بهترین لاستیک خارجی کدام است؟

دوشنبه 30 بهمن 1402 بازار
بهترین لاستیک خارجی

طی سال‌های اخیر و با گسترش استفاده از ماشین، لاستیک‌ها در تنوع‌های زیاد و از برندهای مختلف وارد بازار شده‌اند. بسیاری از این برندها در بازار ایران موجودند و بسیاری از برندها هنوز وارد بازار ایران نشده‌اند. البته باید توجه داشت که برندهایی که در بازار ایران حضور دارند، از برترین لاستیک‌های موجود در دنیا هستند و برخی از این برندها جزو معروف‌ترین‌ها در این حوزه هستند.

به نقل از لاستیک مارکت، برای داشتن یک رانندگی امن، مناسب و آرام، باید لاستیکی را انتخاب کرد که از هر نظر عالی باشد. این اهمیت نه فقط برای سواری‌ها بلکه برای هر وسیله نقلیه‌ای بسیار مهم است، زیرا سلامت و ایمنی سرنشینان به صورت مستقیم به لاستیک‌ها بستگی دارد. بسیاری از لاستیک‌های خارجی موجود در بازار همپار یا بهتر از لاستیک‌های ایرانی موجود در بازار هستند، اما کمتر کسی به آن‌ها توجه می‌کند یا آن‌ها را می‌شناسد. به همین دلیل تصمیم گرفتیم یک راهنمای کاملاً اصولی و مناسب برای این موضوع تهیه کنیم و به این سوال پاسخ دهیم که بهترین لاستیک خارجی کدام است؟ لاستیک ماشین را از کدام برند خارجی خریداری کنیم؟ با ما همراه باشید تا پاسخ این سوالات را به صورت کامل به شما بدهیم.

images 1708070966 65cf183606f30

چرا لاستیک خارجی برای خودروی خود خریداری کنیم؟

قبل از آنکه به سراغ معرفی برترین برندهای لاستیک خارجی برویم، به این سوال پاسخ دهیم: چرا باید لاستیک خارجی تهیه کنیم؟ لاستیک ماشین جایی است که تقریباً تمامی فشار سرنشینان و ماشین بر روی آن وارد می‌شود. بنابراین استحکام این لاستیک بسیار مهم است. این در حالی است که شرکت‌های خارجی به صورت مداوم سعی در افزایش کیفیت لاستیک‌های خود دارند تا بتوانند این وزن را هرچه بهتر تحمل کنند. به همین علت است که لاستیک‌های خارجی می‌توانند گزینه مناسبی برای خودرو باشند. حداقل برای خرید لاستیک خودروهای خارجی مانند لاستیک پرادو، لاستیک‌های خارجی گزینه بهتری هستند.

بهترین لاستیک خارجی را از چه برندی بخریم؟

  • لاستیک دانلوپ

لاستیک‌ دانلوپ یکی از چند برند مطرح هستند که لاستیک‌های آنها در بازار ایران عرضه می‌شود. این شرکت در سال ۱۸۰۰ در ایرلند تأسیس شده است. فعالیت اصلی این شرکت تولید انواع لاستیک برای وسایل نقلیه از جمله هواپیما، دوچرخه و ماشین‌های سنگین است. دانلوپ در حال حاضر تنها برند تجاری آمریکایی است که لاستیک‌های خود را در بازار ایران عرضه می‌کند.

شهرت جهانی این برند لاستیک به سال ۱۹۰۰ برمی‌گردد، زمانی که این شرکت به تولید لاستیک‌های پنوماتیک پرداخت که اکنون در سراسر جهان استفاده می‌شوند. دانلوپ یکی از مشهورترین و با کیفیت‌ترین برندهای لاستیک در جهان است.

images 1708070966 65cf183615fec

  • برند یوکوهاما

برند دیگری که در بازار لاستیک ایران وجود دارد و افراد زیادی از لاستیک‌های آن استفاده می‌کنند، برند یوکوهاما است. این برند در انواع مسابقات موتورسواری و ماشین‌سواری شرکت می‌کند و از ساز و کار لاستیک‌ها به خوبی آگاه است. همین باعث می‌شود تا لاستیک ساخته شده توسط آن در باکیفیت‌ترین حالت ممکن باشد. همین کیفیت باعث شده است که افرادی که به دنبال خرید لاستیک پریوس یا دیگر لاستیک‌های ماشین‌های لوکس هستند، از این برند برای ماشین خودشان استفاده کنند.

همچنین اگر محیط‌زیست و حفظ آن برایتان مهم است، این شرکت سالیانه ۵۰ هزار درخت می‌کارد و با فناوری‌های به کار برده در ساختار لاستیک، سعی در آن داشته تا بازیافت لاستیک پس از دوره مصرف آن به راحتی قابل انجام شود.

images 1708070966 65cf18362668c

  • لاستیک برند میشلن

این شرکت، جزو پراستفاده‌ترین لاستیک‌ها هستند. سالیانه در بازی‌های استقامتی از لاستیک‌های این شرکت استفاده می‌شود تا کیفیت و دوام بالای آنها به همگان نشان داده شود. برند میشلن اولین برندی بود که لاستیک پنوماتیک را تولید کرد و برای مسابقات دوچرخه‌سواری در پاریس مورد استفاده قرار گرفت. همچنین این شرکت، لاستیک روکش‌دار فلزی را برای اولین بار برای کامیون‌داران تهیه کرد تا در مسافت‌های طولانی مورد استفاده قرار گیرد.

همه این موارد نشان از نام‌آشنا بودن و باکیفیت بودن این لاستیک‌ها می‌دهد. بنابراین برای کسانی که به دنبال خرید لاستیک با کیفیت برای ماشین‌های با قیمت بالا مانند لاستیک لکسوسrx350 هستند، این برند می‌تواند یک گزینه بسیار عالی و درجه یک باشد.

images 1708070966 65cf183629ec6

  • برند لاستیک پیرلی

با توضیحاتی که در بالا داده شده، شاید فکر کنید هیچ برندی توان رقابت با برند میشلن را ندارد. این در حالی است که اگر یک برند فقط بتواند با برند میشلن رقابت کند، آن برند پیرلی است. این برند لاستیک از ایتالیا استارت فعالیت خود را زده است و برای افرادی که به دنیای فرمول یک و فوتبال علاقمند هستند، بسیار نام آشناست. برند پیرلی یک برند در بازار لاستیک است که روی خودروهای فرمول یک با حجم زیاد اصطکاک و فشار بسیار عالی جواب داده است. بنابراین روی تمامی خودروهای لوکس نیز می‌تواند یک گزینه بدون شک باشد.

البته که این برند برای تمامی محصولات و وسایل نقلیه مانند وسایل نقلیه سبک و سنگین نیز لاستیک تولید کرده است. با این حال بیشترین کاربرد آن برای ماشین های لوکس و گران قیمت است.

  • لاستیک فایرستون

لاستیک فایرستون، یکی دیگر از برندهای مطرح در زمینه فروش لاستیک در بازار ایران است. می‌توانید از این لاستیک استفاده کنید و با آن در مسافت‌های طولانی حرکت کنید بدون آنکه کوچک‌ترین نگرانی از آسیب دیدن یا هرگونه مشکل برای لاستیک وجود داشته باشد. این شرکت کار خود را با تولید لاستیک های سیم جانبی برای موتورهای آتش نشانی گسترش داد و خیلی زود به یک قطب تولید لاستیک تبدیل شد.

این شرکت یک شعار معروف دارد که می‌گوید “هرچقدر رانندگی می‌کنید، تنها با فایرستون برانید. تنها مسئله مهم این است که لاستیک شما فایرستون باشد و بس”. این موضوع دقیقاً در کیفیت لاستیک‌های این شرکت حاکم است و جزو برترین لاستیک‌های خارجی در بازار ایران محسوب می‌شود.

images 1708070966 65cf183630f7c

  • لاستیک فالکن Falken

لاستیک فالکن از لاستیک‌هایی است که مبدأ کره دارد و در سال‌های اخیر بسیار پرطرفدار شده است. این لاستیک از برند اتسو که یک برند ژاپنی است متولد شده است و از ابتدا فوکوس آن روی ساخت لاستیک برای ماشین‌های مسابقه‌ای بوده است و کسانی که در مسابقات شرکت می‌کنند، بسیار از این لاستیک‌ها راضی هستند.

تجربه زیاد در لاستیک مسابقات باعث شده است تا لاستیک‌هایی که برای مصرف عموم و ماشین‌های عادی تولید می‌کنند، بسیار باکیفیت و درجه یک باشد. به همین علت این است که فالکن یک برند بسیار مطرح در زمینه فروش لاستیک در ایران و دنیا است.

  • لاستیک برند گودیر

یکی از چهار برند برتر لاستیک در جهان که در بازار ایران نیز حضور دارد، برند گودیر است. این شرکت برای تمامی وسایل نقلیه شامل هواپیما، دوچرخه، ماشین‌های سواری، ماشین‌های سنگین اقدام به تولید لاستیک کرده است. یکی از برترین علت‌هایی که این لاستیک نسبت به دیگر لاستیک‌ها دارد، تکنولوژی‌هایی است که در ساخت لاستیک خود استفاده می‌کند. این لاستیک‌ها در سال‌های اخیر از تکنولوژی‌های بسیار جذابی استفاده کرده‌اند که جدیدترین آن استفاده از هوش مصنوعی است.

برای مثال، اگر در آزاد راه مسافت زیادی را طی می‌کنید، لاستیک به صورت هوشمند متوجه این موضوع می‌شود و کپسول‌های شارژ مواد اضافی را آزاد نمی‌کنند و همین باعث می‌شود ماشین شما کیفیت بالاتری داشته باشد و لاستیک کمتر فرسوده می‌شود. برعکس آن هم امکان‌پذیر است. اگر شما در یک بازه نیاز به گردش، چرخش و عکس‌العمل سریع برای وسیله نقلیه خود دارید، لاستیک‌ها مواد شارژ اضافی را آزاد می‌کنند تا بهبود عملکرد بیشتری برای لاستیک شما به ارمغان بیاید.

  • لاستیک کومهو

این لاستیک، مشهورترین لاستیک در بازار کره است و اصالت کره‌ای دارد. همچنین، کیفیت بالای این لاستیک باعث شده است که در بازار ایران نیز طرفداران بسیار زیادی داشته باشد. اگر به دنبال خرید یک لاستیک کره‌ای، با کیفیت و مشهور هستید، لاستیک کومهو یک گزینه بسیار عالی است که می‌تواند کیفیت و قیمت مناسب را به شما ارائه دهد. انواع مختلفی از این لاستیک در بازار وجود دارد که معروف‌ترین آن، کدهای HS11 و HS51 هستند.

خرید لاستیک خارجی از فروشگاه های معتبر

ما در این مقاله انواع لاستیک‌های خارجی از برندهای معتبر را با یکدیگر بررسی کردیم و سعی کردیم بهترین برندهایی که در بازار ایران وجود دارد را با یکدیگر بررسی کنیم. حال به نظر شما این لاستیک‌ها را از کجا بخریم؟ توصیه ما به شما خرید از فروشگاه‌های اینترنتی معتبر است که در صورت هرگونه مشکل بتوانید فرآیند پیگیری و مرجوعی لاستیک را به راحتی انجام دهید.

فروشگاه‌های معتبر زیادی مانند لاستیک‌مارکت، ایران‌تایر، دیجی‌کالا و… وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها برای تهیه و خرید لاستیک استفاده کنید. توصیه می‌کنیم همیشه قیمت لاستیک را مد نظر قرار ندهید و سعی کنید معتبر بودن فروشگاه را در نظر بگیرید. مثلاً فروشگاه لاستیک‌مارکت که بهترین فروشگاه عرضه لاستیک در ایران است، با قیمتی مناسب و کیفیتی عالی بهترین لاستیک‌های ایرانی و خارجی را به شما عرضه می‌کند. حال که به انتهای مقاله رسیده‌ایم؛ به نظر شما چه برندهای دیگری در ایران حضور دارند که شما از آن استفاده می‌کنید؟ اگر برندی هست که در این مقاله ما آن را نیاورده‌ایم؛ در قسمت کامنت‌ها برای ما بنویسید.

آموزش دانلود فیلم از اینستاگرام

آموزش دانلود فیلم از اینستاگرام و ذخیره در گالری

THE BEEKEEPER hero

بیوگرافی جیسون استاتهام l مرد صحنه های اکشن

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا