مهمترین کاربر های میدجورنی در معماری

یکشنبه 26 شهریور 1402 بازار
images 1694941169 6506bff1069e4

هوش مصنوعی و معماری برای حل چالش‌های مربوط به مسکن، شیوه زندگی و نقل‌قول‌ها گرد هم می‌آیند. حدود 55 درصد از جمعیت جهان در مناطق شهری یا شهرها زندگی می‌کنند. تخمین زده می‌شود تا سال 2050 این رقم به 68 درصد برسد. کارشناسان انتظار یک رشد چشمگیر به سمت شهرها را دارند که باعث می‌شود کلان‌ شهرهای بی شماری در سراسر جهان شکل بگیرند.

هوش مصنوعی به طور هوشمندانه معماری را قادر می‌سازد تا دروازه‌های خانه‌های هوشمند را باز کند. که فضاهای زندگی، پیچیده و داده محور هستند. طراحی پارامتریک، جنبشی و حجم‌های پیچیده که بسیار کارآمد هستند و فقط مکعب / مستطیل نیستند. هوش مصنوعی به طور قابل توجهی بر برنامه ریزی فضا، طراحی، ساخت و ساز، مدیریت پروژه، کاهش ضایعات، ادغام استراتژی‌های پایدار و کمک به خانه‌ها در شهرهای هوشمند که کارآمد هستند، تأثیر می‌گذارد.

این تغییر مستلزم زیرساخت، نوآوری و شمول در مقیاس بزرگ است. اخیراً تمام توجهات به هوش مصنوعی و معماری معطوف شده است. هوش مصنوعی، به عنوان یک رشته، در زمینه‌های متعددی عجین شده است و روش‌ها و ابزارهای جدیدی را برای حل چالش‌های دشوار در اختیار کاربران‌ قرار می‌دهد.

آموزش میدجورنی

نقش هوش مصنوعی در معماری چیست؟

چگونه این رشته جدید می‌تواند صنعت معماری را تغییر دهد؟ در معماری، نیازهای ریاضی و فیزیکی مهندسی با نتایج تخیل خالص و خلاق تلاقی می‌کند. هوش مصنوعی می‌تواند از هر دو جنبه پشتیبانی کند. برای مثال: تصمیم‌گیری اینکه از کدام ماده برای بخش خاصی از یک ساختمان استفاده شود، یک معمار جوانب مثبت و منفی گزینه‌های مختلف را در نظر می‌گیرد. امروزه، بسیاری از معماران هنوز به تجربه و تجزیه و تحلیل دستی برگه‌های داده برای اتخاذ این تصمیمات تکیه می‌کنند.

با هوش مصنوعی، معمار می‌تواند بخشی از این فرآیند را خودکار کند. هوش مصنوعی در درک حجم وسیعی از داده‌ها عالی است. در نتیجه می‌تواند برای مقایسه مواد متعدد در زمان بسیار کوتاه مورد استفاده قرار گیرد و به معماران اجازه می‌دهد تا در مورد کیفیت و مناسب بودن آن‌ها برای یک فضای خاص نتیجه‌گیری کنند.

اما نقش هوش مصنوعی در معماری با ابزارهای هوش مصنوعی مولد مانند هوش مصنوعی Midjourney که تصاویر بسیار خلاقانه‌ای را از پیام‌های متنی ساده تولید می‌کند، بیشتر می‌شود.

آموزش میدجورنی

آیا هوش مصنوعی میدجورنی جایگزین معماران خواهد شد؟

در مقاله‌ای که اخیرا در مجله معماری dezeen، نویسنده نیل لیچ از ChatGPT نقل می‌کند که گفته است «در آینده نزدیک، معماران ممکن است به گذشته تبدیل شوند». هوش مصنوعی همچنین بیان کرد که “هوش مصنوعی این پتانسیل را دارد که صنعت معماری را متحول کند و معماران سنتی را از معادله خارج کند.”

او همچنین به این واقعیت اشاره می‌کند که در بسیاری از سناریوها، هوش مصنوعی جایگزین انسان‌ها نمی‌شود، بلکه مهارت‌های آن‌ها را تقویت می‌کند. در این زمینه، هوش مصنوعی می‌تواند یک شرکت معماری تک نفره را قادر سازد تا روی طرح‌های بزرگ‌تری کار کند که قبلاً فراتر از ظرفیت آن‌ها بود.

آنچه واضح به نظر می‌رسد این است که معمارانی که قبلاً این کار را نکرده‌اند، باید شروع به پذیرش هوش مصنوعی و استفاده از ظرفیت‌های آن کنند. کار با هوش مصنوعی نه تنها به معنای کسب و کار است، بلکه به طور موثر به یک نیاز تبدیل خواهد شد.

مالکان ساختمان‌ها خواستار پیش‌بینی‌های واقع‌بینانه هستند که به عنوان مثال، تأسیسات جدیدشان از نظر استفاده از گرمایش و تهویه مطبوع چگونه عمل می‌کند. ساختمان‌ها نه تنها نیاز به کارآمدی دارند، بلکه باید بتوانند داده‌های خود را به مدیران تاسیسات منتقل کنند. اگر ساختمانی عملکرد وعده داده شده را ارائه نکند، ممکن است برخی از هزینه‌های معمار کسر شود. از این نظر، هوش مصنوعی معماری را فراتر از طرح‌های خیره‌کننده می‌برد، بدون اینکه تقاضا برای آن طرح‌ها را حذف کند.

معماری پارامتریک رایج تر خواهد شد!

معماری پارامتریک به طور گسترده‌ای با خلاقیت‌های برجسته همراه بوده است. این نوع معماری از الگوریتم‌های ریاضی برای ایجاد ساختارها و فرم‌ها استفاده می‌کند. این ایده‌های طراحی چه برای کل ساختمان‌ها یا تک تک مبلمان اعمال شوند، اغلب با اشکال هندسی پیچیده مشخص می‌شوند. مکعب‌ها و کره‌ها نمونه‌ای از طراحی پارامتریک هستند. هنگامی که این اشکال از مرحله طراحی مفهومی به واقعیت منتقل می شوند، بر اساس مجموعه‌ای از پارامترها ساخته می‌شوند.

آموزش میدجورنی

میدجورنی خانه شما را تغییر می‌دهد!

شهرهای واقعا هوشمند بدون خانه‌های هوشمند نمی‌توانند وجود داشته باشند. در یک خانه هوشمند، به عنوان مثال، هر دستگاه متصل است و می‌توان از طریق یک سیستم اتوماسیون خانگی در یک لپ‌تاپ در اتاق نشیمن به آن دسترسی داشت. از آنجا به قفل درها، ترموستات‌ها، چراغ‌ها و لوازم خانگی دسترسی داشت.

فراتر از مدیریت خانه، هوش مصنوعی آموزش میدجورنی می‌تواند به بهبود آن کمک کند. داده‌های سیستم خانه هوشمند شما می‌تواند برای پیشنهاد بهبود خانه یا ارائه ایده‌های دکوراسیون خانه استفاده شود. این فناوری همچنین می‌تواند پیشنهادهای طراحی داخلی خانه را به سطح جدیدی برساند.

اتوماسیون در طراحی معماری

انسان‌ها از چیزی که نمی‌فهمند، انتقاد می‌کنند و می‌ترسند. موانع متعددی وجود دارد که باید با آن روبرو شویم، خواه کمبود داده، مدیریت، پشتیبانی، هماهنگی و عوامل دیگر. اما مانند هر صنعت دیگری، معماری نیز نیاز به تطبیق و تکامل دارد.

هنگام کار بر روی یک پروژه، تجزیه و تحلیل مناسب بودن، کیفیت و تغییرات ضروری است. در حال حاضر، معماران این کار را به روش ذهنی انجام می‌دهند. آن‌ها به طور فیزیکی فضاها را تعیین و پردازش می‌کنند و چیدمان را بهینه می‌کنند.

اما این روند زمان می‌برد. تلاش و تحقیق زیادی برای تکمیل کل تمرین انجام می‌شود. با طراحی خودکار معماری، معماران می‌توانند رویکرد عینی تری را ارائه دهند. ایده این نیست که هوش مصنوعی میدجورنی جایگزین یک معمار شود، بلکه هدف آن بهبود کار آن‌هاست.

میدجورنی و بهبود عناصر معماری

میدجورنی برنامه ریزی و ساخت و ساز را سرعت می‌بخشد. این دو کار چیزی نیستند که بتوانید در یک روز آن را تمام کنید. هوش مصنوعی مدل‌ها و داده‌های عملی را ایجاد خواهد کرد. شما می‌توانید از داده‌ها در هنگام پی‌ریزی استفاده کنید. یک میلی‌ثانیه طول می‌کشد تا هوش مصنوعی داده‌های پیچیده را جمع‌آوری کند و به شما کمک کند تا به طراحی مفهومی ایده‌آل برسید. برای ایجاد تغییرات سریع عالی است. اساساً کل و جزء ساخت و ساز را ساده می‌کند و در زمان صرفه جویی می‌کند.

dd2b7c01 ff3d 4d4c a987 0932f94edbab 1

لوله گالوانیزه و کاربردهای آن

مزایای استفاده و انجام پاورپوینت دفاع پایان نامه

اهمیت انجام پاورپوینت دفاع پایان نامه

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا