اجزای داخلی جغجغه بادی

چهارشنبه 2 اسفند 1402 بازار
جغجغه بادی

در پاسخ به اینکه جغجغه بادی دست دوم خوبه؟ باید گفت که خرید یک آچار جغجغه بادی دست دوم می‌تواند یک گزینه مناسب باشد، اما قبل از خرید باید توجه داشته باشید که وضعیت و کیفیت

اجزای تشکیل دهنده جغجغه بادی عبارتند از:

  • موتور: موتور قسمت اصلی جغجغه بادی است و نیروی محرکی که از طریق فشار هوا به دستگاه وارد می شود را تنظیم میکند.
  • مکانیزم چکشی: مکانیزم چکشی درون آچار جغجغه بادی وجود دارد که با تحریک از طریق موتور و نیروی گشتاور، چکش‌هایی را به صورت چرخشی حرکت داده و به پیچ و مهره ضربه می‌زنند. این ضربه‌ها سبب باز و بسته شدن پیچ و مهره می‌شوند.
  • ترکمتر: نیروی گشتاور یا حداکثر نیرویی که به دستگاه وارد می شود را تنظیم میکند و مبنای اندازه گیری آن نیوتون متر است.
  • گیربکس: گیربکس نیز از دیگر اجزای مهم این دستگاه است.

قطعات جغجغه بادی

همراه آچار جغجغه بادی، معمولاً قطعات و لوازم جانبی مربوط به آن نیز وجود دارند مانند:

بیت‌ها که به سر آچار متصل می‌شوند و برای چفت شدن و باز کردن پیچ‌ها و مهره‌ها استفاده می‌شوند. پانچ‌ها ابزارهایی هستند که برای سوراخ‌ کردن مورد استفاده قرار می‌گیرند. نوزل که روی سر آچار قرار می‌گیرد و در برخی مدل‌ها قابل تعویض هست. کیف حمل، شلنگ هوا، انواع سر پیچ گوشتی، تبدیل سر پیچ گوشتی، انواع سایزهای بُکس، رابط چرخشی و معمولی نیز از دیگر قطعات آچار جغجغه بادی هستند.
images_1708427951_65d48aaf75c25.jpg

سرویس جغجغه بادی

سرویس کردن آچار جغجغه بادی می‌تواند به بهبود عملکرد و طول عمر آن کمک کند.

  1. تمیز کردن: قبل از هر چیز، آچار را از هر گونه ذرات گرد و غبار، روغن یا آلودگی پاک کنید. می‌توانید از یک پارچه نرم و خشک استفاده کنید یا از یک پمپ هوای فشار قوی برای پاک کردن سوراخ‌ها و قطعات دستگاه استفاده نمایید.
  2. روان کردن مکانیزم: برای روان کردن مکانیزم داخلی آچار، چند قطره روغن مخصوص ابزار را روی قسمت‌های متحرک آچار بریزید، مانند قسمت مفصل‌ها، سیلندرها و قطعات دیگر که نیاز به روغن کاری دارند. سپس، آچار را چند بار به طور متناوب بچرخانید تا روغن در سراسر قطعات آچار توزیع شود.
  3. تعویض قطعات: اگر قطعاتی مانند سر و دسته یا دیگر قطعات دستگاه، خراب یا فرسوده شده‌اند، باید آنها را تعویض کنید. بررسی کنید که آیا قطعات داخلی آچار در وضعیت خوبی قرار دارند و عمر مفید آنها کم نشده است.
  4. بررسی کلیدها و قفل‌ها: اطمینان حاصل کنید که کلیدها و قفل‌های آچار به درستی کار می‌کنند و هیچ قطعی، اتصال یا خرابی در آن ها وجود ندارد در صورت لزوم، قطعات خراب را تعمیر یا تعویض کنید.

مراقبت منظم و سرویس کردن آچار جغجغه بادی می‌تواند عمر آن را افزایش دهد و از هزینه های تعمیر بکاهد.

بهترین آچار جغجغه بادی

جمع بندی

به طور کلی، برای اینکه متوجه شویم جغجغه بادی دست دوم خوبه؟ هنگام خرید آن، به وضعیت و کیفیت آچار، قیمت مناسب و مقایسه کارایی انواع آن ها باهم توجه کنید. همچنین، در صورت امکان، اطلاعاتی را درباره مدت زمان استفاده و نحوه نگهداری آچار بدست آورید. آچار جغجغه بادی دارای قطعات حساس و مختلفی می باشد که باید هر از چندگاهی آن ها را بررسی و سرویس کرده و در صورت نیاز برای تعمیر ببرید.

مهم است که قبل از خرید آچار جغجغه بادی، بسته‌بندی و مشخصات محصول را بررسی کنید تا بفهمید که آیا قطعات همراه مذکور در بسته‌بندی آچار شما وجود دارند یا خیر. همچنین، دستورالعمل و راهنمای استفاده مربوط به جغجغه بادی را مطالعه کنید تا اطلاعات کامل تری درباره نحوه صحیح استفاده از آن را به دست آورید.

فیلم ضد

نگاهی به فیلم «ضد» ساخته امیرعباس رییعی

سبد میوه سالوت

خرید سبد های پذیرایی میوه با کیفیت، سبد میوه سالوت

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا