معرفی ارور H4 ماشین لباسشویی دوو؛ علت + راهکار

شنبه 4 آذر 1402 بازار
معرفی ارور H4

ارور H4 ماشین لباسشویی دوو، یکی از رایج ترین کدهای خطایی است که هر کاربری ممکن است هنگام استفاده از لباسشویی دوو با آن مواجه شود.

اولین سوالی که به محض مواجهه با ارور H4 پیش می آید این است که دلیل بروز آن چیست؟

چگونه می توان ارور H4 لباسشویی دوو را رفع کرد؟

معرفی ارور H4 ماشین لباسشویی دوو؛ علت + راهکار

اگر به دنبال پاسخ این سوالات هستید، تا انتها با ما همراه باشید. ما در این مقاله قصد داریم ارور H4، علت بروز و راهکارهای رفع آن را به طور جامع بررسی کنیم.

معنا و مفهوم ارور H4 لباسشویی دوو

نمایش ارور H4 ماشین لباسشویی دوو، بیانگر بیش از حد داغ بودن آب داخل دستگاه می باشد. دمای بسیار بالای آب ماشین لباسشویی علاوه بر اینکه به بافت لباس ها آسیب می زند، می تواند منجر به بروز مشکلات جدی در ماشین لباسشویی شما نیز شود. بنابراین به محض مواجهه با این ارور، اقدامات لازم جهت رفع آن و تعمیر لباسشویی دوو در مشهد را انجام دهید.

علل بروز ارور H4 ماشین لباسشویی دوو

ارور H4 ماشین لباسشویی دوو به دلایل مختلفی بروز پیدا می کند که از جمله اصلی ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • خرابی المنت از علل بروز ارور H4 لباسشویی دوو

المنت و یا هیتر ماشین لباسشویی موظف است دمای آب را به حد مورد نیاز برنامه شست و شو برساند. برخی از برنامه های شست و شو به آب با دمای کمتر و برخی به آب با دمای بیشتر نیاز دارند؛ پس از انتخاب برنامه شستشوی مورد نظر، هیتر داغ شده و دمای آب را به حد نصاب می رساند. اما در صورت خرابی این قطعه مهم، احتمال بیش از حد داغ شدن آن و در نتیجه بیش از حد داغ شدن آب داخل دیگ دستگاه بسیار زیاد خواهد بود که در نهایت منجر به بروز ارور H4 در لباسشویی دوو می شود.

خرابی المنت از علل بروز ارور H4 لباسشویی دوو

بیشتر بخوانید» مشکل نامناسب بودن دمای آب داخلی ماشین لباسشویی سامسونگ، با ارور CE نمایش داده می شود. از آنجایی که تعمیر و تعویض قطعات تنظیم کننده و تشخیص دمای آب ماشین لباسشویی سامسونگ، کاری تخصصی می باشد؛ بنابراین در صورت مواجهه با ارور CE در لباسشویی سامسونگ، پیشنهاد می کنیم به نمایندگی های معتبر تعمیر لباسشویی سامسونگ نظیر مشهد تکنیک، نمایندگی لباسشویی سامسونگ در مشهد، مراجعه کنید تا عیب یابی و رفع مشکل لباسشویی سامسونگ به طور اصولی صورت گیرد.

در این صورت اولین کاری که باید انجام دهید این است که ماشین لباسشویی را خاموش کنید. سپس تا زمان سرد شدن لباسشویی، صبر کرده و پس از آن، آب داخل دستگاه را خارج کنید.

در مرحله بعدی برای دسترسی به هیتر دستگاه، پنل های ماشین لباسشویی را باز کنید.

در صورت خرابی هیتر و جهت تعمیر و یا تعویض آن حتما و حتما از تکنسین متخصص و کاربلد، درخواست کمک کنید؛ چرا که تعمیر این قطعه نیاز به تخصص و تجربه دارد. همچنین در صورت نیاز به تعویض هیتر باید آن را با قطعه اصل و اورجینال جایگزین کرد. متاسفانه تشخیص نمونه اصل و مرغوب هیتر از نمونه های فیک موجود در بازار، کار چندان ساده ای نیست و مانند تعمیر آن نیاز به تجربه و تخصص دارد.

بیشتر بخوانید» خرابی هیتر، المنت و یا سنسور ماشین لباسشویی ال جی با ارور TE نمایان می شود. در صورت مواجهه با این ارور و برای تعمیر لباسشویی ال جی در مشهد، می توانید روی تخصص و تبحر تکنسین نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی مشهد تکنیک، حساب کنید تا هر یک از این قطعات به بهترین نحو، تعمیر و در صورت نیاز با قطعه اصل و فابریک، تعویض شوند. 

  • خرابی سنسور تشخیص دمای آب؛ عامل بروز ارور H4 لباسشویی دوو

یکی دیگر از دلایل افزایش بیش از حد دمای آب داخل دیگ ماشین لباسشویی، خرابی سنسور تشخیص دمای آب دستگاه می باشد.

سنسور تشخیص دمای آب همانطور که از نامش پیداست وظیفه اندازه گیری دمای آب داخل ماشین لباسشویی را برعهده دارد؛ بنابراین در صورت خرابی آن، امکان اندازه گیری و تشخیص درست دمای آب داخل دستگاه وجود ندارد. در این صورت احتمال بروز اشتباهاتی نظیر صدور دستورات مبتنی بر کم بودن دمای آب داخل ماشین لباسشویی به برد، بسیار زیاد خواهد بود که منجر به روشن ماندن هیتر لباسشویی برای مدت زمان طولانی تر و در نتیجه افزایش بیش از حد دمای آب داخلی ماشین لباسشویی می شود.

بیشتر بخوانید »

تعمیر و تعویض سنسور دما نیز درست مانند تعمیر و تعویض المنت ماشین لباسشویی دوو، نیاز به تخصص، تبحر و تجربه دارد؛ بنابراین بهترین راهکار رفع آن مراجعه به نمایندگی های معتبر تعمیر لباسشویی دوو می باشد.

  • قطعی اتصالات الکترونیکی از علل افزایش بیش از حد دمای آب ماشین لباسشویی دوو

زمانی که اتصالات بین قطعات داخلی ماشین لباسشویی دوو که دمای آب داخل دستگاه به آن ها وابسته است، قطع شوند نیز احتمال اینکه دمای آب ماشین لباسشویی، بیش از اندازه ای که باید، افزایش یابد بسیار زیاد است. چون در صورت قطعی اتصالات الکترونیکی ماشین لباسشویی اطلاعات مربوط به میزان دمای آب به قطعات مربوطه نرسیده و در نتیجه دمای آب تا حد زیادی افزایش یافته و منجر به بروز ارور H4 ماشین لباسشویی دوو می شود.

  • خرابی برد از علل بروز ارور H4 ماشین لباسشویی دوو

خرابی برد از علل بروز ارور H4 ماشین لباسشویی دوو

برد، اصلی ترین و مهم ترین قطعه ماشین لباسشویی می باشد؛ بنابراین بروز کوچکترین مشکلی در آن می تواند منجر به بروز انواع و اقسام ارورها از جمله H4 در لباسشویی شود. برد، موظف به صدور دستور شروع و پایان کار تمامی قطعات ماشین لباسشویی است. اما بدیهی است که در صورت خرابی، نتواند وظیفه خود را به درستی انجام داده و در نتیجه مشکلات مختلفی در ماشین لباسشویی بروز پیدا کنند.

در صورت خرابی برد ماشین لباسشویی دوو به هیچ عنوان بدون تخصص و دانش کافی، دست به آچار نشوید؛ چرا که برد لباسشویی، قطعه ای پیچیده و در عین حال حساس می باشد. بهترین راهکار برای تعمیر برد ماشین لباسشویی دوو، مراجعه به نمایندگی های معتبر تعمیر لباسشویی دوو می باشد.

نتیجه گیری بررسی ارور H4 ماشین لباسشویی دوو؛ علت + راهکار!

طبق آنچه که در این مقاله آموختیم ارور H4 ماشین لباسشویی دوو به دلیل افزایش بیش از حد دمای آب داخل دیگ دستگاه بروز پیدا می کند. در صورت مواجهه با این ارور باید قطعاتی از ماشین لباسشویی که وظیفه تنظیم و تشخیص دمای آب را دارند، مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید علت بروز آن پیدا و به بهترین نحو ممکن، رفع کنید.

در آخر شما عزیزان می توانید سوالات و یا تجربیات خود از عیب یابی و رفع کد خطای H4 لباسشویی دوو را در بخش نظرات با ما و سایر کاربران سایت به اشتراک بگذارید.

images 1699445779 654b7c1335c20

4+1 نکته درباره تربیت مناسب و اصولی سگ

images 1693045316 64e9d2447aacb

خرید فالوور تردز Threads با ارسال فوری از مای ممبر

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا