تمرینات کگل بهترین راهکار برای رفع بی اختیاری ادرار

یکشنبه، ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ گوناگون
تمرینات کگل

در قسمت لگن ، استخوانها و عضلاتی وجود دارد که مهمترین آنها دو عضله گهواره ای شکل و مثلثی شکل است که بدن به کمک آنها دفع ادرار را کنترل می کند .در برخی موارد مانند حاملگی،  زایمان ، افزایش وزن  در بانوان و  جراحی پروستات  در آقایان می تواند باعث ضعیف شدن این عضلات گردد  همچنین افزایش سن و یا بیماری هایی مانند سرفه و یا یبوست مزمن نیز می تواند از عوامل ضعف این عضله ها باشد و با ضعیف شدن عضلات لگن  و کف لگن اعضای لگن مثل مثانه رحم و روده ها به سمت دستگاه تناسلی متمایل می شود و فرد دچار بی اختیای ادرار می گردد درجه بی اختیاری ادرار ممکن است کم یا زیاد باشد ولی خوشبختانه این مشکل قابل حل است و با تمرینات ورزشی می توان آن را تقویت کرد و در نهایت به بهبود عملکرد مثانه کمک نمود .

راه کار برای رفع بی اختیاری ادرار

 برای حل مشکل بی اختیاری ادرار ورزش ساده ای به نام کگل را پیشنهاد می کنیم  که به تقویت عضلات کف لگن کمک می کند.  انجام ورزش‌های کگل به هیچ‌گونه تجهیزاتی نیاز ندارد، شما می‌توانید بدون هیچ‌گونه زحمتی و در هر مکانی آن‌ها را به راحتی  انجام دهید . ورزش‌های کگل  روشی طبیعی و سودمندی برای بهبود وضعیت لگن است.

انجام تمرینات کگل

تمرینات کگل بسیار ساده هستندو در هر شرایطی چه ایستاده ،  چه نشسته و  چه  در حالت دراز کشیده میتوانید آن را انجام دهید فقط کافی است عضلات بین مجرای ادرار و مقعد را منقبض کرده  و به سمت داخل بکشید و در این حال (وضعیت انقباض) تا شماره ی ده بشمارید  سپس به اندازه ده ثانیه استراحت کنید .این کار را روزانه سه تا چهار بار ، هر بار ده تمرین انقباضی  انجام دهید .و بهتر است برای نتیجه گیری بیشتر به مدت   ۶-۱۲ هفته تداوم داشته باشد.

ورزش کگل چیست و چگونه آن را انجام دهیم؟+همراه تصویر - رسانه دکتر سلامت

نحوه شناسایی عضلات کف لگن :

برای اینکه از تمرینات کگل بهترین استفاده را کنید باید حتما عضلات کف لگن را شناسایی کنید برای این کار کافی است در حین ادرار چند ثانیه جریان ادرار را نگه دارید عضلاتی که منقبض می شوند همان عضلات کف لگن هستند و یا فشرده کردن ماهیچه های مقعد هنگام عبور گاز و اجابت مزاج هم راه دیگری برای شناسایی عضلات کف لگن می باشد .

انجام مرتب ورزش های کگل سبب افزایش جریان خون  در ناحیه راست روده و در نتیجه کاهش احتمال ایجاد هموروئید (بواسیر ) می شود همچنین  با انجام این تمرینات می توان به جمع شدن مجدد بافت مهبل که بعد از زایمان طبیعی اندکی شل می شود کمک کرده و به این شکل بر زندگی جنسی زوج ها نیز مؤثرند.

تمرینات کگل بهمراه تصاویر - سلامت بانوان اوما

نکته:قبل از شروع کردن به انجام تمرینات کگل حتما مثانه خود را خالی کنید .

اشتباهاتی که باعث چاقی میشود

قیمت طلا، دلار، سکه امروز

آخرین قیمت‌ سکه، طلا و دلار دربازار امروز ۱۳۹۹/۲/۲۷

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا