خواص نمک / تفاوت بین نمک دریا و نمک سفره چیست؟

چهارشنبه 11 فروردین 1400 سلامت
خواص نمک

خواص نمک:

نمک یک ماده اساسی در پخت و پز  است ، که برای افزایش طعم و مزه ، سرکوب تلخی و حفظ مواد غذایی اضافه می شود. بیشتر دستورالعمل ها نمک خوراکی را درخواست می کنند ، در حالی که دیگران نمک دریا را توصیه می کنند ، اما آیا واقعاً تفاوتی بین این دو وجود دارد؟

نمک سفره:

نمک سفره به طور معمول از ذخایر نمک استخراج می شود ، بقایای موجودات قدیمی آب دریا که از آن زمان خشک شده اند و مدتهاست از بین رفته اند. رسوبات با آب شسته می شود تا نمک حل شود و یک محلول نمک تشکیل می شود و سپس در خلا vac بخار می شود و کریستال تشکیل می شود. نمک سفره برای تصفیه و از بین بردن سایر مواد معدنی و آلاینده ها فرآوری می شود و سپس با مواد ضد پخت مانند سدیم آلومینوسیلیکات ، دی اکسید سیلیسیم و کربنات منیزیم تکمیل می شود. نمک سفره معمولاً حدود 98٪ کلرید سدیم است و وزن آن حدود 2٪ ماده ضد انعقاد است. نمک سفره ممکن است ید باشد. در این صورت ، یدید پتاسیم (یا منبع ید دیگری) اضافه می شود. نمک سفره از روش تبخیر استفاده شده کمی متراکم است.

 

خواص نمک سفره

خواص نمک سفره

خواص نمک سفره برای سلامتی

۱. گوارش مناسب

۲. سودمند برای مشکلات تنفسی

۳. مفید در دیابت

۴. خواب مناسب را آسان‌کرده و افسردگی را درمان‌می‌کند

۵. سیستم ایمنی قوی

۶. به کاهش وزن کمک‌می‌کند

۷. بدن را قلیایی می‌کند

۸. فشار خون را حفظ‌می‌کند

نمک دریا:

نمک دریا از طریق اجسام فعلی آب دریا متبلور می شود ، یا با تبخیر خورشیدی در فضای باز (نمک های دریایی که گرانتر از این روش هستند ، از این روش تبخیر ناشی می شوند) یا با یک روند سریعتر تبخیر خلا. نمک دریا یا به صورت تصفیه نشده یا تصفیه شده به فروش می رسد. نمک تصفیه نشده دریا شسته نشده است و بنابراین ممکن است از رسوبات و ناخالصی های رس به رنگ خاکستری به نظر برسد. نمک دریایی تصفیه نشده همچنین در مواد معدنی کمیاب ، جلبک ها و حتی باکتری های دریایی پوشانده می شود که می توانند مقادیر زیادی نمک را تحمل کنند. همه اینها ممکن است به عطر و طعم پیچیده تری کمک کنند. البته ، اگر به مقدار نمکی که واقعاً روی یک استیک کبابی بزرگ پاشیده اید نگاه کنید ، به عنوان مثال ، اینکه آیا این ناخالصی های کمیاب ، طعم زیادی به غذای شما دارند یا نه ، جای بحث دارد.

 

خواص نمک دریایی

خواص نمک دریایی

خواص نمک دریایی

۱: منبع مواد معدنی

۲. ضد التهاب

۳. بهبود سلامت قلب

۴: درمان دیابت

۵. درمان پوکی استخوان

۶. آرامش عضلات

۷. آرامش عضلات

۸.بهبود دستگاه گوارش

خواص نمک دریایی

خواص نمک دریایی

خواص نمک دریایی برای زیبایی

۱. لایه برداری پوست

۲.پاکسازی پوست

۳. رفع آکنه

۴. درمان پسوریازیس

۵. جلوگیری از ریزش مو

۶.درمان شوره سر

 

تفاوت بین نمک دریا و نمک سفره چیست؟

نمک دریا مستقیماً از طریق تبخیر آب دریا بدست می آید. این ماده معمولاً پردازش نمی شود ، یا حداقل تحت پردازش قرار می گیرد و بنابراین میزان کمی از مواد معدنی مانند منیزیم ، پتاسیم ، کلسیم و سایر مواد مغذی را در خود نگه می دارد.

از طرف دیگر ، نمک سفره از رسوبات نمک استخراج می شود و سپس فرآوری می شود تا بافت خوبی به آن ببخشد ، بنابراین مخلوط کردن و استفاده در دستور العمل ها آسان تر است. این فرآوری نمک غذایی را از هر نوع مواد معدنی سلب می کند و برای جلوگیری از جمع شدن مواد افزودنی ممکن است استفاده شود.

اختلالات عصبی

اختلالات عصبی - طب آیورودا چگونه می تواند به اختلالات عصبی کمک کند؟

کم کاری تیروئید

کم کاری تیروئید / واقعیت ها را بدانید!

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا