بیوگرافی میشل اوباما همسر باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا

سه‌شنبه 16 شهریور 1400 بیوگرافی
میشل اوباما

چکیده ای از بیوگرافی میشل اوباما

میشل اوباما  نویسنده، وکیل و همسر باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا است. او قبل از ایفای نقش به عنوان بانوی اول ، وکیل ، مدیر شهر شیکاگو و کارگر ارتباطات اجتماعی بود.

نام:میشل لاوون رابینسون

متولد:17 ژانویهٔ 1964 ‏(57 سال)

محل تولد:شیکاگو، ایلینوی، ایالات متحده آمریکا

ملیت: ایالات متحده آمریکا

همسر:باراک اوباما (ازدواج ۱۹۹۲)

فرزندان: مالیا ان (زاده ۱۹۹۸)، ساشا (زاده ۲۰۰۱)

شغل: وکیل

دین :مسیحی پروتستان

میشل اوباما

میشل اوباما

میشل اوباما کیست؟

میشل اوباما وکیل و نویسنده ای است که از سال 2009 تا 2017 بانوی اول ایالات متحده بود. او همسر باراک اوباما ، رئیس جمهور 44 امریکا است. میشل به عنوان بانوی اول ، توجه خود را بر مسائل اجتماعی مانند فقر ، زندگی سالم و تحصیل متمرکز کرد.

میشل اوباما متولد چه سالی است؟

میشل در 17 ژانویه 1964 در شیکاگو ، ایلینوی ، میشل لاوون رابینسون متولد شد.

خانواده میشل اوباما

پدر میشل ، فریزر رابینسون ، اپراتور پمپ شهر و کاپیتان منطقه ای دموکرات ها بود. مادرش ، ماریان ، منشی در اشپیگل بود اما بعداً در خانه ماند تا میشل و برادر بزرگترش ، کریگ را بزرگ کند. کریگ و میشل تنها با فاصله 21 ماهه از نظر سنی اغلب با دوقلو اشتباه می گرفتند.

خانواده رابینسون در یک خانه کوچک ییلاقی در ناحیه جنوبی شیکاگو زندگی می کردند. میشل و کریگ در اتاق نشیمن مشترک بودند و در اتاق نشیمن می خوابیدند و ملحفه به عنوان تقسیم کننده موقتی اتاق عمل می کرد. آنها خانواده ای صمیمی بودند ،

 

میشل اوباما همسر باراک اوباما

میشل اوباما همسر باراک اوباما

تحصیلات میشل اوباما

او دانش آموختهٔ دانشگاه پرینستون تحصیل کرد و در سال 1985 با مدرک کارشناسی فارغ التحصیل شد. در جامعه شناسی او در رشته حقوق در دانشکده حقوق هاروارد تحصیل کرد و دارای دکترای حقوق از دانشگاه هاروارد است.

فعالیت میشل اوباما

پس از فارغ التحصیلی از دانشکده حقوق در سال 1988 ، میشل به عنوان همکار در شعبه شیکاگو در شرکت سیدلی آستین در زمینه بازاریابی و مالکیت معنوی کار کرد.

معرفی ستاره هایی که فامیل خانواده سلطنتی هستند

میشل باراک در سال 1996 به عنوان سنای ایلینوی انتخاب شد و در آن سال میشل به عنوان معاون دانشکده خدمات دانشجویی در دانشگاه شیکاگو انتخاب شد و در آنجا به سازماندهی برنامه های اطلاع رسانی جامعه مدرسه کمک کرد.

در سال 2002 مدیر اجرایی امور اجتماعی و خارجی دانشگاه شیکاگو شد. دو سال بعد باراک به عنوان سنای ایالات متحده انتخاب شد و با نطقی که در آخرین شب کنوانسیون ملی دموکرات 2004 ارائه کرد ، به شهرت ملی رسید. در سال 2005 وی معاون رئیس مرکز امور خارجی دانشگاه شیکاگو شد.

وقتی شوهرش نامزدی خود را برای نامزدی دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری 2008 اعلام کرد ، میشل نقش مهمی در مبارزات انتخاباتی خود ایفا کرد. او از سمت خود در دانشگاه شیکاگو مرخص شد تا خود را به طور کامل به مبارزات انتخاباتی اختصاص دهد و در عین حال زمان خود را برای مراقبت از دو دختر خردسال خود و باراک حفظ کند.

 

همسر و فرزندان میشل اوباما

همسر و فرزندان میشل اوباما

همسر وفرزندان میشل اوباما

میشل و باراک اوباما در سال 1992در سن ۲۸ سالگی ازدواج کردند و اکنون دو دختر به نام‌های مالیاآن و ناتاشا دارند .

مالیا متولد 1998 و ساشا متولد 2001.

اونخستین بانوی اول آمریکایی-آفریقایی در تاریخ ایالات متحده آمریکا می‌باشد

 

کتاب «شدن یا «Becoming»

در اواخر سال 2018 میشل اوباما داستان خود را در کتابی  به نام «شدن» انتشار کرد. او این کتاب را تجربه‌های عمیقا شخصی خود بیان کرده و گفته :

من در خصوص تجربه‌ها و روزهایی که سپری کردم در این کتاب صحبت می‌کنم. اینکه چگونه یک دختر از جنوب آمریکا توانست به یک زن قدرتمند تبدیل شود. امیدوارم تجربیات من الهام بخش خوانندگان این کتاب شود و این شجاعت را پیدا کرده تا هر چه را که روزی آرزو می‌پنداشته‌اند، تبدیل به واقعیت کنند.

سلنا گومز

بیوگرافی سلنا گومز عشق سابق جاستین بیبر

بیوگرافی جان تراولتا

بیو گرافی جان تراولتا /علت مرگ همسر وفرزندش چه بود

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا