فواید شگفت انگیز فلفل سیاه /6 دلیل که چرا باید فلفل سیاه را بخورید!

سه‌شنبه 4 آذر 1399 سلامت
فوایده بی نظیر فلفل سیاه

فوایده بی نظیر فلفل سیاه

 فلفل سیاه چیست؟

فلفل سیاه یکی از قدیمی ترین ادویه هایی است که بشر شناخته شده است. این ماده در ایالات جنوبی کرالا به مقدار فراوان یافت می شود. کیفیت دارویی آن می تواند با موفقیت با اختلالات مانند سوهاضمه ، پیوره ، سرفه ، مشکلات دندانی و بیماری های قلبی عروقی مقابله کند.
فلفل سیاه به دلیل خواص ضد باکتریایی آن برای نگهداری مواد غذایی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. سرشار از فیبر ، ویتامین C ، منگنز ، ویتامین K ، به عنوان یک ماده ضد التهابی عالی نیز عمل می کند.

فواید شگفت انگیز سلامتی Kali Mirch یا فلفل سیاه

در اینجا برخی از مزایای شناخته شده فلفل سیاه  برای چشم ، سرفه ، کاهش وزن و همچنین می توانید فلفل سیاه را به همراه سایر مواد غذایی اضافه کنید:

۱-برای معده مفید است:

فلفل سیاه ترشح HCL یعنی اسید کلریدریک در معده را افزایش می دهد که به نوبه خود هضم غذا را تسهیل می کند. این هضم مناسب را تضمین می کند و بیماری هایی مانند قولنج و اسهال را از شما دور می کند. فلفل ادرار و تعریق را افزایش می دهد که به نوبه خود تضمین می کند سم خارجی راه مطمئنی دارد. همچنین این قابلیت را دارد که تشکیل گاز در بدن را محدود کند.

۲-فلفل سیاه برای کاهش وزن:

 لایه بیرونی فلفل سیاه به شکستن سلولهای چربی کمک می کند. همچنین ، غذاهایی که با فلفل درست می شوند راهی موثر برای کاهش وزن هستند. هنگامی که سلولهای چربی شکسته می شوند ، بدن از آنها به عنوان جزئی از واکنشهای آنزیمی استفاده می کند. چربی های اضافی از بدن ریشه کن می شوند. از فلفل سیاه می توان در ادویه کاری استفاده کرد یا هر روز صبح آن را همراه با آب داغ مصرف کرد تا فواید غنی به دست آورد.

۳-فواید فلفل سیاه برای سلامت پوست:

فلفل سیاه عامل بسیار خوبی در بهبود بیماری های پوستی مانند ویتیلیگو است. حالت دوم بیماری است که در آن لکه های پوست رنگدانه های طبیعی خود را از دست می دهند و سفید می شوند. مطالعات اخیر نشان داده است که فلفل همراه با اشعه ماورا بنفش در مقایسه با درمان های سنگین شیمیایی جایگزین بهتری است. علاوه بر این ، فلفل سیاه می تواند با موفقیت از سرطان پوست جلوگیری کند.

یکی از مزایای فلفل سیاه این است که با ترکیب با مواد دیگر باعث ایجاد ماسک‌هایی مفید برای پوست می‌شود. این ماسک‌ها را به راحتی می‌توانید در منزل بسازید و بر روی پوست خود قرار دهید. بعضی از این ماسک‌ها عبارتند از:

– می‌توانید فلفل سیاه را با ۲۰۰ گرم ماست ترکیب کنید و به مدت ۱۰ دقیقه روی پوست خود قرار دهید سپس با اب سرد پوست خود را بشوئید.

 

۴-تسکین تنفسی:

معروف است که فلفل سیاه هنگام سرفه و سرماخوردگی بسیار موثر است. شناخته شده است که یک عامل عالی برای گرفتگی بینی و سینوزیت است. خاصیت خلط آور فلفل سیاه برای حمله به بلغم و مخاط و تسکین فوری شناخته شده است. این که یک ماده تحریک کننده طبیعی است ، به خارج شدن مخاط از بدن از طریق سوراخ های بینی کمک می کند. این کمک می کند تا بدن به سرعت بهبود یابد.

۵-زخم معده و سرفه بزرگ:

مطالعات متعددی نشان داده اند که فلفل سیاه برای بیمارانی که از زخم معده و مخاط معده رنج می برند مفید است. خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی به درمان بیماری های تنفسی مانند آسم و سرفه مداوم نیز کمک می کند.

۶-خواص ضد اکسیدانی فلفل سیاه:

خواص ضد اکسیدانی فلفل سیاه به مقابله با اثرات رادیکال های آزاد کمک می کند ، به مبارزه موفقیت آمیز با بیماری های قلبی عروقی و مقابله با بیماری های تهدید کننده زندگی مانند سرطان کمک می کند. علاوه بر این ، می تواند به بدن کمک کند تا با شرایط پیری زودرس مانند تخریب ماکولا ، لکه ها ، چین و چروک ها و غیره مبارزه کند. مطالعات همچنین ثابت کرده است که فلفل سیاه حافظه را تقویت می کند و از دست دادن حافظه را مختل می کند.
بازدیدکنندگان : ۱۱ نفر
دویدن

دویدن بیش از حد چه عوارضی دارد؟

همه چیز درباره آلزایمر

بیماری آلزایمریا بیماری فراموشی/همه چیز درباره آلزایمر

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا
logo-samandehi