات طلا خاصیت حساسیت‌زایی کمتری دارد.

 

توصیه ما به افرادی که قصد انجام پیرسینگ دارند این است که هزینه کمتر را معیار انتخاب خود قرار ندهند. حتماً نزد پزشک و حتی المقدور نزد پزشکان با تجربه پیرسینگ را انجام دهند. از مراجعه به افراد غیر پزشک بپرهیزند تا دچار عفونت‌هایی مانند هپاتیت و ایدز و نیز تغییر شکل ناهنجار و ناخواسته در بدن نشوند.

 

آدرس مرکز: تهران، خیابان جردن، خیابان گل آذین، پلاک ۲۴، طبقه ۴، واحد ۱۹

 

شماره های تماس با مرکز:

۰۲۱۲۶۲۰۳۰۱۵

۰۲۱۲۶۲۰۳۰۱۶

۰۹۳۰۳۸۳۹۹۱۹

با پر فروش‌ترین کتاب‌های نشر پرتقال آشنا شوید

چرا باید نمای خود را پیچ و رولپلاک کنیم؟

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا