آشنایی با انواع بخور صورت برای جوش

سه شنبه، ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ آرایش پوست ومو

با بخور صورت برای جوش می‌توان جوش‌های سر سفید و سر سیاه موجود بر روی پوست را کم کرده و پوست از درون پاکسازی می‌شود. همچنین بخار آب باعث می‌شود پوست درخشان‌تر و شاداب‌تر به نظر برسد.
بخور صورت یکی از شیوه‌های مهم برای از بین بردن جوش و آکنه‌های موجود بر روی صورت است. با این روش بخار آب از مسدود شدن منافذ پوست و ایجاد دانه‌های سرسیاه، سر سفید و آکنه جلوگیری می‌کند. برای این منظور یکی از روش‌های زیر را امتحان کنید تا بعد از گذشت چند هفته نتیجه‌ی استفاده از بخور صورت برای جوش را ببینید.

۱. بخور گل بابونه

صد گرم آب را جوش آورده و ۲ قاشق گل بابونه را درون آن بریزید. بعد از به جوش آمدن حرارت را کم کنید و صورت را بر روی بخار این محلول قرار دهید. این عمل را طی ۱۰ دقیقه چندین مرتبه تکرار کنید. ظرف را از روی حرارت بر داشته به کناری بگذارید تا ولرم شود. از محتوی ظرف بر روی پوست بگذارید و ۱۰ دقیقه صبر کنید. صورت را با آب ولرم بشویید و خشک کنید. با این عمل جوش‌های سرسیاه شما به تدریج از بین می‌روند.
بخور صورت برای جوش با بابونه

۲. بخور گلاب

پنج قاشق غذا خوری گلاب را در ۱۰۰ گرم آب جوش بریزید و به مدت ۱۰ دقیقه صورت را بخور دهید.
بخور صورت گلاب علاوه بر از بین جوش از بروز هرگونه چین و چروک بر روی پوست صورت نیز پیشگیری می‌کند.خواص گلاب برای پوست صورت باعث سفت شدن منافذ پوست و در نتیجه افزایش درخشش فوق العاده آن می‌گردد. اگر پوست شما بافت طبیعی و معمولی دارد می‌توانید از رزماری را به این بخور اضافه کنید.
انواع بخور صورت برای جوش

۳. بخور لیمو ترش، نعنا و جعفری

این بخور صورت برای جوش مفیده بوده و در عین حال منافذ پوست را می‌بندد. پوست بعد از به کار بردن این بخور شاداب‌تر به نظر می‌رسد. در نیم لیتر آب مقداری نعنا و جعفری تازه بریزید، سپس پوست نصف یک لیمو ترش تازه را به آن اضافه کرده و بجوشانید. صورت خود را با بخار این محلول به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه بخور دهید.

۴. بخور تخم گشنیز، گل ختمی، گل شقایق

مقداری تخم گشنیز، گل ختمی، گل شقایق را در یک ظرف آب بجوشانید و به مدت ۵ دقیقه از بخور آن استفاده کنید. بخار این آب، خواص این گیاهان را بخوبی به پوست شما انتقال داده و پوست صورت را به شدت شاداب می‌کند.
بخور دادن صورت برای رفع جوش

نکات مهم راجع به بخور صورت برای جوش

  • در ابتدا و قبل از بخور باید صورت خود را با صابونی ملایم و بدون عطر که برای پوست شما مشکل ایجاد نمی‌کند شسته و تمیز کنید.
  • بخور صورت به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه کفایت می‌کند، اما اگر پوستی حساس دارید بهتر است به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه صورت خود را بخور دهید.

 

شادابی پوست با بخور

 

  • برای گرفتن نتیجه‌ی بهتر هفته‌ای ۲ بار قبل از خواب، پوست صورت خود را بخور دهید.
  • اگر شما دارای پوست خشک هستید، بعد از پایان فرایند بخور صورت برای جوش، پوست صورت را شستشو داده و از یک مرطوب کننده مناسب یا تونیک صورت استفاده کنید.
  • کسانی که دارای رگ‌های پاره شده خون در پوست صورت خود هستند، از بخور دادن پوست خود اجتناب نمایند. همچنین افرادی که مبتلا به آسم هستند و یا نسبت به گیاهان دارویی آلرژی دارند، قبل از بخور با یک دکتر برای گرفتن دستورالعمل خاص مشورت نمایند.
  • بهتر است پس از بخور پوست از ماسک عسل و آب لیمو استفاده نمایید. زیرا عسل نرم کننده و ضد باکتری است در حالی که لیمو به بستن منافذ بزرگ پوست کمک می‌کند.
۸ روش متفاوت آرایش چشم قهوه‌ ای

آرایش متفاوت چشم قهوه‌ ای

فرمول ترکیب رنگ موی فندقی با رنگ های مختلف

فرمول ترکیب رنگ موی فندقی با رنگ های مختلف

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا