بوتاکس چیست / 8 دانستنی که باید درباره بوتاکس بدانید!

شنبه 21 فروردین 1400 سلامت
بوتاکس چیست

بوتاکس چیست

نوروتوکسین حاصل از بوتولینوم A در واقع برای درمان اختلالات عضلانی برای ایجاد فلج و جلوگیری از کشش مکرر مورد استفاده قرار گرفت. با این حال ، بعداً متوجه شدیم که می توان از همین اثر در پوست برای کاهش اثرات پیری استفاده کرد. بوتاکس تزریقی که معمولاً در ناحیه پای کلاغ ، پیشانی و خطوط اخم استفاده می شود ، باعث فلج عضلات زیرین می شود.

این باعث کاهش فعالیت عضلانی می شود و بنابراین عضلات شل و نرم می شوند. این ظاهر جوان تری به وجود می آورد. علاوه بر این ، این ماهیچه های فلج شده همچنین مدتی را برای بازیابی الاستین و کلاژن می دهند.

تزریق بوتاکس معمولاً در شرایط سرپایی انجام می شود و به حدود نیم ساعت تا یک ساعت زمان نیاز دارد. نواحی تزریق مشخص شده و پس از اتمام عمل ، بیمار می تواند به برنامه منظم از جمله کار برگردد. این ممکن است نیاز به تزریق مکرر داشته باشد ، حدود 4 تا 6 ماه بعد ، بسته به میزان پاسخ پوست و انتظارات بیماران.

بوتاکس

بوتاکس

بوتاکس و زیبایی صورت

وقتی صحبت از مراقبت از پوست می شود ، چندین گزینه وجود دارد که از رژیم پاک سازی ، تقویت و مرطوب سازی گرفته تا سایر روش ها شروع می شود که می تواند به ترمیم و پیشگیری از مشکلات پوستی کمک کند. پرکننده ها تا آنجا که از ایجاد چین و چروک و خطوط ریز جلوگیری می کنند ، امری عادی شده اند. یکی از محبوب ترین مواد تشکیل دهنده بوتاکس است که از نظر فنی به عنوان سم بوتولینوم شناخته می شود. این ماده برای جلوگیری از چین و چروک صورت استفاده می شود. بگذارید بیشتر با بوتاکس آشنا شویم.

 

بوتاکس یک درمان چین و چروک است ، اما برای درمان طیف وسیعی از شرایط پزشکی استفاده می شود. بیش از 18 سال از استفاده آن می گذرد و در صورت انجام با راهنمایی پزشک معالج بی خطر محسوب می شود. به غیر از زیبایی ، بوتاکس می تواند طیف وسیعی از مشکلات صورت ، میگرن و پوستی را برطرف کند.

 

بوتاکس

بوتاکس

همه آنچه باید درباره بوتاکس بدانید

 

بوتاکس بیان صورت را محدود می کند:

هدف اصلی در درمان بوتاکس تقویت ظاهر شخص است و نه برعکس. در صورت تجویز توسط یک پزشک ماهر ، هنوز می توانید مانند گذشته لبخند بزنید و تحریک کنید. بوتاکس به هیچ وجه بر عصب حسی تأثیر نمی گذارد. عضله زیر نقطه تزریق شل شده و فعال می ماند. درک فعالیت محدود صورت بی اساس است.

 

بوتاکس از طریق بدن شما عبور می کند:

این دوباره یک افسانه است. بوتاکس بیش از 1 سانتی متر در پوست پخش نمی شود. به دلیل موضعی بودن ، به جز ناحیه مورد نظر ، بر سایر قسمت های بدن تأثیر نمی گذارد.

 

بوتاکس محتوای سمی دارد:

بوتاکس ، مانند هر داروی دیگر ، وقتی تحت نظارت مصرف شود ، بی خطر است. مانند سایر داروها ، این نیز توسط مقامات نظارتی دارو اسکن می شود. این ماده نه خطرناک است و نه حاوی مواد سمی است.

 

پرکننده های پوستی شامل درد شدیدی هستند:

پرکننده های پوستی درد آنچنان نیستند که بسیاری از افراد خارج از آن از آن حمایت می کنند. این ناراحتی سهم مناسبی دارد ، اما یک پزشک در طول درمان همیشه از داروی بی حسی موضعی و سایر داروهای مربوط به اضطراب استفاده می کند.

 

زمان خرابی بوتاکس نسبتاً طولانی است:

بوتاکس به دلیل سهولت و روش آسان به عنوان تزریق بعد از ظهر شناخته می شود. روش بوتاکس اصلاً زمان خرابی ندارد. پزشکان اغلب 2-3 ساعت بعد از تزریق دراز کشیدن را پیشنهاد نمی کنند. پرکننده های پوستی ممکن است تورم جزئی داشته باشند اما داروهایی نیز برای مقابله با آن وجود دارد.

 

بوتاکس ماهیت دائمی دارد:

اثرات بوتاکس 4-6 ماه ادامه دارد. برای افرادی که به طور منظم عکس بوتاکس می گیرند ، تمایل به طولانی تر شدن دارد.

 

پرکننده های پوستی و بوتاکس یکسان هستند:

در حالی که مردم این روزها از آنها به جای یکدیگر استفاده می کنند ، اما یکسان نیستند. به عنوان مثال ، بوتاکس با شل کردن عضله صورت ، اثر چین و چروک را کاهش می دهد در حالی که پرکننده های پوستی به بافت حجم می دهند و عضله را بازیابی می کنند.

 

بوتاکس فقط در صورت مشاهده خطوط صورت اعمال می شود:

این لزوماً درست نیست. اگر خانواده یک فرد سابقه خطوط صورت داشته باشد ، شروع بوتاکس برای پیشگیری از خط صورت منطقی است. این ظاهر واقعی صورت را به تأخیر می اندازد و نیاز به عکسبرداری بوتاکس کمتری است.

lybrate.com

mhe magzy

مه مغزی چیست/ راه های ساده برای جلوگیری از مه مغزی

ویروس کرونا

ویروس کرونا چیست/ 5 ماندگارترین علایم کرونا که باید جدی بگیرید

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا
logo-samandehi