محمود فکری در نشست خبری پیش از دیدار استقلال و پرسپولیس

یکشنبه 21 دی 1399 ورزشی
لیگ قهرمانان آسیا

محمود فکری رکورددار تعداد بازی با پیراهن استقلال تهران می‌باشد. فکری در ۳۴۵ بازی رسمی برای استقلال به میدان رفته‌است. فکری در ۳۲ بازی دوستانه و غیررسمی نیز برای استقلال به میدان رفته‌است که با احتساب این ۳۲ بازی، فکری برای استقلال در ۳۷۷ بازی به میدان رفته‌است. فکری در ۱۴۹ بازی بازوبند کاپیتانی استقلال را بر بازو بسته‌است. فکری ۱۴۱ بار بازی را به عنوان کاپیتان برای استقلال شروع کرده‌است که از این نظر بعد از مهدی رحمتی در رده دوم تعداد کاپیتانی در تاریخ باشگاه استقلال قرار دارد. محمود فکری در هجده بازی شهرآورد تهران حاضر بوده‌است و از این لحاظ در رده سوم بیشترین تعداد بازی در شهرآورد قرار دارد. فکری در ده دربی کاپیتان استقلال بوده‌است که از این لحاظ نیز بعد از علی جباری در رده دوم قرار دارد. همچنین محمود فکری با گلزنی در دو دربی از محبوب‌ترین بازیکنان استقلال در نزد هواداران می‌باشد. فکری در دربیهای شماره ۵۵ و ۵۸ موفق به گلزنی شده‌است محمود فکری در شش بازی شهرآورد طعم برد را چشیده‌است که از این نظر نیز دارای بهترین عملکردها در بین بازیکنان می‌باشد. او پس از حوادث شهرآورد سی و نهم تهران در دی ۱۳۷۳ با محرومیت شش ماه از حضور در زمین بازی روبرو شد.[۱] وی دو گل در شهرآورد به ثمر رسانده که یکی از آنها فاصلهٔ چند ده متری بوده‌است.

وعده جذاب محمود فکری به هواداران

به گزارش مجله دایان سرمربی تیم استقلال گفت : به فکر خلق نماد خاصی نیستم ولی به فکر این هستم طرفداران استقلال را خوشحال کنم. دوست دارم آنها را شاد ببینم. اتفاقاتی که در سالهای گذشته رخ داده اتفاقات خوبی بود.امیدوارم فردا هم این اتفاق رخ دهد.همان طور که می دانید دربی شرایط خاص خودش را دارد و نتیجه این بازی خیلی از مسائل را رقم می زند.خدا را شکر در بازی های گذشته شرایطی را به وجود آوردیم که بازیکنان از نظر روحی وضعیت خوبی دارند و در این هفته تمرینات خوبی را گذراندیم. بازیکنان ما از وضعیت جسمی و روحی خوبی برخودار هستند.  چون این دیدار بینندگان زیادی در جهان دارد خیلی مهم است به جز بحث فنی یک بازی بدون چالش و جنجال برگزار شود که در سالهای آینده بیینندگان از آن به نیکی یاد کنند.

بازی‌های زیادی را به عنوان بازیکن گذراندم. به عنوان مربی چند بازی روی نیمکت بودم و به عنوان اولین سرمربی اولین تجربه را دارم ولی خدا را شکر حس خوبی دارم. همیشه عاشق دربی بودم و خیلی این مسابقه را دوست داشتم. در مجموع امیدوارم بازی خوبی انجام شود و باید ببینیم چه اتفاقی می افتد.پرسپولیس آنطور که می‌گویند هم بسته بازی نمی‌کند و در اکثر بازی ها تهاجمی بوده است. شاید هفته گذشته به خاطر داشته هایش این سبک را بازی کرده ولی برای بازی فردا باید تا فردا صبر کنیم تا ببینیم چه نفراتی را انتخاب می‌کنیم. به بازیکنانم تاکید کردم آرامش داشته باشند و نگران نتیجه بازی نباشند. برای من خیلی مهم است که بچه‌ها با تمام توانشان بازی کنند.خوشبختانه فضای خوبی در تیم ما به وجود آمده و بازیکنان ما با جان و دل کار  و صبوری کردند و با تلاش تیم را به اینجا رساندند. ما یک «تیم» داریم که همه با هم یکدست و رفیق هستند. امیدوارم قدر این بازیکنان را مسئولان هم بدانند. مطمئنم فردا ۱۱ بازیکن بهتر از محمود فکری که در استقلال بازی می کردند خواهیم داشت.در دربی شاید این اتفاق رخ ندهد و این فرصت نباشد ولی از این جوان‌ها زیاد داریم ولی در ادامه لیگ از این جوان‌ها استفاده کنیم.

نباختن خوب است ولی ما تیمی نیستیم که برای نباختن وارد زمین شویم. ما در دفاع تیمی شکل خوبی پیدا کردیم و سعی می‌کنیم در بازی فردا دروازه تیممان بسته بماند و دوباره کلین شیت کنیم. در خط تهاجمی هم نفرات خیلی خوبی داریم و ان‌شاالله دروازه حریف را هم باز کنیم.

(می‌خندد) مدیران کادر فنی و بازیکنان را ممنوع المصاحبه کردند ولی این موضوع برای خودشان نبوده است. البته من مصاحبه این عزیزان را نخوانده‌ام و ندیده‌ام. در مجموع ما دوستان خوبی در استقلال و پرسپولیس هستیم و در داخل مستطیل سبز با هم رقابت داریم. خیلی از دوستان ما در تیم پرسپولیس حضور دارند. خیلی از طرفداران پرسپولیس از دوستان خوب ما هستند و باید فضایی را به وجود بیاوریم که رفاقت را حفظ کنیم و رقابت خوبی هم داشته باشیم.تمام تلاشمان را می‌کنیم یک بازی منطقی داشته باشیم. دربی هیچ ربطی به جدول و شرایط تیم ها ندارد.بازیکنان ما باید مراقب باشند که این موضوع گول زننده نباشد و باعث غرور بیجای آنها نشود. تیم ها در این مسابقه دوست دارند اول بازنده  نباشند و در درجه دوم برنده شوند. ما دوست داریم بازی را در اختیار داشته باشیم و در ادامه بازی را کنترل کنیم و در آخر بازی را به نفع خودمان تمام کنیم.

خوشبختانه چیزی که من می‌خواستم در این یکی دو هفته به وجود آمده و آرامش خوبی به خصوص در هفته گذشته در تیم حکمفرما بوده است. ما تمرینات خوبی را انجام دادیم و آماده هستیم و امیدوارم فردا روز خوب بازیکنان ما باشد.باید ببینیم بعد از بازی چه اتفاقی رخ می‌دهد( با خنده) سعی کردم در این مدت هر تجربه‌ای را که به دست آوردم به بچه‌های تیمم منتقل کنم. امیدوارم جام‌هایی در دوران بازی کردنم به دست آوردم در دوران مربیگری به دست بیاوریم و امسال هم این جام را برای تیم بگیریم.

رکود بد علیرضا بیرانون

رکود بد علیرضا بیرانوند / در 9 دقیقه 3 بار دروازش باز شد

داور بازی دربی 94 کیست

داور بازی دربی 94 کیست

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا