انتخاب رنگ دیوارها برای خانه‌های کوچک

یکشنبه 17 اسفند 1399 بازار ، گوناگون

انتخاب رنگ اتاق‌ها و دیوارها برای خانه‌های کوچک کار ساده‌ای نیست. معمولا وقتی که با کمبود فضا در منزل روبه رو هستیم، همیشه تلاش می‌کنیم که با انواع ترفندها خانه را بزرگتر از چیزی که هست جلوه بدهیم. یکی از این ترفندها انتخاب رنگ مناسب برای دیوارها و اتاق‌ها است. در این یادداشت شما را راهنمایی خواهیم کرد تا بهترین رنگ را برای منزل خود انتخاب کنید. قبل از رنگ آمیزی ساختمان حتما این نکات را مدنظر قرار دهید.

روش های مختلفی وجود دارد که می‌توانید فضای کوچک خانه خود را بزرگتر و جذاب‌تر جلوه دهید. وقتی صحبت از انتخاب مبلمان می‌شود، سعی کنید از رنگ‌های منوکروم استفاده کنید و با انتخاب بافت و طیف‌های مختلف رنگ جذابیت آن‌ها را دوچندان کنید. علاوه بر این باید تعداد چیزهایی که در یک اتاق دارید را محدود کنید. مبلمان یا لوازم جانبی زیاد باعث می‌شود فضای اتاق به هم ریخته به نظر برسد.

اضافه کردن آینه‌های دیواری به اتاق نیز می‌تواند فضای اتاق را بزرگتر کند. این آینه‌ها به دلیل انعکاس نور و تصویر باعث می‌شوند فضای اتاق شما دو برابر شود. یک ترفند دیگر برای ایجاد فضای بازتر در اتاق قرار دادن یک میز شیشه‌ای و آویزان کردن قاب به دیوارها است. از رنگ‌های مات استفاده نکنید

رنگ‌های مات می‌توانند فضا را کوچکتر از چیزی که هستند نشان دهند. اگر از رنگ‌های مات برای رنگ آمیزی دیوارها استفاده کنید حتما طیف‌های روشن را انتخاب کنید.

انتخاب رنگ دیوارها برای خانه‌های کوچک

  • از یک رنگ استفاده کنید

ترندهای رنگ آمیزی خانه همیشه در حال تغییر هستند و چند سالی است که رنگ‌ آمیزی فضاها با استفاده از دو یا چند رنگ محبوب شده است. ولی باید بدانید که استفاده بیشتر از یک رنگ برای رنگ آمیزی دیوارها میتواند فضای خانه شما را کوچکتر جلوه دهد، پس تا حد امکان از رنگ‌های روشن و یکدست استفاده کنید و سپس رنگ لوازم و دکوراسیون خود را با آن هماهنگ کنید.

  • استفاده از سایه‌های رنگی

یکی از کابردهای متفاوت رنگ کردن دیوارها، تقسیم کردن فضاهای مختلف است. اگر فضای کار یا منزل شما کوچک است می‌توانید از سایه‌های مختلف از همان رنگ برای تقسیم فضاها و یکپارچه کردن آن‌ها استفاده کنید.

  • از رنگ‌های تند و درخشان دوری کنید

بهترین رنگ‌ها برای رنگ آمیزی دیوارها رنگ‌های سفید یا آف وایت است. رنگ سفید حس تمیزی و روشنی را به بیننده القا می‌کند. اگر رنگ سفید را مناسب نمی‌دانید می‌توانید از رنگ‌های کرم و بژ استفاده کنید.

  • از رنگ‌های ارزان قیمت استفاده نکنید

هنگامی که در فروشگاه هستید و رنگ مورد نظر خود را انتخاب می‌کنید، ممکن است تمایل داشته باشید که کمتر هزینه کنید ولی رنگ باکیفیت می‌تواند کمک زیادی به زیبایی فضای منزل شما بکند و مقرون به صرفه‌تر باشد.

  • به کاربری اتاق‌ها توجه کنید

برای انتخاب رنگ آشپزخانه می‌توانید از رنگ‌های روشن و آفتابی استفاده کنید تا هنگام شروع روز احساس انرژی بیشتری داشته باشید. برای اتاق خواب هم سعی کنید رنگ‌های آرامش بخش و ملایم را انتخاب کنید. امیدوارم از نکاتی که در کافه نقاشی برایتان جمع آوری کردیم استفاده لازم را برده باشید.

سردار سعید محمد

استعفا سردار سعید محمد برای حضور در انتخابات ۱۴۰۰

ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا

عقب‌نشینی کشورهای اروپایی در قبال ایران و حمایت آمریکا

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا