فواید چای ریحان چیست ؟

چهارشنبه 18 بهمن 1402 سلامت
فواید چای ریحان چیست ؟

فواید چای ریحان چیست ؟

در اینجا نظریه برخی از کارشناسان باتجربه تغذیه را برای شما جمع آوری کرده ایم و فواید چای ریحان را بررسی کرده ایم. این مطلب از سایت ام سی ان (MSN) برای شما عزیزان ترجمه شده است.

لیسانس تغذیه و رژیم‌های غذایی / کارشناسی ارشد بهداشت خانواده و عمومی 

ریحان حاوی مواد طبیعی از جمله پلی‌فنل‌ها مانند فلاونوئیدها و آنتوسیانین است که دارای خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی هستند. این مواد به حفاظت و بهبود عملکرد کبد کمک می‌کنند و گوارش بهتری را فراهم می‌کنند. چای ریحان همچنین دارای اثرات آنتی بیوتیکی است و دارای مجموعه گسترده‌ای از روغن‌های ضروری حاوی ترکیبات فنولیک است که به کاهش تب و ترشحات بینی و سینوس کمک می‌کنند و در درمان بیماری‌های تنفسی همکاری می‌کنند، بدن را در برابر باکتری‌ها و عفونت‌های ناشی از آنها محافظت می‌کنند و ایمنی بدن را تقویت می‌کنند.

کارشناسی ارشد علوم تغذیه · ۱۲ سال سابقه

چای ریحان حاوی اوژنول، کامفن، سینئول و کافور است که باور می‌شود در باز کردن مجاری هوایی و بهبود تنفس کمک می‌کند. مانند دیگر گیاهان دارویی، قبل از استفاده از این چای، باید با پزشک مشورت کنید.

لیسانس تغذیه · ۳ سال سابقه 

همانند برگ‌های ریحان، چای ریحان حاوی ویتامین‌های A، C، E و K، مواد معدنی آهن، منگنز و پتاسیم بوده و دارای خواص ضد اکسیدانی و ضد التهابی است، بنابراین مزایای بسیاری برای سلامتی دارد. با داشتن اثر ضد التهابی و ضد باکتریایی، به از بین بردن ترشحات بینایی کمک می‌کند و باعث مقابله با عفونت‌هایی که به سیستم تنفسی دسترسی دارند می‌شود. چای ریحان همچنین بر روی سیستم ادراری اثر دارد زیرا به شدت آب‌رسانی بوده و جلوگیری از ذخیره آب، که در بهبود سلامتی کلیه با کمک به از بین بردن سموم مفید است، موثر است.

ریحان

ریحان

لیسانس تغذیه · ۵ سال سابقه · 

چای ریحان حاوی ترکیبات فعال بیولوژیکی مانند اوژنول، کامفن، سینئول و کافور است که ممکن است به باز شدن مجاری هوایی و بهبود تنفس کمک کنند.

فواید چای ریحان چیست ؟

فواید چای ریحان چیست ؟

کارشناسی ارشد علوم تغذیه · ۱۵ سال سابقه 

ریحان مقدس یکی از معمول‌ترین انواع ریحان برای تهیه چای است. ریحان مقدس یک گیاه گرمازا از هندوستان است که به عنوان تولسی شناخته شده است. در سنت‌های دینی هندو و پزشکی آیورودیک تأثیرگذار است. این گیاه با ریحان غذایی متفاوت است و به عنوان مکمل و روغن اسانس استفاده می‌شود. انواع مختلفی از ریحان مقدس، از جمله چای‌ها، اثر ضد استرس دارند. به عنوان یک تطبیق‌کننده،

ریحان مقدس ممکن است با کاهش سطح کورتیزول اضافی تولید شده توسط استرس، به کاهش اثرات استرس مزمن بر روی بدن کمک کند. تحقیقات اخیر در حیوانات و انسان‌ها نشان می‌دهد که این گیاه دارای حداکثر ایمنی است. این می‌تواند به کاهش التهاب و محافظت از بدن و مغز در برابر اثرات ضار استرس مزمن کمک کند. همچنین، به نظر می‌رسد تأثیر مثبتی بر روی خلق و خو برجای می‌گذارد.

 

خواص چای

  • مفید برای سیستم ایمنی بدن
  • از سرطان جلوگیری می کند
  • ضد افسردگی
  • کنترل استرس
  • سلامت قلب و عروق
  • تقویت قوای جنسی

برنج قهوه‌ای یا برنج سفید

جایگزین‌هایی برای کره بادام زمینی

بهترین جایگزین‌ کره بادام زمینی

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا