رفع ارورهای ماشین لباسشویی اسنوا توسط الوتکنیک

سه‌شنبه 29 اسفند 1402 بازار
رفع ارورهای ماشین لباسشویی اسنوا

برخی از افراد تصور می کنند تنها خدمتی که نمایندگی ها ارائه می دهند، تعمیرات لوازم خانگی از جمله لباسشویی می باشد. در حالی که نمایندگی الوتکنیک، در حوزه رفع خطاها و ارورها نیز فعالیت می کند. در اغلب مواقع رفع این ارورها بسیار آسان و گاهی پیچیده است. اگر قادر به انجام این کار نیستید و نمی توانید منشا مشکل را شناسایی کنید پیشنهاد می کنیم از نمایندگی های معتبر کمک بگیرید.

images 1709378517 65e30bd52139f

نمایندگی تعمیرات اسنوا

قطعا برند اسنوا جزو برندهای نام آشنا در بازار محسوب می شود و به عنوان یکی از برندهای باکیفیت، جایگاه ویژه ای دارد. به همین دلیل در تمام شهرهای ایران، نمایندگی های آن تاسیس شده است. به طور مثال اگر در استان البرز ساکن هستید می توانید برای بهره مندی از خدمات نمایندگی تعمیرات اسنوا در کرج و سایر شهرهای این استان به سراغ نمایندگی الوتکنیک بروید.

تعمیر لباسشویی اسنوا و رفع ارورهای آن از مهم ترین خدمات مجموعه الوتکنیک به شمار می رود. تمام تکنسین های که در این مرکز فعالیت می کنند آموزش های لازم را گذرانده اند و از تجربه و سابقه درخشانی برخوردار هستند. در این مطلب به پروسه رفع ارورهای ماشین لباسشویی اسنوا توسط تکنسین های این مجموعه اشاره می کنیم.

کد خطا و ارور IE

معمولا در لباسشویی های 7 و 8 کیلویی شاهد این ارور هستیم و نشان دهنده عدم آبگیری صحیح دستگاه می باشد. بهتر است قبل از آنکه با نمایندگی اسنوا تماس بگیرید ابتدا از وصل بودن آب ساختمان و آب شهری مطمئن شوید. اگر مشکلی در این زمینه وجود نداشت، تعمیرکاران نمایندگی الوتکنیک موارد زیر را برای رفع ارور مورد بررسی قرار می دهند:

 • خرابی شیر ورودی: به مرور زمان و یا با استفاده بیش از حد از ماشین لباسشویی، بر روی شیر ورودی رسوب ایجاد می شود و کیفیت آن را تحت تاثیر قرار می دهد. این موضوع از ورود آب به دستگاه جلوگیری می کند و در صورت تشخیص تکنسین ها، این شیر تعویض خواهد شد.
 • خرابی شیر برقی: از دیگر بخش هایی که به منظور شناسایی و رفع ارور لباسشویی مورد بررسی قرار می گیرد، شیر برقی است. این شیر درون دستگاه تعبیه شده و برای تعویض یا تعمیر آن باید اطلاعات کافی راجع به دستگاه وجود داشته باشد.
 • انسداد شلنگ ورودی: شلنگ به مرور زمان دچار پوسیدگی و پارگی می شوند. خصوصا اگر لباسشویی در فضای باز و در معرض گرما یا سرما قرار گرفته باشد. در صورت نیاز شلنگ را تعویض کنید تا این ارور مرتفع شود.

لازم به ذکر است که خرابی هیدروستات، پمپ تخلیه، انسداد فیلتر ورودی و خرابی برد لباسشویی از دیگر عوامل ایجاد این ارور محسوب می شوند.

images 1709379240 65e30ea835b82

کد خطا و ارور UE

این ارور در شرایطی رخ می دهد که به ظرفیت دستگاه توجه نکرده باشید و مخزن آن را بیش از حد پر کرده باشید. در این حالت لباس ها در یک نقطه جمع می شوند و این ارور نمایش داده می شود. اگر بعد از خالی کردن مقداری از مخزن همچنان ارور پابرجا بود می توانید از تعمیرکاران مجموعه الوتکنیک بخواهید که با مراجعه به محل، مشکل را حل کنند.

کد خطا و ارور OE

هنگامی که تعمیرکاران الوتکنیک به محل شما مراجعه می کنند برای رفع ارور OE به سراغ بررسی شلنگ تخلیه می روند. این شلنگ را از نظر شکستگی یا انسداد ارزیابی می کنند. علاوه بر آن وضعیت پمپ تخلیه و سیم پیچی آن چک می شود. تعمیرکاران نمایندگی الوتکنیک تمام تلاش خود را می کنند تا پمپ تخلیه و سایر قطعات خراب از جمله شیر برقی، هیدروستات، برد الکتریکی  و … را تعمیر کنند نه تعویض. زیرا  مهم ترین هدف آن ها کاهش هزینه های مشتری در کنار حفظ کیفیت است.

کد خطا و ارور LE

از دیگر ارورهایی که در ماشین لباسشویی اسنوا رخ می دهد ارور LE است و دلیل آن هم خرابی درب دستگاه می باشد. بر روی درب ماشین های لباسشویی قطعه ای به نام میکروسوئیچ وجود دارد که جنبه ایمنی دارد. اگر دچار خرابی شود این رور نمایش داده می شود. البته گاهی اوقات ممکن است لاستیک دور درب خراب شده باشد و نیاز به تعویض داده باشد. انجام این امور به تخصص و تجربه تکنسین ها نیازمند است و بهتر است که افراد عادی یا مبتدی به سراغ آن نروند.

ارور E2

هنگامی که در ماشین لباسشویی نشتی رخ می دهد این ارور بر روی نمایشگر دیجیتال نشان داده می شود. تعمیرکاران برای رفع آن به سراغ بررسی پمپ تخلیه، شیر برقی و هیدروستات می روند. بهتر است در هنگام نشتی با دستگاه کار نکنید و شستن لباس ها را به بعد از رفع ارور موکول کنید.

images 1709379251 65e30eb3d11e6

سایر ارورهای ماشین لباسشویی

 • کد خطا و ارور E4 : نشتی از شلنگ تخلیه آب، خرابی برد الکتریکی
 • کد خطا و ارور E5 : گیر کردن لباس بین درب و مخزن، خرابی برد الکتریکی، ایجاد مشکل در ولتاژ دستگاه
 • کد خطا و ارور E6 : خرابی موتور، گیر کردن لباس بین درب و مخزن
 • کد خطا و ارور E8 : خرابی موتور
 • کد خطا و ارور E9 : خرابی هیدروستات، خرابی برد الکتریکی
 • کد خطا و ارور H2 : بروز اشکال در سیستم گرمایشی و المنت
 • کد خطا و ارور H4 : تجاوز دمای آب از حد استاندارد، خرابی سنسور حرارتی، خرابی برد الکترونیکی
 • کد خطا و ارور H5 : بیشتر بودن دمای آب از 45 درجه برای لباس های حساس و ظریف
 • کد خطا و ارور H6 : خرابی سنسور حرارتی، خرابی المنت، اشکال در مدارها و سیم پیچی، خرابی برد الکتریکی

نکته مهمی که در خصوص رفع ارورهای ماشین لباسشویی وجود دارد این است که تمام آن ها در دفترچه راهنما ذکر شده اند و شما می توانید با مطالعه آن، بسیاری از ارورها را پیدا کرده و علت آن ها را رفع کنید. خوشبختانه برند اسنوا جزو برندهای باکیفیت بازار است و اگر به درستی از دستگاه استفاده کنید شاهد کمترین خطاها خواهید بود.

244cb2b7 4da0 4694 9d05 827beb55a9d8

قوانین انجام بهترین پایان نامه مدیریت برای کلیه دانشجویان مدیریت

آشنایی با سایت هشتیا

آشنایی با دسته بندی های مختلف وبسایت

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا