توقف دائمی خروپف/6 راه ساده و موثر برای توقف دائمی خروپف

دوشنبه 23 مرداد 1402 سلامت
توقف دائمی خروپف

6 راه ساده و موثر برای توقف دائمی خروپف

توقف دائمی خروپف

خروپف عادتی است که همه ما در خانواده، دوستان یا خودمان با آن مواجه شده ایم. اغلب اوقات عادت به خروپف ارثی است. طبق حقایق، 70 درصد از خروپف‌کنندگان این موضوع را از ژنتیک خود به ارث برده‌اند. با این حال، بین خروپف سبک و خروپف شدید تفاوت وجود دارد.

افرادی که سبک خروپف می کنند معمولاً نگرانی زیادی در مورد آنها ندارند، اما اگر شما یا اطرافیانتان خروپف شدیدی دارند، قطعاً جای نگرانی و رفع آن است. در این مقاله در مورد نحوه توقف خروپف، نحوه توقف فوری خروپف، نحوه کنترل خروپف در شب، تمرینات کاهش خروپف، نحوه عدم خروپف در هنگام خواب و برخی تمرینات ضد خروپف صحبت خواهیم کرد.

3 دلیل اصلی خروپف اضافه وزن، سیگار کشیدن و نوشیدن الکل است.

صدای ناشی از خروپف در واقع ارتعاشات ایجاد شده در راه هوایی فوقانی است.

در مقایسه بین خروپف‌کنندگان و غیر خروپف‌کنندگان، مشخص شده است که افراد خروپف‌کننده در آینده نسبت به افرادی که خروپف نمی‌کنند بیشتر با اثرات نامطلوب سلامتی مواجه می‌شوند.

از آنجایی که کیفیت خواب بیشتر از کمیت خواب مشکل دارد، افراد خروپف معمولاً کیفیت خواب پایینی دارند و در نتیجه با سلامت روحی و جسمی ضعیفی روبرو هستند.

افرادی که با صدای بلند خروپف می کنند بیشتر احتمال دارد اضافه وزن داشته باشند.

Apple Cider Vinegar 24

توقف دائمی خروپف

چگونه خروپف را متوقف کنیم

 

صدها مطالعه در مورد راه های توقف خروپف انجام شده است. پنج مورد از این راه ها در زیر برای کمک به شما ذکر شده است. نکات ذکر شده در اینجا بر روی مشکلات ریشه ای و تمرین روش هایی برای رفع آن مشکلات تمرکز دارد که در نتیجه به شما کمک می کند تا خواب راحت تری داشته باشید.

 

1-اگر اضافه وزن دارید وزن کم کنید

 

در حقیقت، هیچ راه حلی برای توقف فوری خروپف وجود ندارد، اما عادات و روش های زندگی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند تا یک فرد غیر خروپف شوید. چاقی یا مشکل اضافه وزن یکی از دلایل خروپف است. حتی اگر چاق نیستید، وزن اضافی در ناحیه گردن و گلو می تواند به خروپف کمک کند.

بنابراین، اگر فکر می‌کنید این یکی از دلایل خروپف شماست، سعی کنید روی داشتن یک زندگی سالم‌تر تمرکز کنید. کمی ورزش کنید، از غذاهای ناسالم پرهیز کنید، کالری بشمارید، روزانه حتی به مدت 15 تا 20 دقیقه به دویدن بروید. برای رفع فشار و خروپف می توان گام های کوچکی برداشت.

 

2-مجرای بینی خود را باز کنید و از آلرژی های مزمن جلوگیری کنید

بسیاری از اوقات، افرادی که مشکلات بینی مانند احتقان، سینوزیت، عفونت، سرماخوردگی منظم و آلرژی دارند، به عنوان بخشی از مبارزه روزانه خود با خروپف مواجه می شوند. مشخص شده است که مشکلات تنفسی و انسداد باعث خروپف می شود. اگر با چنین مشکلی مواجه هستید، خوب است برای مشاوره با پزشک و دریافت دارو مراجعه کنید.

به طور طبیعی، مشکلات بینی شما را می توان با استفاده از عادت های منظم رفع احتقان بینی حل کرد. برای مرطوب نگه داشتن گل مژه آب فراوان بنوشید، مجرای بینی خود را با استفاده از نتی پات یا اسپری سالین تمیز کنید، از سیگار کشیدن خودداری کنید، از غذاهای سرد پرهیز کنید، چای گرم بنوشید – چای سبز، بابونه، اولانگ و غیره. (موهای داخل بینی شما که هوای تنفسی را از گرد و غبار پاک می کند) و مجرای بینی را تمیز کنید.

 

3- اجتناب از نوشیدن الکل و سیگار کشیدن

سیگار کشیدن، همانطور که در بالا ذکر شد، می تواند باعث انسداد مجرای بینی شما شود. عناصر دودی که بازدم می شود برای مژک مضر است و حتی می تواند به آن آسیب برساند. مصرف زیاد الکل یا نوشیدن الکل در شب نیز می تواند باعث خروپف شود. چگونه؟ ماهیچه های گلو، درست مانند مغز و ماهیچه ها، پس از نوشیدن الکل آرام می شوند.

این کار مسیر بینی را مسدود می کند و هوا را مسدود می کند و در تلاش برای تنفس، می توانید در نهایت خروپف کنید. اگر مشروب زیادی مصرف می کنید، به طور کلی آن را ترک کنید یا مصرف خود را به 1 وعده محدود کنید.

 

توقف دائمی خروپف

توقف دائمی خروپف

4-از دستگاه  CPAP استفاده کنید

دستگاه CPAP برای موارد شدید توصیه می شود. این دستگاه مخصوص کنترل و بهبود آپنه انسدادی خواب است. این دستگاه جریان هوای بدون مانع را در سیستم تنفسی تضمین می کند. فشار هوای معمولی را با اتصال از طریق بینی با ماسک یا دستگاه بینی تامین می کند.

افرادی که عادت های شدید خروپف دارند باید پس از مشورت با پزشک خود دستگاه CPAP تهیه کنند. این به کاربر کمک می کند در طول شب بهتر بخوابد و در نتیجه زندگی سالم تری داشته باشد.

 

5-تصحیح انحراف تیغه بینی، در صورت وجود

گاهی اوقات ممکن است برای اصلاح عادات خروپف در افراد نیاز به جراحی باشد. اگر سپتوم انحرافی داشته باشید، به این معنی که دیواره ای نامرتب داشته باشید که وظیفه جدا کردن دو طرف بینی را بر عهده دارد، ممکن است این اتفاق بیفتد. این انحراف جریان هوا را محدود می کند و باعث می شود که فرد از طریق دهان نفس بکشد و خروپف کند. اگر احساس کردید سپتوم انحرافی دارید به پزشک مراجعه کنید. برخی از افراد با این انحراف به دنیا می آیند و برخی به دلیل هر آسیبی به آن مبتلا می شوند.

 

6-از خواب خوب شبانه غافل نشوید

گاهی اوقات خروپف می‌تواند ناشی از خستگی بیش‌ازحد باشد، بنابراین اگر متوجه شده‌اید که به‌تازگی در خواب خروپف می‌کنید، ممکن است ناشی از خستگی بیش از اندازه باشد. بیمارانی که به طور مکرر و ساعت‌های طولانی درگیر کار و فعالیت هستند یا با الگوهای متفاوت شیفتی کار می‌کنند، در مقایسه با بیمارانی که ساعات کار ثابتی دارند، بسیار بیشتر در معرض خروپف هستند.

سعی کنید هر شب هفت تا هشت ساعت بخوابید.

روغن گل گاوزبان

آیا روغن گل گاوزبان حاوی استروژن است؟

کرم روز

8 مزیت استفاده از کرم روز در روتین مراقبت از صورت

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا