راهنمای خرید و استفاده از سوزن تست قند خون

سه‌شنبه 18 مهر 1402 بازار
azmaysh ghand khon

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) بیان می کند که 34.2 میلیون نفر مبتلا به دیابت هستند که 10.5٪ از جمعیت ایالات متحده است. این هفتمین علت مرگ و میر در ایالات متحده و علت شماره یک نابینایی بزرگسالان، قطع عضو اندام تحتانی و نارسایی کلیه است.

بنابراین بسیار مهم است که بدانیم چه لوازم جانبی دیابتی برای کنترل سطح گلوکز خون در هنگام تشخیص جدید ضروری است؛ از جمله استفاده از سوزن تست قند خون برای آزمایش قند خون. اگر قصد خرید سوزن تست قند خون را دارید، این مقاله هم برای خرید و استفاده از آن برای شما مفید است.

خرید سوزن تست قند خون

دیابت چیست؟

زمانی که دیابت دارید، بدن شما یا به اندازه کافی انسولین تولید نمی کند یا به درستی به آن پاسخ می دهد. این امر باعث ایجاد قند خون بیش از حد طبیعی در جریان خون می شود؛ که در صورت عدم نظارت و تنظیم منجر به عوارض جدی برای سلامتی می شود.

هر ساله 1.5 میلیون تشخیص جدید برای دیابت وجود دارد. و در بیست سال گذشته، تعداد بزرگسالانی که هر سال تشخیص داده می شوند بیش از دو برابر شده است. در نتیجه، آزمایش قند خون در خانه بخش مهمی از زندگی یک فرد مبتلا به دیابت است. علاوه بر این، لوازم خاصی برای آزمایش لازم است.

لوازم دیابت که ممکن است نیاز داشته باشید:

  • سوزن تست قند خون یا لانست
  • یک دستگاه تست قند خون
  • نوار تست قند خون
  • قلم خونگیری
  • دفترچه یا اپلیکیشن ثبت روزانه
  • داروهای تجویزی توسط پزشک
  • اولین مورد در لیست، کلید گرفتن نمونه خون برای آزمایش است.

در صورتی که برای خرید لوازم مربوط به بیماری دیابت نیاز به مشاوره دارید، می توانید با جستجوی «فروشگاه اینترنتی تجهیزات پزشکی مداوا» در گوگل، از کارشناسان مداوا کمک بگیرید.

سوزن تست قند خون یا همان لانست چیست؟

لانست ابزاری است که برای سوراخ کردن پوست (معمولاً نوک انگشت، در برخی دستگاه ها امکان ازمایش خون از سایر نقاط بدن نیز وجود دارد.) و تولید نمونه خون کوچک که برای آزمایش سطح قندخون استفاده می شود. لانست ها معمولاً از جنس فولاد به کار برده شده در ابزارالات جراحی هستند و در پلاستیک محصور می شوند. به هدف اینکه تا زمانی که زمان استفاده از آن فرا رسد، آنها را استریل نگه دارد.

سوزن های تست قند خون در اشکال و اندازه های مختلفی وجود دارند. انواع مختلفی از لانست ها برای دست های کوچکتر یا بزرگتر و پوست های نرم تر یا پینه دارتر و یا حتی کودکان ساخته می شوند.

دستگاه ها یا قلم های خونگیری از فنری استفاده می کنند که سوزن یکبار مصرف را به طور خودکار آزاد می کند و یک زخم به صورت سوراخ کوچک ایجاد می کند. طراحی آنها به گونه ای است که، آنها سریع و تا حد امکان بدون درد هستند تا زندگی روزمره را برای کسانی که به طور منظم قند خود را آزمایش می کنند، آسان تر کنند.

برای خرید دستگاه تست قند خون و همچنین اگر از قبل این دستگاه را خریداری کرده اید و نیاز به خرید لوازم جانبی آن، مانند خرید نوار تست قند خون دارید، می توانید از فروشگاه اینترنتی مداوا modava.net دیدن فرمایید.

انواع سوزن تست قند خون

انواع مختلفی از لانست ها وجود دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید. آنها ممکن است در اندازه، عمق و ضخامت سوزن متفاوت باشند، اما در نهایت همگی عملکرد و هدف یکسانی دارند؛ که گرفتن یک قطره نمونه خون جهت آزمایش سطح قند خون فرد در خانه می باشد. بسته به نوع قلم خونگیری یا دستگاه لنسینگ که عمل نیش زدن سریع انگشت را انجام میدهد؛ دو نوع سوزن داریم:

سوزن دو پر یا لانست کتابی

نوع کمتر رایج سوزن های تست قند خون که بیشتر به طور مثال در دستگاه های آکیوچک کاربرد دارند.

سوزن یا لانست چهارپر

نوع رایج و متداول تر سوزن که با اکثر دستگاه ها و قلم های حونگیری سازگاری داشته و انتهای آن به شکل + می باشد.

هر دونوع سوزن یکبار مصرف و صرفا جهت استفاده یک شخص می باشند.

اتولانست  (سیفتی لانست)

این نوع سوزن ها نیاز به دستگاه لنسینگ یا قلم ندارند. خود به تنهایی پکیج کامل خونگیری یکبار مصرف را تشکیل می دهند. و کاربرد های دیگری در ازمایشگاه ها و بیمارستان ها نیز دارند.

 دستگاه لنسینگ یا قلم خونگیری چیست؟

بیماران دیابتی از دستگاه تست قند خون چندین بار در طول روز استفاده می کنند تا سطح قند خون خود را کنترل کنند. دستگاه یا قلم خونگیری با یک سوزن که داخل آن بارگذاری می شود جهت انجام نیش انگشت (سوراخ کردن پوست برای گرفتن نمونه خون) برای کشیدن خون مویرگی استفاده می شود.

قلم های خونگیری مدرن عموماً دارای فنر هستند و طوری طراحی شده‌اند که سوزن را خیلی سریع به داخل پوست فشار دهند، قبل از اینکه (تقریباً بلافاصله) آن را به داخل محفظه قلم برگردانند. با انجام این کار،  نمونه‌ ی کوچکی از خون را برای آزمایش فراهم می‌کنند و در عین حال کمترین درد را ایجاد می‌کنند.

از آنجایی که کل فرآیند نیش زدن یک میلی ثانیه طول می کشد، اعصاب به طور کلی نمی توانند ضربه را به اندازه کافی سریع پردازش کنند که باعث ایجاد درد شود. پس با خیال راحت می توانید نمونه خون خود را برای انجام ازمایش در منزل بگیرید.

تنظیمات قلم خونگیری

خرید سوزن تست قند خون

قبل از استفاده از دستگاه لنسینگ خود برای اولین بار، میزان نفوذ و عمق ورود سوزن به پوست را تنظیم کنید، که می تواند روی هر عددی از 0 تا 10 تنظیم شود (گزینه های عمق دقیق بسته به محصول متفاوت است)، تا نشان دهد که سوزن باید تا چه اندازه در انگشت فرو رود.

برای کسانی که پوست بسیار نازک دارند، به ویژه بیمارانی که کورتیکواستروئید مصرف می کنند یا پوستی دارند که به راحتی کبود می شود، نفوذ عمق کمتر ترجیح داده می شود. افرادی که پوست ضخیم دارند برای جلوگیری از سوراخ کردن انگشت بدون به دست آوردن نمونه خون کافی، نیاز به فرو رفتن بیشتر سوزن دارند.

در حالی که برای دستورالعمل‌های تنظیم دقیق باید از دفترچه راهنمای کاربر دستگاه خود استفاده کنید، مقادیر زیر یک ایده اولیه از تنظیم عمقی که ممکن است به آن نیاز داشته باشید به شما ارائه می‌دهد.

1-2

مناسب برای پوست نازک یا نرم؛ پوستی که به راحتی کبود می شود.

3-4

مناسب برای پوست معمولی یا نرمال.

5-6

مناسب برای پوست ضخیم

+7

مناسب جهت پوست خشن و پینه بسته

هنگام خرید سوزن تست قند خون به چه نکاتی توجه کنیم؟

ایمن بودن

اطمینان حاصل کنید که لانست انتخابی تاییدیه و استاندارد های لازم را دارد و همچنین از یک منبع معتبر تهیه شده است. هرگز سوزن استفاده شده یا بدون مهر و موم نخرید.

راحتی

اگر هنگام استفاده از لانست احساس ناراحتی می کنید، یک سوزن با گیج متفاوت یا درجه قلم خونگیری متفاوت را امتحان کنید. فشار و اندازه نیش زدن انگشت شما را می توان برای تناسب با نیازهای خاص انواع پوست تنظیم کرد.

نمونه گیری به اندازه

آیا سوزن شما خون کافی برای آزمایش شما فراهم میکند؟ این یکی از مهم ترین ملاحظات است. اندازه گیج لانست می تواند بر میزان خون گیری در یک زمان تأثیر بگذارد. مطمئن شوید که اندازه ای را انتخاب کنید که هنوز به اندازه کافی عمیق سوراخ می شود تا مقدار نمونه خون لازم را برای آزمایش به دست آورید.

قیمت

سوزن های تست قند خون معمولا قیمت چندانی ندارند ولی با توجه به مصرفی بودن این کالا می توانید هنگام خرید به قیمت هم نیم نگاهی داشته باشید. فروشگاه اینترنتی تجهیزات پزشکی و بهداشتی مداوا محصولات موجود را برای طیف وسیعی از بودجه انتخاب می کند.

کیفیت

کیفیت ساخت و مواد به کار برده شده هنگام تولید و همچنین استریل بودن از مهم ترین نکات است.

بازخورد کاربر

شما نمی خواهید روی یک محصول بدون مهر تایید سرمایه گذاری کنید. در سایت مداوا ما سوزن هایی را انتخاب کرده و عرضه میکنیم که تعداد زیادی از نظرات مثبت و برخی روندهای ثابت در مورد آنچه باید به آن توجه کنیم را دارا هستند.

 هر چند وقت یک بار نیاز به تعویض سوزن تست قند خون دارم؟

برای جلوگیری از آلودگی و عفونت، ترجیحاً لانست موجود در دستگاه با هر بار استفاده باید با لنست جدید تعویض شود. اگرچه یک سوزن یک کاربره کمتر احتمال دارد عفونت را گسترش دهد، به خصوص اگر کاربر قبل از هر آزمایش دست های خود را تمیز کند، برخی از کاربران متوجه می شوند که لانست های چند بار استفاده شده به خوبی کار نمی کنند.

از آنجایی که سوزن بسیار ظریف است و به راحتی می تواند کدر یا خم شود و زود کند می شوند، دقت آن را کمتر و در نتیجه درد آن نیز بیشتر می شود.اگر خیلی حساس نیستید، ممکن است متوجه شوید که تعویض لانست یک بار در روز یا حتی یک بار در هفته برای شما مفید  و کافی خواهد بود.

 در پایان

افراد می توانند از لانست برای نیش زدن انگشت برای گرفتن نمونه خون استفاده کنند. افراد مبتلا به دیابت ممکن است به طور منظم از قلم و سوزن خونگیری همراه با دستگاه قند خون برای نظارت بر وضعیت خود استفاده کنند.

چندین شرکت دستگاه‌ های لنسینگ و سوزن های آنها را عرضه میکنند؛ با توجه به مصرف و نیاز خود و نکاتی که در این مقاله به آنها اشاره شد می توانید بهترین نوع را انتخاب کرده و به صورت آنلاین از فروشگاه های اینترنتی معتبر سفارش دهید.

فروشگاه اینترنتی تجهیزات پزشکی عرضه کننده ی بهترین برندهای تجهیزات پزشکی خانگی و بیمارستانی است. از تشک ضد زخم بستر و خرید تشک برقی تا تمامی لوازمی که ممکن است به آن ها نیاز داشته باشید را می توانید به راحتی در این فروشگاه تهیه فرمایید.

در پایان اگر در مورد خرید جزئی و یا عمده ی هر کدام از تجهیزات پزشکی نیاز به مشورت کارشناسان این حوزه دارید، می توانید با سایت مداوا modava.net در ارتباط باشید.

1

خطرات عدم دریافت مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج و بارداری چیست ؟

بهترین چوب برای مبلمان

بهترین چوب برای مبلمان چیست؟

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا