قبل از پوشیدن لباس‌های جدید، آن‌ها را می‌شویید؟

یکشنبه 9 مهر 1402 سلامت
قبل از پوشیدن لباس‌های جدید، آن‌ها را می‌شویید؟

آیا قبل از پوشیدن لباس‌های جدید، آن‌ها را شویید؟ شاید تعجب کنید، اما این کار ضروری است! یک کارمند فروشگاه ایندیتکس، یکی از بزرگترین شرکت‌های نساجی جهان، می‌گوید که او چیزهایی دیده است که باورکردنی نیست. او می‌گوید که مشتریانی که لباس‌ها را در اتاق‌های پرو امتحان می‌کنند، گاهی اوقات بهداشت مناسبی ندارند.

برخی از مشتریان لباس‌های خود را روی زمین می‌اندازند، یا حتی آن‌ها را به صورت کثیف به اتاق پرو بازمی‌گردانند. این می‌تواند باعث شود که لباس‌های جدید شما آلوده به باکتری‌ها و میکروب‌ها شوند.

 

شستن لباس‌های جدید قبل از پوشیدن، به دلایل زیر مهم است:

1. از انتقال بیماری جلوگیری می‌کند. لباس‌های آلوده می‌توانند باعث بیماری‌هایی مانند عفونت پوستی، عفونت چشم و حتی عفونت دستگاه تنفسی شوند.

لباس‌های جدید
2. از تحریک پوست جلوگیری می‌کند. رنگ‌ها و مواد شیمیایی موجود در لباس‌های جدید، می‌توانند برای برخی از افراد تحریک‌کننده باشند. شستن لباس‌ها قبل از پوشیدن، این مواد را از بین می‌برد.

پررو لباس های جدید

3. از حفظ کیفیت لباس‌ها محافظت می‌کند. شستن لباس‌های جدید قبل از پوشیدن، به از بین بردن رنگ اضافی و مواد شیمیایی کمک می‌کند. این کار باعث می‌شود که لباس‌های شما برای مدت طولانی‌تری دوام بیاورند.

لباس‌های جدید

4. برخی از مشتریان لباس‌هایی را که امتحان می‌کنند، روی زمین می‌اندازند. این لباس‌ها می‌توانند با خاک و آلودگی از کف اتاق آلوده شوند. علاوه بر این، کارمندان فروشگاه معمولاً برای تمیز کردن لباس‌ها فقط آنها را تکان می‌دهند. این کار کافی نیست تا تمام آلودگی‌ها را از بین ببرد.

شستن لباس‌های جدید

5. علاوه بر این، برخی از مشتریان لباس‌های خود را پس از پوشیدن برمی‌گردانند. این لباس‌ها می‌توانند آلوده به باکتری‌ها و میکروب‌ها باشند. برخی از این بیماری‌ها می‌توانند از طریق لباس منتقل شوند، مانند گال، شپش و قارچ.

لباس‌های جدید

6. در نهایت، برخی از مشتریان لباسی را فقط برای پوشیدن در یک شب بیرون می‌خرند. آنها لباس را می‌پوشند و روز بعد آن را برمی‌گردانند. این لباس‌ها معمولاً لکه‌دار و بوی بدی دارند.

خرید لباس‌های جدید

7.لباس‌های جدید ممکن است قبل از رسیدن به فروشگاه شما، در معرض آلودگی قرار بگیرند. در طول سفر از انبار به فروشگاه، لباس‌ها ممکن است توسط افراد زیادی لمس شوند، یا در معرض گرد و غبار، کنه‌ها و کثیفی قرار بگیرند.

لباس‌های جدید

8.حتی اگر لباس‌ها در کیسه‌های جداگانه بسته‌بندی شوند، این کیسه‌ها می‌توانند بشکنند، پاره شوند یا سوراخ داشته باشند. در این صورت، آلودگی می‌تواند به لباس‌ها منتقل شود.

شست و شو لباس‌های جدید

بنابراین، برای جلوگیری از انتقال بیماری‌ها، حساسیت‌ها و سایر مشکلات پوستی، بهتر است لباس‌های جدید را قبل از پوشیدن بشویید.

منبع : MSN

تشنگی زیاد

تشنگی زیاد/علل شایع تشنگی بیش از حد

قطره کاهش وزن Regen-FX

قطره کاهش وزن Regen-FX

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا