ریکی چیست /مزایای ریکی چیست و چگونه کار می کند؟

چهارشنبه 17 شهریور 1400 گوناگون
ریکی

ریکی  (Reiki) نوعی روش ژاپنی از پزشکی مکمل است که انرژی درمانی نامیده می‌شود

ریکی یک روش انرژی درمانی ژاپنی است. در طول جلسه ریکی ، دکتر دستان خود مستقیماً روی شما یا درست بالای شما قرار می دهد تا شفا را به منتقل کنند. کسی که یک انسان درمانگر و تمرین کننده قادر است توانایی های طبیعی درمانی بدن شما را تحریک کند.

ریکی نوعی درمان تکمیلی است که به درمان انرژی کمک می کند. طرفداران می گویند که با زمینه های انرژی در اطراف بدن کار می کند و شامل انتقال انرژی جهانی از کف دست پزشک به مشتری است.

مزایای ریکی چیست

مزایای ریکی چیست

ریکی چیست؟

ریکی یک روش درمانی قدیمی و در عین حال ساده است. معنی کلمه ریکی نشانه معجزه آسا ، فضای مرموز ” است.

“ری” به معنی جهانی و “کی” به معنی زندگی حیاتی استانرژی نیرویی که در تمام موجودات زنده جریان می یابد.

برخی از پزشکان ریکی را به عنوان طب سوزنی بدون سوزن توصیف می کنند.

ریکی نوعی انرژی درمانی است. ریکی یک رویکرد مکمل سلامتی است که در آن پزشکان دست خود را بر روی نواحی مختلف بدن یا بالای آن قرار می دهند. این بر اساس یک باور پزشکی شرقی است که موجودات زنده دارای زمینه های انرژی هستند که از سلامت و سرزندگی آنها پشتیبانی می کند.

تمرین کنندگان ریکی معتقدند که بهبود جریان انرژی در اطراف بدن می تواند باعث آرامش ، تسکین درد ، تسریع بهبود و کاهش سایر علائم بیماری شود.

تحقیقات بالینی نشان نمی‌دهد ریکی به عنوان درمانی برای هر بیماری پزشکی از جمله سرطان،نوروپاتی دیابتی یا اضطراب و افسردگی مؤثر باشد؛ بنابراین نباید جایگزین درمان‌های معمول پزشکی شود.

با توجه به مرکز ملی طب مکمل و جایگزین ، مردم از ریکی برای آرامش ، استرس استفاده می کنند؟

سلامتی و تندرستی. درمان ریکی ممکن است موارد زیر را انجام دهد:

• ایجاد یک حالت آرامش بخش و عمیق
• انسداد و تنش انرژی را حل کنید
• سم زدایی بدن
• از رفاه فردی که دریافت می کند حمایت کنید
• تأمین انرژی جهانی نیروی حیات به بدن
• تحریک سیستم ایمنی بدن
• کمک به تسکین درد
• تحریک بافت و استخوان پس از آسیب یا جراحی
• افزایش فرکانس ارتعاش در جسمی ، روانی

 

مزایای ریکی چیست

مزایای ریکی چیست

7 مزایای درمان ریکی

 

1-هارمونی و تعادل را ارتقا دهید

ریکی یک رویکرد غیرتهاجمی برای انتقال انرژی اتخاذ می کند که در ارتقاء سلامت عمومی بسیار مثر است. از طریق انتقال انرژی ، بدن قادر است تعادل را در تمام سیستم های ذهن ، بدن و روح بازگرداند. این باعث ایجاد هماهنگی می شود و به مردم اجازه می دهد تا یک سبک زندگی مثبت را ادامه دهند.

 

2-آرامش بخش است و تنش را از بدن خارج می کند

چیزی که بسیاری از مردم در مورد ریکی بیشتر دوست دارند این است که به آنها اجازه می دهد به سادگی “بودن” باشند. این چند دقیقه آرامش کامل است که در آن گیرنده می تواند سر خود را خالی کرده و تنش و استرس روز خود را رها کند. انتقال انرژی از طریق ریکی ممکن است باعث ایجاد آرامش ، آرامش و سبکی در افراد شود که به آنها اجازه می دهد تا با درون خود در تماس باشند و به وضوح در زندگی خود فکر کنند.

 

3-بلوک های انرژی را از بین می برد و ذهن ، بدن و روح را متعادل می کند

درمان منظم ریکی جریان ثابت و بدون قفل انرژی را در سراسر بدن ترویج می کند. این به افراد اجازه می دهد استرس کمتری احساس کنند ، یادگیری و حافظه را تقویت می کند ، وضوح ذهنی را افزایش می دهد ، و بهبود جسمی/ درد جسمی کمتر را افزایش می دهد. وقتی مسیرهای عبور انرژی مسدود می شوند ، انرژی مثبت نمی تواند به قسمتهای خاصی از بدن جریان یابد ، که منجر به تغییر روحیه ، ترس ، عصبانیت ، درد و موارد دیگر می شود. ریکی می تواند به روشن نگه داشتن این قسمت ها کمک کند

 

مزایای ریکی چیست

مزایای ریکی چیست

 

4-پاک ذهن و بهبود تمرکز

ریکی به یاد گیرنده در لحظه حضور داشته باشد. انتقال انرژی مثبت به ذهن اجازه می دهد تا بر رویدادهای جاری تمرکز کند ، از اشتباهات گذشته خودداری کند و از نگرانی های آینده ناراحت نباشد. این امر به پذیرش چگونگی پیشرفت زندگی کمک می کند و به ارتقاء واکنش های مثبت در برابر موقعیت ها ، افراد و شرایط کمک می کند.

 

5-به خواب بهتر کمک می کند

همیشه می توانید انتظار داشته باشید که پس از جلسه ریکی احساس آرامش فوق العاده ای کنید. این نوع آرامش به بدن ما کمک می کند تا بهتر بخوابد ، بهتر شفا یابد و شفاف تر فکر کند. غیر معمول نیست که افراد در طول جلسه ریکی به طور کامل بخوابند.

 

6-به رشد معنوی و پاکسازی عاطفی کمک می کند

ریکی تمام شخص را – ذهن ، بدن و روح – و نه فقط موجود فیزیکی را مخاطب قرار می دهد. این بدان معناست که انتقال انرژی مثبت از طریق ریکی برای بالا بردن روحیه گیرنده و نگرش عمومی نسبت به زندگی بسیار مفید است. شفا که از درون شروع می شود ، تصمیمات و دیدگاه آنها را در خارج منعکس می کند.

 

7-توانایی خود شفا شتاب بدن

ریکی سطح داخلی بدن شما را متعادل می کند تا به حالت طبیعی نزدیک شود. این بدان معنی است که تنفس ، ضربان قلب ، فشار خون ، گردش خون و سایر سیستم های بدن شما بهبود می یابد. این تعادل طبیعی به بدن شما این امکان را می دهد که خود را از درون شفا دهد.

مراقبه وجراسانا

مراقبه وجراسانا: نحوه انجام آن و مزایای سلامتی آن

سنگ چاکرا

سنگ چاکرا/ سنگ درمانی درپاکسازی چاکراها

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا