ماجرای حمله تروریستی در نطنز چه بود

دوشنبه 23 فروردین 1400 گوناگون
حمله تروریستی در نطنز

ماجرایی حمله تروریستی در نطنز چیست

بامداد روز یکشنبه حادثه‌ای در بخشی از شبکه توزیع برق تاسیسات غنی‌سازی نطنز (مجتمع غنی‌سازی شهید احمدی‌روشن) رخ داد.

 

سخنگوی سازمان انرژی اتمی کشورمان بهروز کمالوندی با تایید این خبر گفت:صبح دیروز یکشنبه حادثه‌ مشکوکی در بخشی از شبکه توزیع برق تاسیسات غنی‌سازی نطنز (مجتمع غنی‌سازی شهید احمدی‌روشن) رخ داد.

بر اساس اطلاع ما خوشبختانه این حادثه صدمات انسانی و آلودگی به دنبال نداشته است. وی درباره علت این حادثه و جزئیات بیشتر آن گفت: علل حادثه در دست بررسی است و متعاقبا اطلاع‌رسانی می‌شود. همزمان با انتشار این خبر رسانه‌های صهیونیستی اذعان کردند این حادثه در نتیجه حمله سایبری صهیونیست‌ها بوده است.

در همین راستا شبکه کان در سرزمین‌های اشغالی مدعی شد: ارزیابی‌ها نشان می‌دهد اختلالی که در شبکه توزیع برق در تاسیسات هسته‌ای نطنز به وجود آمده بر اثر حمله سایبری اسرائیل بوده، چرا که اسرائیل حمله سایبری مشابهی را سال ۲۰۱۱ به اجرا درآورد.

«موشه یعلون» وزیر جنگ سابق رژیم صهیونیستی نیز درباره حادثه رخ داده در شبکه برق تاسیسات نطنز در توئیتی به مقامات این رژیم هشدار داده و نوشته است: «امیدوارم از مقامات کسی ذوق‌زده نشود و مسؤولیت این کار را به عهده نگیرد»! حادثه در تاسیسات غنی‌سازی نطنز در حالی است که 12 تیرماه سال گذشته «مرکز مونتاژ سانتریفیوژ ایران» نیز دچار انفجار شد؛ انفجاری که بعدها برآوردهای امنیتی از دست داشتن رژیم صهیونیستی در وقوع آن حکایت داشت.

علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی هم در واکنش به حادثه در بخشی از شبکه توزیع برق تاسیسات غنی سازی نطنز گفت: اقدام علیه مرکز غنی سازی نطنز، نشان دهنده شکست مخالفان پیشرفت های صنعتی و سیاسی کشور برای جلوگیری از توسعه چشمگیر صنعت هسته ای از یک سو و مذاکرات موفق برای رفع تحریم های ظالمانه است.

 وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران ضمن محکوم کردن این حرکت مذبوحانه تاکید بر ضرورت برخورد جامعه بین المللی و آژانس بین المللی انرژی اتمی با این تروریسم هسته ای حق خود را برای اقدام علیه عاملان و آمران و مباشران محفوظ می دارد.

حمله تروریستی در نطنز

حمله تروریستی در نطنز

هویت عامل اختلال در سیستم برق مجتمع غنی‌سازی نطنز شناسایی شد

هویت فردی که با ایجاد اختلال در سیستم برق مجتمع غنی‌سازی شهید احمدی‌روشن نطنز باعث قطع برق‌رسانی به یکی از سالن‌های این مجتمع شده بود، شناسایی شده است.

وی افزود: اقدامات لازم برای دستگیری عامل اصلی اختلال در سامانه برق مجتمع نطنز در دست انجام است.

این مقام مطلع با اشاره به گزارش گروه فنی بررسی‌کننده حادثه تصریح کرد: چگونگی ایجاد اختلال در سیستم برق‌رسانی نیز از سوی گروه فنی مشخص شده و از دیروز مجموعه اقدامات لازم برای بازگرداندن سالن آسیب‌دیده به مدار فعالیت مجدد آغاز شده است.

عمل قاطع ایران در برابر حمله اسرائیل به نطنز

منبع:خبر آنلاین

[ngd-single-post-view]
ماه رمضان

 دعای غروب ماه شعبان و طلوع ماه رمضان

تشک لبه دار برای نوزاد

بررسی کاربرد استفاده از تشک لبه دار برای نوزاد

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا
logo-samandehi