زیباترین دریاچه های کانادا

جمعه 9 اردیبهشت 1401 جاذبه های گردشگری
دریاچه های کانادا

زیباترین دریاچه های کانادا

کشور کانادا  کشوری در شمال قاره آمریکای شمالی است که از ده استان و سه قلمرو تشکیل شده‌است. این کشور از شرق تا اقیانوس اطلس، از غرب تا اقیانوس آرام و از شمال تا اقیانوس منجمد شمالی گسترده‌است و از جنوب با ایالات متحده آمریکا همسایه است.

دریاچه های کانادا، به ویژه بریتیش کلمبیا و آلبرتا، غیرقابل انکار هستند. این بدان معنا نیست که خواهران شرقی آنها زشت هستند – آنها اینطور نیستند. آنها در نوع خود زیبا هستند اما، باید اعتراف کنید، دریاچه‌های غربی با آب فیروزه‌ای رنگ که در میان قله‌های کوهستانی خیره‌کننده احاطه شده‌اند، لذت خاصی برای چشم‌ها دارند. اگر به دنبال شنا کردن خوب یا قایق سواری با موتور هستید، دریاچه های شرق کانادا فقط یک بلیط هستند. با این حال، اگر می‌خواهید روی آب‌های آرام در یک محیط بیابان قایق رانی کنید، به سخنان هوراس گریلی توجه کنید: «به غرب برو».

 

1. دریاچه موراین

دریاچه موراین

دریاچه موراین

هنگام بازدید از دریاچه موراین، تعداد زیادی فیلم یا کارت حافظه همراه داشته باشید. با یک نگاه به سرعت متوجه خواهید شد که چرا این دریاچه احتمالاً بیشترین عکاسی در کانادا است.

این تصویر بر روی واحد پول کانادا، به عنوان صفحات ورود به سیستم ویندوز و در عکس‌های روز نشنال جئوگرافیک نشان داده شده است.

این دریاچه با تغذیه یخبندان در دره ده قله در پارک ملی بنف واقع شده است. قله‌ها پس‌زمینه‌ای برای بهترین دریاچه‌ای است که تا به حال دیده‌اید.

 

2. دریاچه لوئیز

دریاچه لوئیز

دریاچه لوئیز

دریاچه لوئیز دوست داشتنی مرکز یک استراحتگاه مقصد تمام فصل است. این دریاچه متعلق به دریاچه های زیبای کانادا است، شاید به این دلیل که به خاطر دختر ملکه ویکتوریا، پرنسس لوئیز کارولین نامگذاری شده است.

زیبایی دیدنی شاید بهترین راه برای توصیف دریاچه لوئیز باشد که آب آبی فیروزه ای خود را از یخچال ویکتوریا در پس زمینه می گیرد. اگر جرات دارید در آب سرد شنا کنید یا در تابستان در اطراف دریاچه پیاده روی کنید. اسکی خوبی در زمستان در انتظار شماست.

 

3. دریاچه Maligne

دریاچه Maligne

دریاچه Maligne

اگر به دنبال دریاچه‌های کانادایی در محیط‌های زیبا هستید، دریاچه Maligne مطمئناً مناسب است. این دریاچه دراز، با آب‌های آبی یخچال‌های طبیعی‌اش، در صخره‌های پوشیده از برف کانادایی پارک ملی جاسپر آلبرتا واقع شده است.

دریاچه Maligne (تلفظ meLEEN) بزرگترین دریاچه پارک است. این دریاچه با ۲۱ کیلومتر (۱۳ مایل) طول، طولانی ترین دریاچه در رشته کوه های راکی ​​کانادا است. می توانید در اطراف دریاچه پیاده روی کنید یا با قایق سواری به جزیره Spirit بروید، جزیره ای کوچک با درختان فراوان.

4. دریاچه پیتو

دریاچه پیتو

دریاچه پیتو

آب‌های آبی فیروزه‌ای عمیق دریاچه پیتو یک قرارداد تیز با کوه‌هایی است که آن را احاطه کرده‌اند، اما ترکیبی زیبا را ایجاد می‌کند. این دریاچه پارک ملی بنف به خاطر رنگش معروف است که مورد توجه عکاسان قرار گرفته است.

بهترین مکان برای تماشای این مجموعه آبی دراز، از Bow Point در Icefields Parkway است که از غرب آلبرتا می گذرد. عکاسانی که به دنبال مناظر مختلف هستند می توانند از آنجا به بالا یا حتی به سمت خود دریاچه بروند.

5.دریاچه زمرد

دریاچه زمرد

دریاچه زمرد

جولای زمان خوبی برای بازدید از دریاچه زمرد، بزرگترین دریاچه پارک ملی یوهو در رشته کوه های راکی ​​کانادا است. این زمانی است که آب سبز زمردی در زیباترین حالت خود قرار دارد.

این دریاچه رنگ خود را از سنگ آهک پودری موجود در آب می گیرد. دریاچه به طور کلی تا ژوئن یخ زده است، بنابراین انتظار تا جولای به این معنی است که رنگ در اوج خود خواهد بود. با این حال، اگر در زمستان از آن بازدید می کنید، مکان عالی برای اسکی صحرای کانتری است.

6. دریاچه آبراهام

دریاچه آبراهام

دریاچه آبراهام

 

دریاچه آبراهام در رودخانه ساسکاچوان شمالی آلبرتا یک دریاچه جدیدتر است. این دریاچه در اثر فعالیت های یخبندان ایجاد نشده است، اگرچه آب های آن آبی یخبندان است، بلکه بیشتر به دلیل سدسازی رودخانه در سال 1972 است.

در زمستان در رشته کوه های راکی ​​کانادا سرد است، اما این زمان عالی برای دیدن پدیده حباب معروف دریاچه است. . گیاهان در حال پوسیدگی متان ساطع می کنند و در نتیجه آب هنگام یخ زدن حباب می زند. متان قابل اشتعال است بنابراین اگر سیگار می کشید نزدیک یخ روشن نشود.

جاذبه گردشگری کشور تایلند

7. دریاچه انتاریو

دریاچه انتاریو

دریاچه انتاریو

 

دریاچه انتاریو، که نام خود را به استان کانادایی که با آن هم مرز است، داده است، ممکن است کوچکترین دریاچه بزرگ باشد، اما هنوز آنقدر بزرگ است که چهاردهمین دریاچه بزرگ جهان باشد.

این دریاچه که در زیر آبشار نیاگارا قرار دارد، پیوند دریاچه های بزرگ به اقیانوس اطلس است که ابتدا به رودخانه سنت لارنس تخلیه می شود.

فانوس‌های دریایی با افتخار در سواحل آن ایستاده‌اند، در حالی که جزایر متعددی روی دریاچه پراکنده‌اند. بزرگترین شهر در سمت کانادا تورنتو است. شنا کردن در طول 51 کیلومتر (32 مایل) در عرض دریاچه چالشی است که بسیاری از شناگران با آن روبرو می شوند، اگرچه تنها حدود 50 نفر این کار را انجام داده اند.

8.دریاچه سوپریور

دریاچه سوپریور

دریاچه سوپریور

 

دریاچه سوپریور که توسط فعالیت های آتشفشانی ایجاد شده، صدها میلیون سال است که وجود داشته است. این بزرگترین دریاچه بزرگ و یکی از بزرگترین دریاچه های آب شیرین در جهان است.

بخش جنوبی دریاچه، که کانادا و ایالات متحده را تقسیم می کند، به دلیل تعداد زیاد کشتی های غرق شده، عمدتا در اطراف Whitefish Point، به عنوان “قبرستان دریاچه های بزرگ” شناخته می شود.

معروف ترین کشتی از دست رفته SS Edmund Fitzgerald در سال 1975 بود. این منطقه در حال حاضر حفاظت شده در زیر آب است.

9. دریاچه گاریبالدی

دریاچه گاریبالدی

دریاچه گاریبالدی

 

دریاچه گاریبالدی که در پارک استانی به همین نام واقع شده است، منظره‌ای است که توسط کوه‌های پوشیده از برف و جنگل‌های سرسبز احاطه شده است.

این دریاچه در 90 دقیقه رانندگی از ونکوور، بریتیش کلمبیا، متأسفانه یک کاناپه است. سیب زمینی ممکن است هرگز نبیند این به این دلیل است که یک پیاده‌روی رفت و برگشت ۱۸ کیلومتری (۱۱ مایلی) به داخل دریاچه نسبتاً چالش‌برانگیز است.

پیاده روی در مجموع حدود پنج یا شش ساعت طول می کشد. بسیاری از مردم از قبل برای کمپ کردن در اینجا یک شبه برنامه ریزی می کنند تا بتوانند از زیبایی خیره کننده دریاچه در عمق لذت ببرند.

10. دریاچه هورون

دریاچه هورون

دریاچه هورون

 

دریاچه هورون که بین کانادا و ایالات متحده تقسیم می شود، یکی از بزرگترین دریاچه های آب شیرین در جهان است. نه تنها این، بلکه خانه بزرگترین جزیره آب شیرین، Manitoulin، در جهان است.

بعلاوه، خلیج‌های جورجیا و ساگیناو، بزرگترین خلیج‌های پنج دریاچه بزرگ، آنقدر بزرگ هستند که گاهی با خود دریاچه‌ها اشتباه می‌شوند. تعداد درختان در کنار دریاچه بیشتر از مردم است، دریاچه ای که در طول قرن ها کشتی های غرق شده زیادی را دیده است.

مهم ترین مکان های غرق شده حفاظت شده است. این دریاچه به خاطر سرخپوستان هورون نامگذاری شده است.

11. دریاچه خالدار

دریاچه خالدار

دریاچه خالدار

تابستان زمان خوبی برای بازدید از دریاچه خالدار در نزدیکی Osoyoos در جنوب مرکزی بریتیش کلمبیا است. دلیلش این است که این دریاچه دریاچه رنگی معمولی شما نیست.

کاملاً رنگی است، اما نه از آب. این دریاچه مملو از مواد معدنی مختلف است. هنگامی که آب در طول تابستان تبخیر می شود، کف دریاچه ای از رنگ های معدنی رنگارنگ به جا می گذارد.

مواد معدنی «لکه‌هایی» روی دریاچه باقی می‌گذارند که در گرمای تابستان سخت می‌شوند. متأسفانه، شما نمی توانید روی دریاچه راه بروید. شما باید آن را از پشت یک حصار ببینید.

12. دریاچه های جوفر

دریاچه های جوفر

دریاچه های جوفر

 

دریاچه های Joffre به دلیل زیبایی خیره کننده خود مورد توجه قرار گرفته اند. دریاچه‌های جوفر پایین، میانی و فوقانی در اثر یخبندان ایجاد شدند.

سبز فیروزه ای زیبا امروز این را منعکس می کند. این دریاچه ها در 35 کیلومتری (22 مایلی) شمال پنتیکتون، بریتیش کلمبیا، تصویری از آرامش را ارائه می دهند. با این حال، دستیابی به آنها آسان نیست.

باید برای پیاده روی آماده باشید. یک سوم مایل پیاده روی نسبتاً آسان از پارکینگ تا Lower Joffre است، اما پس از آن، زمین صخره ای و شیب دار می شود و پیاده روی سه مایلی تا دریاچه بالایی را چالش برانگیز می کند.

جاذبه های گردشگری بلاروس

جاذبه های گردشگری بلاروس

 معرفی دریاچه های زیبا در کشور فنلاند

  دریاچه های کشور فنلاند

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا