بهترین رنگ برای مبلمان اداری چه رنگی است؟

یکشنبه 5 آذر 1402 بازار

بهترین رنگ برای مبلمان اداری رنگی است که بتواند حس خوبی را به کارمندان و ارباب رجوع منتقل کند. مبلمان اداری یکی از تجهیزات مهم دفاتر کار، شرکت‌ها و اداره‌ها است که انواع واقسام مختلفی دارد. اینگونه مبلمان از صندلی انتظار مبلی ارباب رجوع گرفته تا صندلی مبلی ریاست همه جزء مبلمان اداری محسوب می‌شوند. دقت در انتخاب بهترین مبلمان دفتری برای شرکت، از اقداماتی است که باید آن را در نظر داشت.

از لحاظ روانشناسی رنگ‌ها، رنگ‌های اطراف ما تأثیر مستقیمی روی روح و روان، خلق و خو و آرامش ما دارند. اگر در انتخاب صحیح رنگ مبلمان اداری درکنار دیگر وسایل های دفتر مانند میز مدیریت و… دقت شود و بهترین رنگ برای مبلمان اداری انتخاب شود نمایی جذاب و دلنشین برای اداره خود به وجود خواهیم آورد. شرکت‌ها و محیط‌های اداری هر کدام دارای دکوراسیون اداری خاصی هستند. برای انتخاب مبلمان اداری باید رنگی را انتخاب کنید که مکمل دکوراسیون اداری شرکت‌تان باشد. بهترین رنگ برای مبلمان اداری رنگی است که این تناسب را ایجاد کند و باعث جذابیت محیط کار شود. حال سؤال اینجا است که چه رنگی این تناسب را برای محیط‌های کاری ایجاد می کند. در ادامه این مقاله به معرفی و بهترین رنگ برای مبلمان اداری و اهمیت رنگ‌ها می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

دلیل اهمیت رنگ مبلمان در دفاتر اداری

بحث روانشناسی رنگ‌ها برای اولین بار در سال 1984 توسط روانشناسی به نام آنجلارایت ارائه شد. از آن پس علاقه مردم به این مبحث زیاد شد و به رنگ‌ها و تأثیر آن اهمیت دادند. مردم رفته رفته سعی کردند رنگ‌ لباس‌ها، وسایل شخصی، مبلمان منزل و مبلمان اداری محل کارشان را بر پایه همین روانشناسی انتخاب کنند.

امروزه تأثیر رنگ‌ها روی روحیه افراد بر کسی پوشیده نیست. تأثیر این سخن را می‌توان به راحتی فهمید و درک کرد. کافی است چند دقیقه‌ای به یک جسم قرمز رنگ خیره شوید. روحیه هیجانی و شجاعت شما بیدار خواهد شد. به رنگ زرد نگاه کنید تا حس اعتماد به نفس‌تان زیاد شود. اهمیت رنگ‌های اطراف روی روحیات و خلق و خوی‌ ما به همین سادگی فهمیده می‌شود.

وقتی رنگ‌ها انقدر ساده روی روح و روان، انگیزه و اعتماد به نفس افراد تأثیر می‌گذارند در محیط‌های کاری بسیار بااهمیت هستند. فرض کنید در انتخاب رنگ مبلمان اداری رنگی را انتخاب کنید که باعث کسالت و افسردگی افراد شود. در اینصورت بهره‌وری شرکت به شدت پایین خواهد آمد. بنابراین اگر می‌خواهید بهره‌روی کارکنان بیشتر شود، ایده‌های جالب و خوب ارائه دهند و سرزنده و شاداب به انجام کارها مشغول شوند در انتخاب رنگ مبلمان اداری دقت کنید و بهترین رنگ برای مبلمان اداری انتخاب نمایید.

بهترین رنگ برای مبلمان اداری چه رنگ‌هایی است؟

حالا سؤالی که مطرح می‌شود این است که بهترین رنگ مبلمان اداری کدام است؟ کدام رنگ‌ها تأثیر خوبی روی روحیات کارکنان، رؤسا و مشتریان می‌گذارند؟ در ادامه به معرفی این رنگ‌ها و ویژگی‌های آنها می‌پردازیم.

  • رنگ سفید

سفید رنگ پرکاربرد و خنثی است که در هر دکوراسیونی از آن استفاده می‌شود. قابلیت ست شدن رنگ سفید با همه رنگ‌ها آن را به کاربردی‌ترین رنگ تبدیل کرده است. بسیاری از طراحان از رنگ سفید به عنوان کامل‌ترین رنگ در جهان هستی یاد می‌کنند.

رنگ سفید بازتاب نور بسیار خوبی دارد بنابراین محیط کارتان را روشن می‌کند. پس برای انتخاب بهترین رنگ برای مبلمان اداری می‌توان به رنگ سفید اشاره کرد. البته ناگفته نماند که انتخاب بیش از حد از رنگ سفید در دکوراسیون اداری باعث می‌شود کارمندان احساس خستگی و کسالت کنند. بنابراین از این رنگ به تنهایی برای مبلمان اداری استفاده نکنید.

  • رنگ زرد

همان‌طور که پیش‌تر گفتیم رنگ زرد حس اعتماد به نفس را در افراد افزایش می‌دهد. زرد رنگ دوستی است بنابراین استفاده از رنگ زرد برای مبلمان اداری، حس تعامل و دوستی را بین کارکنان بالا می‌برد. اگر می‌خواهید کارمندان در حین انجام کار ذهن بازتری داشته باشند و ایده‌های خلاقانه ارائه دهند در انتخاب رنگ مبلمان و سایر تجهیزات اداری مثل کمد فلزی از رنگ زرد استفاده کنید. رنگ زرد تحرکات ذهنی را افزایش می‌دهد. از این رو استفاده از آن در اتاق‌ جلسات توصیه نمی‌شود.

  • رنگ سبز

سبز رنگ آرامش است. استفاده از این رنگ در مبلمان اداری هم هارمونی جذابی بین مبلمان و سایر تجهیزات ایجاد می‌کند و هم حس آرامش را بین افراد منتقل می‌کند. اگر کارکنان ساعات زیادی را باید در اداره مشغول به کار باشند استفاده از این رنگ پیشنهاد می‌شود. رنگ سبز خستگی را کم می‌کند و باعث تقویت انرژی کارکنان می‌شود. از این رو از بهترین رنگ برای مبلمان اداری محسوب می‌شود.

  • رنگ قرمز

قرمز رنگ هیجان و شجاعت است. اگر دوست دارید کارکنان در حین کار پرشور و هیجان باشند از این رنگ در انتخاب مبلمان اداری غافل نشوید. این رنگ قدرت کسب و کار را به رخ مشتریان می‌کشد. این رنگ پیشرفت شرکت را بالا می‌برد چرا که باعث می‌شود افراد ساعات زیادی را با انرژی و بدون خستگی کار کنند. البته ناگفته نماند در استفاده از این رنگ زیاده‌روی نکنید. چرا که تأثیر بدی روی خلق و خوی کارمندان خواهد داشت.

  • رنگ نارنجی

از بهترین رنگ برای مبلمان اداری به رنگ نارنجی هم می‌توان اشاره کرد. این رنگ حس رهایی و راحتی به کارکنان می‌دهد. از این رو بیشتر برای مبلمانی که برای استراحت است استفاده می‌شود. این رنگ همچون رنگ قرمز برای محیط‌هایی که کارکنان پرجنب و جوش هستند پیشنهاد می شود. اما برای دفاتر رسمی چندان رنگ مناسبی نیست.

  • رنگ آبی

مبلمان اداری آبی رنگ آرامش کارکنان را افزایش می‌دهد. همچنین برای ارباب رجوع حس اعتماد و اطمینان ایجاد می‌کند. بنابراین اگر در حوزه فروش فعالیت دارید برای تعامل بهتر با مشتریان رنگ آبی را برای مبلمان‌تان انتخاب کنید.

آبی رنگ افزایش تمرکز است. بنابراین با ترکیب این رنگ در مبلمان اداری، فعالیت کاری کارمندان خود را بالا ببرید. آبی رنگ قدرت است. برای نشان دادن حس قدرت به رقیبانتان از این رنگ در مبلمان و حتی برند تجاری‌تان استفاده کنید.

  • رنگ قهوه‌ای

از بهترین رنگ برای مبلمان اداری به رنگ قهوه‌ای می‌توان اشاره کرد. قهوه‌ای حس امنیت و ارتباط مؤثر کارکنان را بالا می‌برد. ترکیب رنگ قهوه‌ای با رنگ طلایی یا زرد عالی است و محیط کار را زیبا و مدرن می‌کند. بنابراین بهتر است از رنگ قهوه‌ای به صورت ترکیب با رنگ دیگر استفاده کنید تا تأثیر چشم‌گیر آن را ببینید.

  • رنگ خاکستری

خاکستری رنگی خنثی و جذاب است. استفاده از آن در محیط اداری، آنجا را تبدیل به یک محیط شیک و مدرن می‌کند. البته در استفاده از رنگ خاکستری زیاده‌روی نکنید. رنگ خاکستری اگر زیاد استفاده شود باعث بروز افسردگی می‌شود.

  • رنگ مشکی

شاید برایتان جالب باشد که از رنگی مشکی به عنوان بهترین رنگ برای مبلمان اداری یاد می‌کنیم. رنگ مشکی کسب و کارتان را خاص و حرفه‌ای نشان می‌دهد. البته باید از آن به صورت هوشمندانه استفاده کرد. میز اداری مشکی جذابیت خاصی دارد. فروشگاه مبل پدر دارای میزهای اداری جذاب و خوش‌رنگی است که حس خوبی را به کارمندان منتقل می‌کند.

جمع‌بندی

در این مقاله به معرفی بهترین رنگ برای مبلمان اداری و ویژگی‌های مثبت و منفی آن پرداختیم. هرچه رنگ‌ها هوشمندانه‌تر انتخاب شوند تأثیر مثبت بالاتری روی کارکنان خواهند داشت. از انتخاب رنگ مناسب برای مبلمان و دکوراسیون اداری غافل نشوید. حتی اگر امکانش است با روانشناسان این زمینه مشورت کنید و بهترین رنگ را برای مبلمان اداری خود انتخاب کنید.

تفاوت سیگار و ویپ چیست؟

4+1 نکته درباره تربیت مناسب و اصولی سگ

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا