نکات مهم در هنگام نصب دوربین مدار بسته بیسیم (3 نکته ضروری)

چهارشنبه 8 آذر 1402 بازار

در هنگام نصب دوربین مداربسته بیسیم و راه‌اندازی آن بهتر است یک سری نکات و اصول مهم را رعایت کنیم، در غیر این صورت هیچ تضمینی وجود ندارد که این دوربین به درستی نصب شود و بتواند امنیت مکان موردنظر را به خوبی تامین کند؛ یعنی نکاتی همچون انتخاب محل مناسب برای نصب، وجود تناسب میان نوع دوربین مداربسته و محل نصب آن و غیره.

3 نکته کلیدی که باید در هنگام نصب دوربین مداربسته بیسیم رعایت کنید

عملیات نصب و راه‌اندازی دوربین مداربسته بیسیم زمانی موفقیت آمیز خواهد بود که با رعایت برخی نکات مهم و اصولی انجام شود؛ یعنی انتخاب محل مناسبی برای نصب دوربین که به اندازه کافی استراتژیک باشد و امکان فیلمبرداری از زوایای مختلف فراهم شود.

دوربین مداربسته سیمکارتی بالت

همچنین خوب است که در هنگام نصب دوربین مداربسته از تناسب شکل ظاهری آن با محل نصب مطمئن شوید تا این سیستم نظارتی امنیتی بهترین و مطلوب‌ترین بازدهی را برایتان داشته باشد. در آخر اینکه بر اساس نیاز و توان مالی خود یکی از دوربین‌های مداربسته دیجیتال یا آنالوگ را انتخاب و نصب کنید تا موفق به دریافت مناسب‌ترین خروجی شوید.

1. انتخاب محل مناسب برای نصب دوربین مداربسته بیسیم

در نصب و راه‌اندازی دوربین مداربسته بیسیم اولین و مهم‌ترین نکته‌ای که باید مورد توجه قرار بگیرد، انتخاب محل صحیح و مناسب برای جایگذاری دوربین است. به طور کلی بهترین و مناسب‌ترین محل برای نصب دوربین مداربسته را می‌توان اماکنی با تردد و رفت و آمد نسبتاً زیاد دانست، یعنی درب‌های ورودی و خروجی، مناطقی که لوازم و تجهیزات مهم و با ارزش آنجا قرار دارند و به‌طور‌کلی هر جایی که احتمال سرقت در آن جا بالاتر است.

اگر بخواهیم کمی ساده‌تر توضیح دهیم بهترین محل نصب دوربین مداربسته بیسیم در اماکن مسکونی شامل درب‌های ورودی، پارکینگ، راهرو و ورودی آسانسور‌ها است، در حالی که اگر قصد نصب این سیستم نظارت تصویری در ادارات و سازمان‌ها را دارید، بهتر است که آن را در درب ها، پیشخوان و راهروها، طبقات و محل‌های مراجعه ارباب رجوع نصب کنید.

در خصوص کارخانه‌ها نیز باید بگوییم بهترین و مناسب‌ترین محل نصب دوربین مداربسته بیسیم شامل انبار، محل استقرار دستگاه‌ها و ماشین‌آلات، خطوط تولید و مناطقی که احتمال دارد برای کارگران حادثه‌ای پیش بیاید، است.

2. وجود تناسب میان نوع دوربین مداربسته بیسیم و محل نصب

دوربین مداربسته بیسیم در یک تقسیم بندی کلی ۳ نوع دام، بالت و اسپید دام را شامل می‌شود که هر یک از انواع نامبرده شده برای مکان‌های خاصی مناسب هستند؛ بنابراین نکته دیگری که در هنگام نصب این دوربین باید مورد توجه قرار بگیرد، وجود تناسب میان نوع دوربین مداربسته بیسیم و محل نصب است.

به این صورت که دوربین مداربسته بیسیم دام (Dom) گزینه مناسبی برای اماکن سربسته و مسقف محسوب می‌شود، در حالی که بهتر است از دوربین مداربسته بالت (Bullet) برای تامین امنیت محیط‌های بیرونی استفاده شود؛ چراکه این نوع دوربین ضد آب بوده و همچنین در برابر گرد و خاک مقاوم است.

دوربین اتاق کودک یا بیبی کم

در خصوص دوربین بیسیم اسپید دام (Speed Dom) هم باید بگوییم به دلیل مجهز بودن به قابلیت چرخش و نیاز داشتن به اپراتور، برای محیط‌های بزرگی مناسب هستند که امکان نصب دوربین ثابت در آن‌ها وجود ندارد.

3. توجه به تکنولوژی دوربین مداربسته

نکته مهم دیگر در هنگام نصب دوربین مداربسته این است که به تکنولوژی بکار رفته در آن توجه کافی داشته باشید، زیرا این موضوع تاثیر بسیار زیادی روی تامین امنیت و نظارت بر محل موردنظر دارد، گفتنی است دوربین مداربسته از نظر تکنولوژی دو دسته “دیجیتال” و “آنالوگ” را شامل می‌شود.

دوربین مداربسته دیجیتال یا همان دوربین‌های تحت شبکه در مقایسه با دوربین‌های آنالوگ مدرن‌تر بوده و تکنولوژی ضبط و انتقال تصاویر در آن‌ها پیشرفته‌تر و به‌روز‌تر است، از همین رو این نوع دوربین برای پروژه‌هایی مورد استفاده قرار می‌گیرد که به تعداد زیادی دوربین نیاز دارند؛ یعنی اداره‌ها و سازمان‌های دولتی، مراکز خرید و غیره. در حالی که دوربین مداربسته آنالوگ نصب و راه‌اندازی آسان و قیمت مناسب را یکجا دارد و در نتیجه از محبوبیت زیادی برخوردار است، این دوربین معمولاً در اماکنی نصب می‌شود که به تعداد کمی دوربین احتیاج دارند و همین‌طور بودجه مالی پروژه محدود است.

سخن آخر

اگرچه در این گزارش کلیدی‌ترین و مهم‌ترین نکات نصب دوربین مداربسته بیسیم را توضیح دادیم، اما باز هم بهتر است که نصب و راه‌اندازی این سیستم امنیتی و نظارتی را به نصاب‌های حرفه‌ای و با تجربه بسپارید، چنین افرادی به پشتوانه دانش و تجربه خود دوربین‌ها را طوری قرار می‌دهند که نقطه کوری وجود نداشته باشد، به فاصله دوربین از سوئیچ و دستگاه دخیره کننده توجه می‌کنند، راه‌ها و مسیر‌های کابل کشی را مدنظر قرار می‌دهند و غیره. کار‌هایی که معمولاً یک فرد عادی و بی‌تجربه از پس انجام آن‌ها بر نخواهد آمد و نتیجه آن می‌تواند نصب غلط دوربین مداربسته بیسیم و عملکرد نامطلوب این سیستم امنیتی باشد.

برگرفته از: https://asuncctv.ir/

ساعت مچی های دیکتاتور های قرن معاصر چه بود؟

دنیای پشت پرده بهترین عطر مردانه

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا