چرا باید به دکتر روانشناس تهران مراجعه کنم؟

شنبه 27 دی 1399 بازار
دکتر روانشناس تهران

8 نشانه برای مراجعه به یک روانشناس

روان درمانی، مشاوره خانواده، زوج درمانی یا درمان روانشناسی، صرف نظر از نامی که به آن اطلاق می شود و توسط دکتر روانشناس انجام می شود، می تواند به نفع افرادی باشد که با مشکلات عاطفی، چالش های زندگی و اختلالات روانشناسی دست و پنجه نرم می کنند.

ضرورت مراجعه به دکتر روانشناس تهران

دکتر روانشناس تهران می تواند با کاهش علائم به بهبود سلامت روان کمک کند. در درمان، مردم همچنین یاد می گیرند با علائمی که ممکن است فوراً به درمان پاسخ ندهند کنار بیایند. تحقیقات نشان می دهد که فواید درمان طولانی تر از دارو به تنهایی است. دارو می تواند برخی از علائم اختلالات و مشکلات روانشناسی را کاهش دهد، اما درمان به افراد مهارت می دهد تا علائم را به تنهایی رفع کنند. این مهارت ها پس از پایان درمان ادامه می یابند و بهود علائم ممکن است همچنان ادامه یابد و باعث می شود افراد به درمان بیشتری احتیاج نداشته باشند.

مشکلات مربوط به سلامت روان و دکتر روانشناس

معمول است. آمارهای اخیر سازمان بین المللی بهداشت روان نشان می دهد که از هر 5 بزرگسال 1 نفر با بیماری روانشناختی زندگی می کند. در حالی که از هر 25 بزرگسال 1 نفر با یک وضعیت جدی روانشناختی زندگی می کند.

اما فقط حدود 40٪ از افرادی که دارای مشکلات بهداشت روان هستند از دکتر روانشناس خوب در تهران یا سایر شهرها کمک می گیرند. مشکلات بهداشت روانی که درمان نشوند اغلب بدتر می شوند و ممکن است اثرات منفی دیگری نیز داشته باشند. آنها همچنین می توانند منجر به مشکلاتی از قبیل زیر شوند:

ناتوانی در کار یا رفتن به مدرسه

مشکل در روابط یا مراقبت از کودکان

افزایش خطر مسائل بهداشتی

بستری شدن در بیمارستان

خودکشی کردن

خودکشی دومین علت اصلی مرگ و میر در برخی کشورها در سنین بین 10 تا 34 سال است. حدود 90٪ افرادی که با خودکشی در ایالات متحده می میرند سابقه یک بیماری روانی داشته اند.

دکتر روانشناس تهران و نیاز به درمان

آیا من به درمان احتیاج دارم؟

این فکر که باید به بهترین روانشناس تهران یا سایر شهرها مراجعه کنید یا اینکه نیاز به درمان دارید می تواند احساس شرم ایجا کند. ممکن است مشاهده تحمل رنج چالش های بهداشت روان توسط یکی از عزیزان دشوار باشد. اما برای افراد مهم است که تصمیم بگیرند و به تنهایی درخواست کمک کنند. البته بهتر است این تصمیم قبل از زمانی گرفته شود که شخص خود یا دیگری را در معرض خطر قرار دهد.

تشویق فردی که به او اهمیت می دهید برای بررسی گزینه های درمانی احتمالی، به طور کلی روش بهتری برای نشان دادن حمایت است. افرادی که احساس می کنند مجبور به درمان هستند ممکن است احساس مقاومت کنند و انجام کارهایی که برای ایجاد تغییر لازم است دشوارتر شود.

گرچه درمان می تواند به افراد کمک کند تا مشکلاتی که منجر به افکار خودکشی می شوند را بهبود بخشند، اما معمولاً این روش بهترین گزینه برای افراد دارای بحران نیست. اگر در بحران هستید، می توانید بلافاصله با مراجعه به یک مشاوره آنلاین از طریق تلفن، پیام کوتاه یا چت آنلاین کمک بگیرید. در عین حال می توانید که با نزدیکترین اورژانس تماس بگیرید یا به نزدیک ترین بیمارستان اعصاب وروان مراجعه کنید. اگر شما دیگر دچار بحران نیستید، یک روانشناس خوب در تهران می تواند به شما در ادامه درمان کمک کند.

دکتر روانشناس تهران چه موقع توصیه می شود؟

وقتی هر نوع مشکل روانشناسی یا نگرانی عاطفی بر زندگی و عملکرد روزمره تأثیر بگذارد، در قدم اول درمان توسط دکتر روانشناس توصیه شود. درمان روانشناسی می تواند به شما در تنظیم احساسات کمک کند. یعنی آگاهی شما در مورد آنچه احساس می کنید افزایش میابد و چگونگی کنار آمدن با آن یاد را می گیرید.

افرادی که احساس می کنند مجبور به درمان هستند ممکن است احساس مقاومت کنند و انجام کارهایی که برای ایجاد تغییر لازم است را انجام ندهند.

درمان توسط بهترین روانشناس همچنین مکانی امن را برای گفتگو درباره چالش های زندگی مانند جدایی، اندوه، مشکلات والدین یا مبارزات خانوادگی فراهم می کند. به عنوان مثال، بهترین روانشناس تهران می تواند به شما و همسرتان کمک کند تا درباره مشکلات رابطه ای صحبت کنید و روش های جدید ارتباط با یکدیگر را بیاموزید. توجه داشته باشید که مداخلات بحران و نه رواندرمانی معمولاً برای شرایط آسیب زا توصیه می شود.

آیا باید برای درمان به دکتر روانشناس در تهران مراجعه کنم؟

بهتر است قبل از تصمیم گیری برای درمان، کمی تأمل کنید. ممکن است بخواهید صبر کنید و ببینید آیا زمان، تغییر سبک زندگی یا حمایت دوستان و خانواده مشکلات و اختلالات روانشناختی شما را بهبود می بخشد یا نه؟

انجمن روانشناسی آمریكا پیشنهاد می كند در مواردی كه مشكلات باعث پریشانی در بخشی از زندگی می شود، باید به درمان توجه كرد. به ویژه در موارد زیر باید به روانشناس مراجعه کرد:

اگر فکر کردن برای کنار آمدن با مشکل هر روز حداقل یک ساعت طول می کشد.

این مشکل باعث خجالت می شود و یا باعث می شود از دیگران اجتناب کنید.

این مشکل باعث شده کیفیت زندگی شما کاهش یابد.

این ممشکل بر روی مدرسه، محل کار یا روابط تأثیر منفی گذاشته است.

شما برای کنار آمدن با مشکل تغییراتی در زندگی خود ایجاد کرده اید یا عادت های جدیدی ایجاد کرده اید.

اگر هر یک از احساسات یا هیجانات زیر را تا حدی تجربه می کنید و این موضوع در زندگی شما تداخل ایجاد کرده است، دکتر روانشناس تهران ممکن است به شما در کاهش علائم کند. اگر احساس می کنید توسط علائم کنترل شده اید یا ممکن است باعث آسیب رساندن به خود یا دیگران شوید، در نظر گرفتن کمک از روانشناس بسیار مهم است.

دکتر روانشناس تهران و مشکلات زندگی

از توان در آمدن

ممکن است احساس کنید کارهای زیادی برای انجام دادن دارید یا مسائل زیادی برای کنار آمدن با آنها دارید. ممکن است احساس کنید نمی توانید استراحت کنید یا حتی نفس بکشید. استرس و خستگی بیش از حد می تواند منجر به نگرانی های جدی در مورد سلامت جسمی شود.

خستگی

این علامت جسمی غالباً از مشکلات روانی ناشی می شود. این وضعیت می تواند نشان دهنده افسردگی باشد. خستگی می تواند باعث شود شما بیش از حد معمول بخوابید یا صبح هنگام بلند شدن از تخت مشکل داشته باشید.

خشم، عصبانیت یا کینه نامتناسب

همه گاهی احساس عصبانیت را تجربه می کنند. حتی عصبانیت نیز الزاما آسیب رسان نیست. درخواست کمک از روانشناس برای مقابله با این احساسات زمانی ایده خوبی است که آنها زیاد تجربه شوند.

آگورافوبیا

افراد مبتلا به آگورافوبیا در مکان هایی که احتمال گیر افتادن وجود داشته باشد دچار حملات وحشت زدگی می شوند. برخی از افراد ممکن است نتوانند حتی خانه های خود را ترک کنند.

افکار مضطرب یا سرزده

نگرانی هر از گاهی درباره مشکلات طبیعی است. اما وقتی نگرانی قسمت قابل توجهی از روز شما را اشغال کند یا علائم جسمی ایجاد کند، روانشناس می تواند به شما کمک کند تا با آن کنار بیایید.

بی علاقگی

از دست دادن علاقه به فعالیت های معمول، دنیای اطراف یا زندگی به طور کلی می تواند بیانگر مشکلات بهداشت روان مانند افسردگی یا اضطراب باشد.

ناامیدی

از دست دادن امید یا انگیزه یا احساس اینکه انگار آینده ای ندارید، می تواند نشانگر افسردگی یا سایر مشکلات سلامت روان باشد. احساس ناامیدی گاه به گاه، به ویژه پس از یک مشکل موقعیتی، غیر معمول نیست. اما اگر ادامه پیدا کند ممکن است به فکر خودکشی منجر شود.

کناره گیری اجتماعی

بسیاری از افراد وقتی قادر به گذراندن حداقل مدتی در تنهایی باشند، احساس بهتری پیدا می کنند. افراد درونگرا حتی ممکن است بیش از دیگران به تنها بودن نیاز داشته باشند. اما اگر در حضور دیگران احساس ناراحتی می کنید یا از بودن در کنار افراد دیگر می ترسید، یک دکتر روانشناس خوب در تهران می تواند به شما کمک کند تا این احساسات را درک کرده و با آنها کنار بیایید.

آموزش رزین

آموزش رزین و نکات کار با آن به زبان ساده - فرمول طلایی!

چرا از رطوبت سنج های شرکت CS INSTRUMENTS استفاده کنیم؟

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا