زغال فعال /9 مزایای زیبایی زغال فعال و نحوه استفاده از آن

شنبه 13 شهریور 1400 آرایش پوست ومو
زغال فعال

زغال فعال چیست؟

زغال فعال با قرار دادن زغال چوب معمولی در دماهای خیلی بالا در حضور گاز تولید می شود ، که بین مولکول های کربن آن فضاها یا منافذ بسیار کوچک ایجاد می کند.

وقتی زغال فعال روی پوست یا موها اعمال می شود ،به سموم از جمله خاک ، مواد شیمیایی ،آلاینده ها ، میکروب ها و سایر ذرات میکروسکوپی روی سطح می چسبد تا به راحتی از بین میبرد.

زغال فعال حتی ناخالصی های عمیق داخل منافذ را بیرون می کشد تا پوست را کاملاً سم زدایی کند. این توضیح می دهد که چرا اغلب در صابون ها ، ماسک های صورت و دئودورانت ها استفاده می شود.

زغال فعال یک پودر کاملاً سیاه رنگ، بدون طعم و بدون بو است که به راستی از زغال یعنی مواد دارای کربن مانند چوب به دست می‌آید.

زغال چوب با تجزیه حرارتی مواد غنی از کربن مانند چوب ، خاک اره ، زغال سنگ ، پوسته نارگیل و مواد نفتی در دمای بالا در یک محیط اکسیژن ثابت صفر تولید می شود.

هنگامی که این باقیمانده کربن سیاه به نام زغال در معرض اکسیژن ، دی اکسید کربن ، بخار یا اسیدها قرار می گیرد ، “فعال” می شود و به آن زغال فعال می گویند.

 

زغال فعال برای افزایش زیبایی

زغال فعال برای افزایش زیبایی

 

نحوه استفاده از زغال فعال

در اینجا چند روش وجود دارد که می توانید از زغال فعال برای افزایش زیبایی استفاده کنید:

1. آکنه را کاهش می دهد

زغال فعال چربی اضافی و سلول های مرده را از پوست شما حذف می کند که در غیر این صورت می تواند در داخل منافذ شما جمع شده و باکتری های ایجاد کننده آکنه را که از مواد آلی تغذیه می کنند دعوت کند.

همچنین باکتری های موجود را جذب کرده و از بین می برد تا عفونت تحت کنترل قرار گیرد.

نحوه استفاده:

یک کپسول زغال فعال را بشکنید و پودر را در یک کاسه تمیز بریزید.با چند قطره آب  مخلوط کنید تا خمیر غلیظی به دست آید.
خمیر را روی پوستان بگذارید بعد 30 دقیقه که خشک شود آن را بشویید.

 

2 .لایه برداری پوست

زغال فعال پوست را بسیار نرم تر از اسکراب های معمولی که حاوی ذرات ساینده هستند ، لایه برداری می کند زغال فعال به راحتی به سلولهای مرده پوست و سایر ناخالصی ها می چسبد تا حذف آنها آسان شود.

نحوه استفاده:

این اسکراب با ترکیب 1/2 فنجان شکر سفید ، 1 قاشق غذاخوری زغال فعال ، 1 – 2 قاشق غذاخوری روغن نارگیل و 3-4 قطره اسانس درخت چای در یک کاسه آماده کنید.
این خمیر را به آرامی روی تمام پاها ، بازوها و سایر قسمت های بدن خود ماساژ دهید تا از شر پوست مرده ، چربی اضافی ، آلودگی ها و سایر ناخالصی ها خلاص شوید تا پوست شاداب و درخشان ظاهر شود.

 

3. از پیری جلوگیری می کند

تجمع سموم و رادیکال های آزاد در داخل بدن می تواند عملکرد اندام ها را مختل کرده و تأثیر منفی بر سلامت کلی و پوست نیز  بگذارد. این سموم از طریق آلودگی های محیطی ، داروها یا غذاهای شیمیایی  وارد بدن می شوند.

آنها فیبرهای کلاژن و الاستین را تشکیل می دهند و پوست را محکم نگه می دارند. چنین تأثیر منفی ناخواسته باعث شل و چروک شدن پوست می شود و باعث می شود پیرتر از سن خود به نظر برسید.

زغال فعال هنگامی که به صورت خوراکی مصرف می شود ، از بدن عبور می کند و خود را به این سموم متصل می کند و در نهایت آنها را از سیستم شما خارج می کند.

نحوه استفاده:

یک قاشق غذاخوری زغال چوب فعال و 3 قاشق غذاخوری آب مقطر گرم را با هم مخلوط کنید تا خمیری یکدست حاصل شود.
صورت خود تمیز کنید و خشک کنید و سپس دو لایه از خمیر را با یک برس تمیز آرایش بمالید.
یک دستمال کاغذی روی ماسک بگذارید و خوب فشار دهیدبه مدت 35 دقیقه صبر کنید تا ماسک خشک شود و سپس به آرامی آن را جدا کنید.وسپس با آب سرد صورت خود را بشوریید

 

زغال فعال برای افزایش زیبایی

زغال فعال برای افزایش زیبایی

 

4. پوست چرب را متعادل می کند

ذغال فعال برای افرادی که پوست چرب دارند یک گزینه بسیار عالی است زیرا چربی اضافی صورت را به طور عمیق پاک می کند تا ظاهری درخشان داشته باشد.

نحوه استفاده:

2 قاشق غذاخوری پودر ذغال فعال ، یک قاشق غذاخوری پودر خاک رس فولر  و 4-5 قاشق غذاخوری آب خیار را مخلوط کنید تا ماسک یکدست بدست آید

اول صورت خود را تمیز کنید و سپس ماسک آمده را با استفاده از برس آرایشی به صورت خود بمالید.
و 15 تا 20 دقیقه روی پوستان بماند و سپس آن را با آب خنک یا ولرم بشویید. بعد از یک آبرسان استفاده کنید

۶روش تصویری مدل دار کردن دم اسبی

 

5. دندان هایتان را سفید  کنید

دندان های شما با جذب پلاک و سایر مواد شیمیایی که باعث لکه شدن دندان های شما می شوند با کمک زغال فعال به شما کمک کند تا به دندان های سفید مرواریدی برسید.

همچنین با ترکیبات اسیدی داخل دهان متصل می شود تا سطح pH را افزایش دهد. این محیط اسیدی مانع از رشد باکتری های دهانی می شود که در ریشه تشکیل پلاک ، نفس بد ، بیماری لثه و حفره ها قرار دارند

نحوه استفاده:

مسواک خود را مرطوب کرده ، آن را در پودر زغال فعال غوطه ور کنید و مانند معمول دندان های خود را با آن مسواک بزنید.
پس از اتمام مسواک زدن ، یک جرعه آب بنوشید ، آن را به طور کامل در اطراف حفره دهان خود بچرخانید و سپس آن را تف کنید.
دهان خود را چند بار دیگر بشویید تا از ذرات زغال خلاص شوید.

 

6. می تواند خط چشم درست کنید

از زغال چوب فعال برای تهیه خط چشم طبیعی استفاده کنید که چشم شما را تحریک نکند.

وقتی این پودر را با آب مخلوط می کنید ، یک خط چشم ساده و عاری از سموم یا مواد شیمیایی سخت دریافت خواهید کرد که برای افرادی که به خط چشم های خریداری شده حساسیت دارند یا چشم های حساسی دارند ایده آل است.

 

زغال فعال برای افزایش زیبایی

زغال فعال برای افزایش زیبایی

 

7. ریمل خود را با استفاده از زغال فعال درست کنید

شما می توانید ریمل خود را با استفاده از زغال فعال تهیه کنید. این روش درست کردن ریمل می تواند مژه های شما را بدون ایجاد آسیب یا سوزش بی حد و اندازه پر کند زیرا کاملاً عاری از مواد شیمیایی است.

قبل مصرف ریمل توجه کنید: مطمئن شوید که چشم های شما به زغال فعال حساس نیستند تا از تحریک چشم جلوگیری شود.
نحوه استفاده:

2 قاشق چایخوری زغال فعال  ، 3 قاشق غذاخوری آلوئه ورا ، 2 قاشق غذاخوری روغن نارگیل و 1 قاشق غذاخوری موم زنبور عسل  آب شده را در یک کاسه مخلوط کنید تا خمیری یکدست ایجاد شود.بعد با استفاده از یک برس ریمل تمیز و یکبار مصرف ، مخلوط را روی مژه های خود بمالید.

 

8. شوره سر و خارش سر را درمان می کند

زغال فعال چربی ، پوسته های مرده پوست و سایر ناخالصی ها را از پوست سر پاک می کند تا عاری از عفونت باشد. این اثر پاکسازی عمیق همچنین به فولیکول های مو اجازه تنفس می دهد که به جلوگیری از تحریک کمک می کند.

از طرف دیگر ، پوست سر نجس به محلی برای رشد میکروب هایی که باعث شوره سر و سایر عفونت ها می شوند ، تبدیل می شود که باعث خارش ، قرمزی ، خشکی و پوسته پوسته شدن زیادی می شود. به علاوه ، تجمع پوست سر می تواند فولیکول های مو را مسدود کند ، مانع رشد مو شده و باعث التهاب پوست سر شود.

نحوه استفاده:

1 قاشق غذاخوری زغال فعال را در شامپوی خود مخلوط کنید.

 

9. جوش های سر سیاه را از بین ببرید

جوش سر سیاه منافذی است که با سلولهای مرده و سبوم تراکم می شود اما در بالای آن باز می ماند. قرار گرفتن بقایای آلی داخل منافذ در معرض هوا ، آنها را در اثر اکسیداسیون تیره می کند و “جوش سر سیاه” را تشکیل می دهد.

زغال فعال می تواند به باز شدن منافذ پوست کمک کرده و این جوش های سرسیاه را برای صورت بدون لک از بین ببرد.

نحوه استفاده:

در یک کاسه یک  قاشق چایخوری زغال چوب فعال  بریزید و به آرامی آنقدر در آب مخلوط کنید تا خمیر شود.
خمیر را روی صورت یا فقط پوست آسیب دیده بمالید.
بگذارید 10 دقیقه روی صورت بماند و سپس آن را با آب گرم بشویید.
با انگشتان دست یا حوله تمیز پوست خود را خشک کنید و سپس با یک مرطوب کننده تمام کنید.

 

زغال فعال برای افزایش زیبایی

زغال فعال برای افزایش زیبایی

حرف آخر

زغال فعال به سرعت در حال تبدیل شدن به یک افزودنی محبوب در روال زیبایی همه است. دندان ها را سفید می کند ، آکنه و سایر ناخالصی های پوست را کاهش می دهد ، آلودگی ها و سایر سموم را از مو و پوست سر و بسیاری موارد دیگر را از بین می برد.

اگر پوست بسیار حساسی دارید یا نگرانی خاصی در مورد ایمنی زغال فعال دارید ، ابتدا با پزشک یا متخصص پوست خود مشورت کنید.

سرم مو

روغن مو بهتر است یا سرم مو /نحوه انتخاب و استفاده از آنها

aspry moo

اسپری مو / اسپری مو برای موها مفید است یا مضر ؟

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا