مرگ خواننده قبل انقلاب(رامش)

سه‌شنبه 11 آذر 1399 سینما
20201201 185522

خبر فوت خواننده ایرانی قبل از انقلاب به نام رامش

امروزخبر فوت خواننده بزرگ قدیمی پیش از انتقلاب که به علت سکته قلبی در سن ۷۵ سالگی درگذشت منتشر شد.

رامش خواننده پیش از انقلاب درگذشت + علت فوت

آذر محبی تهرانی با نام مستعار و هنری رامش در تهران متولد شده است در تاریخ ۲۲ ابان ۱۳۲۵و همچنین تاریخ وفات این بانو ایرانی ۱۰ اذرماه ۱۳۹۹ است که به علت سکته قلبی درگذشت.

بیوگرافی رامش خواننده قدیمی ایران

رامش  در خانواده‌ای با سه خواهر و یک برادر به دنیا آمد و تا دیپلم طبیعی تحصیل کرد. او قصد داشت بعد از دیپلم وارد دانشگاه شود و در رشتهٔ جراحی به تحصیلات خود ادامه دهد، اما در عرصهٔ خوانندگی پا گذاشت.

رامش از ریشه‌های موسیقی کلاسیک فارسی شکوفا شده بود و حرفه خود را به‌طور رسمی در سال ۱۳۴۳ با ترانه “پرستو جان” در برنامه “یک شاخه گل” رادیو گل‌ها آغاز کرد و تجربیات خود را در زمینه سنتی همانند هنرمندان ترکیه‌ای چون عصمت ندیم، سوات سین، اورهان گنجه‌بای، ودات یلدیریمبورا در موسیقی غربی بهره گرفت. او گاهی اوقات ابزار غربی یا ریتم غربی را در موسیقی سنتی خود به کار می‌برد.

در کارهای سال ۱۳۴۵ رامش می‌توان ریتم‌های غربی مانند رومبا، بوسا نوا و همچنین صداهای گیتار سورف و کمبو ارگان را در موسیقی رامش شنید که این استفاده‌ها در سال ۱۳۴۷ بیشتر شد. رامش ترانه‌های دوصدایی با عارف، منوچهر سخایی و ویگن به‌جای بازیگران در فیلم‌ها اجرا کرد که در این دوران رامش بیشتر کارهای عطاءالله خرم را اجرا می‌کرد که حرفه خود را با همکاری با ویگن، اولین ستاره موسیقی پاپ، آغاز کرده بود.

نخسین نقش افرینی رامش در فیلم:

تنها فیلمی که رامش در ان ایفای نقش کرد در سال ۱۳۵۲ برای اولین و اخرین بار در فیلمی به نام خیالاتی که از طرف منوچهر نوذری دعوت شده بود نقش بازی کرد.

پخش پایتخت 7 در نوروز

سریال پایتخت7 در نوروز مهمان خانه ها می شود

۰۲۲۵۰۹

نیوشا ضیغمی و دخترش در کرونا

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا