جو بایدن به توافق نامه آمریکا و چین واکنش نشان دهد

دوشنبه 9 فروردین 1400 اخبار ، گوناگون
جو بایدن

 واکنش جو بایدن به توافق ایران و چین

سند برنامه همکاری جامع جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین موسوم به برنامه ۲۵ ساله روز شنبه ۷ فروردین۱۴۰۰ در تهران به امضای محمد جواد ظریف و وانگ یی، وزرای خارجه دو کشور رسید.

در سال ١٣٩۴ جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین بیانیه مشترک جامع راهبردی دو کشور را صادر کرده و دو طرف برای انعقاد یک برنامه همکاری جامع توافق کردند. بعد از رایزنی‌ها و مذاکرات روز ٧ فروردین ١۴٠٠  «برنامه همکاری جامع فیمابین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین» را در تهران امضا کردند.

این سند ظرفیت‌ها و چشم انداز همکاری دوجانبه جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین در زمینه‌های مختلف از جمله اقتصادی، فرهنگی و غیره را مورد بحث قرار داده است.

رسانه‌های آمریکایی امضای این توافق را تلاش تهران و پکن برای دور زدن سیاست‌های تحریمی آمریکا و پاسخی به سیاست‌های مقابله جویانه واشنگتن علیه ایران و چین خوانده‌اند.

 واکنش رئیس جمهور آمریکا به توافق ایران و چین

رئیس جمهوری آمریکا  جو بایدن به امضای توافق 25 ساله ایران و چین واکنش نشان داد و آن را نگران کننده خواند.

جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا شامگاه یکشنبه به وقت محلی  به امضای توافق 25 ساله ایران و چین گفت، که مدتهاست درباره مشارکت ایران و چین نگران بوده‌ام.

جو بایدن هنگام سوار شدن به هواپیمای مخصوص ریاست جمهوری آمریکا در پاسخ به سوال یک خبرنگار که پرسید که آیا نگران مشارکت ایران و چین هستید؟ گفت؛ یک سال است که نگران آن هستم.

کیفیت در طراحی

کیفیت در طراحی چیست؟ نمونه آن در معماری

آزاده نامداری

واکنش تند دایی ‎آزاده نامداری به موضوع ‎خودکشی

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا