آشنایی با یکی از محبوب ترین ابزار های بازی و سرگرمی کودک به اسم نی نی لای لای

یکشنبه 3 اسفند 1399 بازار ، گوناگون

حتما به خاطر دارید که در گذشته وقتی که والدین می‌خواستند نوزادشان را بخوابانند از گهواره‌های چوبی استفاده می‌کردند؛ اما با مرور زمان، همانطور که سایر امکانات و تجهیزات پیشرفت داشته‌اند، نوع جدیدی از گهواره‌ها نیز تولید شدند که به آنها نی نی لای لای گفته می‌شود.

اینجا و در این مقاله این گهواره‌های موزیکال را به شما معرفی خواهیم کرد.

نی نی لای لای چیست؟

نی نی لای لای‌ها را می‌توان یکی از محبوب‌ترین وسایل برای بازی و سرگرمی کودک دانست؛ البته کارایی آن‌ها فقط سرگرمی نیست، بلکه به عنوان گهواره برای نوزادان تازه متولد شده هم می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

نی نی لای لای  معمولا یک گهواره متحرک-موزیکال است که تعداد زیادی عروسک جغجغه‌ای و آویز عروسکی به دسته آن آویزان می‌باشد. به این دلیل گفتم معمولا چون این گهواره‌ها انواع مختلفی دارند؛ بعضی برقی‌اند، بعضی با باتری کار می‌کنند و بعضی دیگر معمولی‌اند. مدل‌هایی که برقی‌اند یا با باتری کار می‌کنند هم متحرک هستند و هم موزیکال! اما مدل‌های معمولی فقط موزیکال هستند با اینکه نه با برق کار می‌کنند و نه با باتری!!

شما می‌توانید نوزادتان را درون نی‌ نی لای لای بگذارید؛ اگر برقی باشد وقتی که آن را روشن می‌کنید شروع به تکان دادن‌های ملایم می‌کند و همزمان یک موزیک ملایم نیز پخش می‌شود. به این ترتیب فرزند شما با تکان خوردن‌های متناوب و گوش دادن به موزیک زیبایی که پخش می‌شود، به آرامی می‌خوابد.

وقتی هم که بیدار شود با وجود عروسک‌های جغجغه‌ای و آویز‌های عروسمی که بالای سرش است حسابی سرگرم می‌شود. پس هم گهواره است، هم تاب، هم دستگاه پخش موزیک و هم وسیله‌ای برای سرگرمی کودک.

نی نی لای لای‌ها معمولا تبدیل به صندلی هم می‌شوند؛ یعنی وقتی که فرزندتان شمع تولد 2 سالگی‌اش را فوت کرد و دیگر نتوانست داخل نی نی لای لای خودش بخوابد، می‌توانید آن را به صندلی کودک تبدیل کنید تا کودک‌تان روی آن بنشیند.

خرید نی نی لای لای

نی نی لای لای‌ها برای چه سنینی مناسب هستند؟

از بدو تولد فرزندتان می‌توانید او را درون نی نی لای لای بگذارید؛ ممکن است دفعات اول کمی نا آرامی کند اما نگران نباشید همین که شروع به ملایم تاب خوردن بکند و موزیک هم برایش پخش شود کاملا آرام می‌شود و بدون ذره‌ای غر زدن تا مدتی درون آن می‌ماند و با اسباب بازی‌هایش سرگرم می‌شود.

نی نی لای لای را بر اساس تحمل وزنی که دارد دسته بندی می‌کنند نه رده سنی! این دستگاه‌ها با تحمل وزن 9 کیلوگرم، 18 کیلوگرم و 24 کیلوگرم در بازار موجود هستند.

هر چقدر تحمل وزن آن بیشتر باشد، مدت زمان بیشتری هم می‌توانید از آن استفاده کنید.

خرید نی نی لای لای

در زمان خرید نی نی لای لای به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

اول از هر چیزی بودجه خودتان را مشخص کنید و با توجه به بودجه‌ای که دارید به دنبال مدل مورد نظرتان بروید. اینکه مدل برقی، مدل باتری‌دار یا معمولی را انتخاب کنید کاملا به بودجه شما بستگی دارد. اگر بودجه کافی دارید که حتما مدل‌های برقی را انتخاب کنید؛ زیرا هم امکانات زیادی دارند و هم استفاده از آن‌ها راحت‌تر است.

روایتی جالب از واکنش امام خمینی(ره) به بیهوشی یک شهید - گوناگون

اما اگر بودجه شما کافی نیست هم نگران نباشید! اینکه مدل‌های برقی عالی‌اند شکی نیست ولی این بدین معنی نیست که مدل‌های معمولی کیفیت ندارند و یا دستگاه‌های بلااستفاده‌ای هستند؛ مدل‌های معمولی فقط امکانات کمتری دارند ولی از نظر کیفیتی چیزی از مدل‌های برقی کم ندارند.

در زمان خرید نی نی لای لای‌ها در نظر بگیرید که رده سنی و تحمل وزن این دستگاه‌ها بسیار مهم هستند و شما حتما باید به این دو مورد توجه ویژه‌ای بکنید.

اکثر نی نی لای لای‌ها را می‌توانید بشویید! البته نه اینکه کل دستگاه را داخل لباسشویی و یا توی تشت بگذارید و با فرچه به جان آن بیفید ها، نه! چک کنید اگر مدلی که انتخاب می‌کنید قابلیت جدا کردن تشک‌هایش را دارد پس قابل شستشو نیز هست. تشک‌ها و رویه آن را جدا می‌کنید و داخل ماشین لباسشویی می‌اندازبد.

اگر قصد دارید بعد از آنکه کودک شما آنقدر رشد کرد که دیگر نتوانستید به عنوان گهواره از این دستگاه استفاده کنید، به عنوان صندلی آن را برای کودکتان آماده کنید، پس مدلی را انتخاب کنید که قابلیت تغییر حالت از گهواره به صندلی را داشته باشد. البته به طور معمول این قابلیت روی اکثر مدل‌های نی نی لای لای وجود دارد ولی با این حال شما در حین خرید به این موضوع نیز توجه کنید.

و در آخر به سراغ برند این دستگاه کاربردی و جالب می‌رویم. برند‌های خارجی زیادی وجود دارند که نی نی لای لای تولید می‌کنند؛ اما فقط درصدی از این برندها با کیفیت و معتبر هستند مانند: چیکو و فیشر پرایس.

سخن آخر:

در طول این مقاله سعی کردیم به خوبی نی نی لای لای را برای شما توصیف کنیم و نکاتی که باید در حین خرید آن رعایت کنید را هم برایتان گفتیم. خرید این دستگاه به شما توصیه می‌شود؛ چون در بدو تولد، فرزند شما هنگام خواب ممکن است شما را به دردسر بیاندازد! اینجاست که نی نی لای لای این مشکل را برایتان حل می‌کند.

 

آیا سرمایه گذاری بر روی برج تریتیوم می تواند صرفه اقتصادی داشته باشد؟

آنچه باید درباره سفر در دوران بارداری بدانید

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا