روش ساده راه رفتن با کفش پاشنه بلند

سه‌شنبه 11 اردیبهشت 1403 بازار
images 1714033690 662a141ae3db8

راه رفتن با کفش پاشنه بلند کار هر کسی نیست. خصوصاً اگر با اصول آن آشنا نباشیم و به خیال ساده بودن کار به سراغ خرید کفش مجلسی زنانه پاشنه‌دار برویم. کفش‌های پاشنه بلند انواع مختلفی دارند. راه رفتن با بعضی از آنها چندان سخت نیست اما حفظ تعادل هنگام راه رفتن با بعضی از انواع آن واقعاً سخت و دشوار است.

در واقع کفش‌های پاشنه بلندی که پاشنه یکسره دارند به خوبی می‌توانند به حفظ تعادل شما در هنگام راه رفتن کمک کنند. اما کفش‌هایی که پاشنه جدا، باریک و بلندی دارند برای راه رفتن نیاز به تمرین، دقت و حتی آموزش دارند. در این مقاله قصد داریم روش اصولی و صحیح راه رفتن با کفش پاشنه بلند را به شما آموزش دهیم. هر خانم جوان و شیک‌پوشی علاقه دارد که حداقل یک جفت کفش پاشنه دار در کمد لباس خود داشته باشد. اگر شما هم جزء همین دسته از خانم‌ها هستید میتوانید با وب سایت فروشگاهی کیف و کفش زنانه آرشیدا همراه باشید و به راحتی به انتخاب هر کفشی که میخواهید بپردازید.

images 1714033690 662a141ad7d36

نکات راه رفتن با کفش پاشنه بلند

راه رفتن با کفش پاشنه بلند نیازمند دانستن یک سری نکات ساده اما مهم است. این نکات شامل موارد زیر است:

  1. آشنایی با نوع پای خود
  2. اطمینان از سایز کفش در هنگام خرید
  3. استراحت دادن به پاها در هنگام راه رفتن
  4. استفاده از کفی مخصوص و مناسب
  5. انتخاب کفش پاشنه بلند پهن
  6. ورزش دادن پاها بعد از پوشیدن کفش پاشنه بلند
  7. انتخاب کفش پاشنه بلند با سطح پوشش بیشتر

آشنایی با نوع پای خود قبل از خرید

قبل از خرید کفش زنانه شیک و پاشنه بلند با نوع پای خود آشنا شوید. نوع پای هر فردی ممکن است با دیگری متفاوت باشد. بعضی کف پای صاف دارند و بعضی قوس کف پایشان زیاد است. برای اینکه بدانید کف پایتان استاندارد است، صاف است و یا قوس زیادی دارد ابتدا کف پای خود را چرب کنید. سپس با آن پا روی یک کاغذ بایستید. کف پای صاف بدون هیچ جای خالی روی کاغذ نقش می‌بندد. راه رفتن با کفش پاشنه بلند برای کسانی که کف پای استانداردی ندارند چندان توصیه نمی‌شود.

images 1714033690 662a141adf8b7

اطمینان از سایز کفش در هنگام خرید

شاید برایتان جالب باشد که بدانید سایز پای افراد در طول سال‌ تغییر می‌کند. حتی گاهی به اندازه یک شماره سایز پا تغییر می‌کند. پاهای اکثر خانم‌ها بعد از زایمان و بچه‌دار شدن بزرگتر از قبل می‌شود. بنابراین سالی یک بار سایز پای خود را اندازه بگیرید خصوصاً اگر می‌خواهید برای راه رفتن با کفش پاشنه بلند به مشکل برنخورید قبل از خرید کفش پاشنه دار روش صحیح اندازه‌گیری سایز پا را یاد بگیرید و طبق آن عمل کنید.

استراحت دادن به پاها در هنگام راه رفتن

اگر عادت دارید کفش پاشنه بلند را در هر مکان و موقعیتی بپوشید آن را در طول روز از پا دربیاورید و به پاهای خود استراحت بدهید. راه رفتن با کفش پاشنه بلند وقتی خون به درستی در پا گردش نکند آسیب جدی به پاها وارد می‌کند. بنابراین با استراحت دادن به پاها به گردش مناسب خون در پا کمک کنید.

استفاده از کفی مخصوص و مناسب

از دیگر مواردی که راه رفتن با کفش پاشنه بلند را ساده می‌کند استفاده از کفی مخصوص است. کفی مناسب و مخصوص کفش پاشنه دار معمولاً از جنس ژل سیلیکونی است و از آنجایی که نرم است درد پا را در هنگام راه رفتن کم می‌کند. جنس سیلیکون به ثابت ماندن پا درون کفش کمک می‌کند. در کل اصلی‌ترین تأثیری که یک کفی مناسب روی پا می‌گذارد جلوگیری از آوردن فشار به انگشتان و پنجه پا در هنگام راه رفتن است.

انتخاب کفش پاشنه بلند پهن

اگر علاقه دارید که همیشه کفش‌های پاشنه دار بخرید کفش‌هایی را انتخاب کنید که پاشنه پهن‌تری دارند. در واقع راه رفتن با کفش پاشنه بلند که پاشنه نازک و جدا دارد چندان ساده نیست. عدم حفظ تعادل در استفاده از این نوع کفش‌ها مشکلی است که اکثر خانم‌ها با آن مواجه می‌شوند. وقتی نتوانید تعادل خود را در هنگام پوشیدن اینگونه کفش‌ها حفظ کنید پاهایتان پیچ می‌خورد و ممکن است به زمین بیفتید. با انتخاب کفش پاشنه پهن هم زیبا و خاص باشید و هم راحت‌تر راه بروید.

images 1714033690 662a141ae3db8

ورزش دادن به پاها بعد از پوشیدن کفش پاشنه بلند

بعد از راه رفتن با کفش پاشنه بلند حتماً حرکات کششی انجام دهید. برای این کار به انگشتان و مچ پا کشش وارد کنید. انگشتان پا را به سمت پایین و سپس بالا بکشید و این کار را چندین بار انجام دهید. همچنین در پایان روز و بعد از درآوردن پاهایتان از کفش، آن را داخل آب گرم قرار دهید و ماساژ دهید.

انتخاب کفش پاشنه بلند با سطح پوشش بیشتر

برای اینکه بتوانید راه رفتن با کفش پاشنه بلند را بهتر انجام دهید سعی کنید کفش‌هایی را بخرید که سطح پوشش آنها بیشتر باشد. بعضی از کفش‌های مجلسی و پاشنه دار جلو باز هستند و تنها با چند بند پا را درون خود نگه می‌دارند. اینگونه کفش‌ها ممکن است باعث ایجاد تاول و حساسیت‌های پوستی شود. همچنین راه رفتن و حفظ تعادل با آنها به مراتب سخت‌تر از کفش‌هایی است که بیشتر قسمت‌های پا را می‌پوشانند.

جمع بندی

کفش‌های پاشنه بلند به خانم‌ها و البته آقایان اعتماد به نفس می‌دهد. پوشیدن اینگونه کفش‌ها لذت‌بخش است و حس منحصر به فرد بودن به شخص می‌دهد. وقتی در یک مهمانی و یا مراسم خاص، قد شما بلندتر از آن چیزی که هستید نشان داده شود حس فوق‌العاده‌ای به شما دست می‌دهد.

البته گاهی افراد از ترس عدم حفظ تعادل و راه رفتن صحیح با اینگونه کفش‌ها، ناچار به سراغ کفش‌های اسپرت و یا پاشنه کوتاه می‌روند. اگر یک خانم بداند چگونه به طور صحیح با کفش‌های پاشنه بلند راه برود حتما چند جفت از آن را در کمد لباس خود خواهد داشت. راه رفتن با کفش پاشنه بلند را یاد بگیرید تا لذت فوق العاده پوشیدن آن را از دست ندهید.

3281936a 24aa 47ab aeb1 dee44952d4c3

نقش مهندس صنایع در بهبود عملکرد و بهره‌وری صنایع و سازمان‌ها

جراحی بینی طبیعی شیک پرطرفدارترین مدل بینی در سال 2024

جراحی بینی طبیعی شیک پرطرفدارترین مدل بینی در سال 2024

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا