ثبت نام الکترونیکی/ ثبت نام دانش آموزان امسال الکترونیکی انجام میشود

پنج‌شنبه 9 اردیبهشت 1400 اخبار
ثبت نام الکترونیکی

ثبت نام دانش آموزان در همه پایه ها امسال، الکترونیکی انجام می شود.

وزیر آموزش و پرورش  آقای محسن حاجی میرزایی گفت: برای جلوگیری از حضور اولیا و دانش آموزان در مدارس،ثبت نام الکترونیکی دانش آموزان در همه پایه ها انجام می شود.

وی افزود:سامانه یکپارچه آموزش و پرورش طراحی و فعال شده است و در این سامانه همه خدمات آموزشی به دانش آموزان و اولیا از جمله ثبت نام به صورت الکترونیکی انجام می شود.

وی اضافه کرد:این سامانه در چند منطقه آموزش و پرورش آزمایش شده و جواب داده است و در زمان ثبت نام نیز این سامانه را دوباره آزمایش خواهیم کرد.

وزیر آموزش و پرورش گفت:در هفته آینده قابلیت های این سامانه دوباره بازنگری و بررسی خواهد شد.
آقای حاجی میرزایی تاکید کرد:ستاد ثبت نام دانش آموزان در آموزش و پرورش تشکیل شده است و به زودی فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

وی خاطر نشان کرد:پیش ثبت نام دانش آموزان اول ابتدایی در حال انجام است ولی ثبت نام دانش آموزان در سایر پایه ها بعد از اتمام امتحانات و صدور کارنامه انجام خواهد شد.

ثبت نام دانش آموزان امسال الکترونیکی انجام میشود

آقای حاجی میرزایی تصریح کرد:دانش آموزان پایه اول پیش از ثبت نام باید در پایگاه های سلامت آموزش و پرورش، سنجش آمادگی تحصیلی شوند.

وی گفت:به این پایگاه ها اعلام شده است که نوبت دهی به دانش آموزان برای حضور در پایگاه ها باید به صورتی باشد که تراکم حضور دانش آموزان و اولیا را در پایگاه های سنجش نداشته باشیم و با افزایش تعداد پایگاه ها، غربالگری دانش آموزان، انفرادی انجام شود.

وزرای دولت سیزدهم و سوابق آنها

وزیر آموزش و پرورش همچنین درباره امتحانات دانش آموزان افزود:امتحانات دو پایه نهم و دوازدهم امسال، حضوری و امتحانات سایر پایه ها، مجازی برگزار خواهد شد.

آقای حاجی میرزایی گفت:زمان پیشنهادی امتحانات حضوری را به ستاد ملی کرونا اعلام کرده ایم و منتظر هستیم در صورت تایید این ستاد، امتحانات دانش آموزان از 27 اردیبهشت آغاز شود.

 

اولین توافق ایران و آمریکا

اولین توافق ایران و آمریکا/آزاد سازی ۷ میلیارد دلار از دارایی های ایران

حسن روحانی

خبر مهم ​​​​​​​رئیس‌جمهورحسن روحانی از نتایج مذاکرات وین

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا