فیلمبرداری در مکان‌های معروف

شنبه 22 مهر 1402 گوناگون
فیلمبرداری در مکان‌های معروف

فیلمبرداری در مکان‌های معروف، راهی عالی برای ایجاد حس واقع‌گرایی و جذب مخاطبان است. برخی از مکان‌های فیلمبرداری معروف عبارتند از:

پترا، اردن

پترا، اردن

پترا، یکی از عجایب هفتگانه جهان، مکانی ایده‌آل برای فیلم «ایندیانا جونز و آخرین جنگ صلیبی» بود که در سال 1989 فیلمبرداری شد. این شهر باستانی که در صخره‌های کویر حفر شده است، به عنوان صحنه‌ای برای ماجراجویی‌های ایندیانا جونز و پدرش، هنری جونز، انتخاب شد.

قلعه نیجو، ژاپن

قلعه نیجو، ژاپن

فیلم «آغازین» با حضور لئوناردو دی‌کاپریو در سراسر جهان فیلمبرداری شد و یکی از مکان‌های فیلمبرداری آن، قلعه نیجو در کیوتو، ژاپن بود. این قلعه نمادین که در قرن 17 ساخته شده است، به عنوان یکی از مکان‌های اصلی فیلم انتخاب شد.

گورلیتز، آلمان

گورلیتز، آلمان

شهر گورلیتز در شرق آلمان، محل فیلمبرداری فیلم «هتل بزرگ بوداپست» بود. این شهر با معماری گوتیک و قرون وسطایی خود، به عنوان الهام‌بخش هتل بزرگ بوداپست در فیلم انتخاب شد.

دریاچه کومو، ایتالیا

دریاچه کومو، ایتالیا

در فیلم «جنگ ستارگان اپیزود دوم: حمله کلون ها»، آناکین و پادم در مکان دیدنی دریاچه کومو در ایتالیا ازدواج کردند. این دریاچه با منظره‌های خیره‌کننده خود، به عنوان مکانی رمانتیک برای این رویداد انتخاب شد.

کارولینای شمالی، ایالات متحده

کارولینای شمالی، ایالات متحده

فیلم «بازی‌های گرسنگی» به طور کامل در کارولینای شمالی فیلمبرداری شد. این ایالت، با مناظر طبیعی متنوع خود، به عنوان مکانی مناسب برای فیلم‌برداری این فیلم انتخاب شد.

لس آنجلس، ایالات متحده

لس آنجلس، ایالات متحده

فیلم موزیکال «لا لا لند» در بیش از 40 مکان در اطراف شهر لس آنجلس فیلمبرداری شد. این مکان‌ها شامل رستوران‌ها، کافه‌ها و خیابان‌های معروف شهر بودند.

هاوایی، آواتار (2009)

هاوایی، آواتار (2009)

صحنه‌های غیر CGI فیلم «آواتار» در طول پنج روز در درخت‌خانه Keahua در Kauai، حفاظت‌شده طبیعی اطراف رودخانه Wailua فیلم‌برداری شد. این درخت‌خانه با ارتفاع 200 فوت، به عنوان نمادی از دنیای خیالی پاندورا در فیلم انتخاب شد.

آکسفورد، هری پاتر (2001-2011)

آکسفورد، هری پاتر (2001-2011)

برخی از نمادین‌ترین مجموعه‌های این مجموعه فیلم‌های رکوردشکنی در دانشگاه آکسفورد انگلستان فیلمبرداری شدند. از جمله این مجموعه‌ها می‌توان به کتابخانه دوک هامفری، پلکان برج بادلی و دروازه دانشگاه اشاره کرد.

کلیولند، انتقام جویان (2012)

کلیولند، انتقام جویان (2012)

صحنه‌هایی از فیلم ابرقهرمانی پرفروش «انتقام جویان» در کلیولند اوهایو فیلمبرداری شده است. از جمله این صحنه‌ها می‌توان به سکانس مبارزه بین ثور و لوکی در خیابان‌های شهر اشاره کرد. همچنین، تاسیسات نیروی فضایی ناسا در کلیولند، محل آزمایشگاهی در فیلم بود.

منبع : MSN

عملکرد اصلی مژه

عملکرد اصلی مژه/9 حقایق جالب در مورد مژه های شما

حقایق جالب درباره نوزادان

حقایق جالب درباره نوزادان

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا