در حذف برنامه وان‌درایو از ویندوز 10 اس احتیاط کنید – فناوری

سه‌شنبه 10 مرداد 1396 فناوری

بر اساس گزارش‌های کاربران، امکان نصب مجدد برخی از برنامه‎های سیستمی نظیر وان‌درایو روی سیستم‏‌عامل ویندوز ۱۰ اس وجود ندارد.

مایکروسافت در ماه می، از نسخه جدید سیستم‌عامل ویندوز با نام ویندوز ۱۰ اس رونمایی کرد که برای محصولات ارزان‎قیمت طراحی شده است و کاربران را به برنامه‌های موجود در فروشگاه ویندوز محدود می‌کند. همین محدودیت، امنیت سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ اس را در مقایسه با نسخه اصلی افزایش می‌دهد؛ زیرا ردموندی‌ها روی برنامه‌های موجود در ویندوز استور نظارت می‌کنند.

بااین‌حال، در سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ اس تعدادی برنامه به‌صورت پیش‌فرض وجود دارد که در فروشگاه ویندوز ارائه نمی‌شود و مایکروسافت به‌صورت فرعی، آن‎ها را روی سیستمعامل جدید خود قرار داده است. با توجه به محدودیتهای اعمال‌شده در سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ اس، به نظر می‎رسد برخی از این برنامهها مانند کلاینت واندرایو، باعث می‌شوند مشکلاتی برای کاربران به وجود بیاید.

مشکل ویندوز 10 اس

مایکروسافت در ویندوز ۱۰ اس، امکان حذف برخی از برنامه‎های پیش‌فرض را که از ویندوز استور دریافت نشده، برای کاربران فراهم کرده است. بااین‌حال، به نظر می‌رسد که در صورت حذف کلاینت وان‎درایو، دیگر نخواهید توانست این برنامه سیستمی را مجدداً نصب کنید. علت این موضوع ساده است؛ ویندوز ۱۰ اس برای حفظ امنیت کاربران، از دانلود یا نصب مجدد این برنامه‌ها جلوگیری می‌کند. به همین جهت برای استفاده مجدد از برنامه‌‏های حذف‌شده، چاره‎ای جز ارتقاء به سیستمعامل ویندوز ۱۰ پرو یا بازنشانی به تنظیمات کارخانه ندارید!

مشکل مذکور شاید برای بسیاری از کاربران چندان حائز اهمیت نباشد؛ زیرا دلایل زیادی برای حذف برنامه وان‌درایو وجود ندارد؛ مگر آنکه از این برنامه استفاده نکنید و به‌منظور خالی کردن فضای هارد رایانه خود، تصمیم داشته باشید برخی از برنامه‏‎های سیستمی مانند وان‌درایو را حذف کنید. البته باید مد نظر داشته باشید که با حذف تعدادی از برنامه‏‌های سیستمی، امکان بازگرداندن آن‌ها وجود ندارد؛ تنها در صورتی‌ می‌توانید برنامه‌‏ها را مجددا روی سیستم‎عامل ویندوز ۱۰ اس نصب کنید که این برنامه‌ها در فروشگاه ویندوز استور ارائه شده باشد.

انتظار می‌رود که با عرضه محصولات بیشتر با سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ اس، مایکروسافت این وضعیت را با گسترش تعداد برنامه‏‌های فروشگاه ویندوز استور یا عدم امکان حذف‌ برنامه‌‏های سیستمی نسخه جدید ویندوز ۱۰ تغییر دهد.


منبع : زومیت

مهمانداران از کدام رفتارهای مسافران متنفرند؟ - فناوری

اگر یک پیتزا در ماه کمتر بخورید، می‌توانید آیفون 7 با حافظه 256 گیگابایت بخرید - فناوری

×

ارسال دیدگاه

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا