بیوگرافی نخستین رئیس‌ جمهور حزب جمهوری ‌خواه آمریکا آبراهام لینکلن

چهارشنبه 19 مرداد 1401 بیوگرافی
بیوگرافی آبراهام لینکلن

آبراهام لینکلن یک دولتمرد و وکیل آمریکایی بود که از سال ۱۸۶۱ تا زمان ترورش وی در سال ۱۸۶۵ به عنوان شانزدهمین رئیس‌جمهور ایالات متحدهٔ آمریکا خدمت می کرد.در ادامه همراه ما با مجله خانواده دایان باشید تاشما را با زندگینامه نخستین رئیس جمهور حزب جمهوره ای خواه آمریکا آشنا کنیم

بیوگرافی آبراهام لینکلن

آبراهام لینکلن شانزدهمین رئیس جمهور ایالات متحده بود.به عنوان اولین رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا که از حزب جمهوری‌خواه بود.

آبراهام لینکلن که بود

آبراهام لینکلن شانزدهمین رئیس جمهور ایالات متحده بود و به دلیل نقش خود به عنوان ناجی اتحادیه و رهایی مردم برده ، به عنوان یکی از بزرگترین قهرمانان آمریکا شناخته می شود.به این  عنوان مشهور است که به تاریخ برده‌داری در آمریکا خاتمه داد و ایالات متحده آمریکا را با نظارت بر مسائل مربوط به جنگ در دوران جنگ داخلی آمریکا پابرجا نگه داشت

 

آبراهام لینکلن

آبراهام لینکلن

آبراهام لینکلن متولد چه سالی است

آبراهام لینکلن در ۱۲ فوریه ۱۸۰۹ (هم‌روز با چارلز داروین) در کلبه‌ای چوبی در مزرعهٔ سینکینگ اسپرینگ به دنیا آمد.

خانواده آبرهام لینکلن :

پدرش  توماس لینکلن ومادرش  نانسی هنکس لینکلن است.

آبراهام یک خواهر بزرگ‌تر داشت به نام سارا لینکون که در سال ۱۸۰۵ به دنیا آمد. او همچنین برادر کوچکی داشت به نام توماس که در دوران کودکی جان سپرد.

هنگامی که لینکلن نه‌ساله بود، مادرش در 34 سالگی در 5 اکتبر 1818 بر اثر ترمتول (بیماری شیر) درگذشت.

در دسامبر 1819 ، اندک زمانی بعد پدر لینکون با سارا بوش جانستون ازدواج کرد. ،او بیوه کنتاکی ،دارای ۳ فرزند بود. او زنی قوی و مهربان بود . سارا لینکون را مانند بچه‌های خودش بزرگ کرد

در نوزده سالگی، خواهرش سارا را هم از دست داد که در هنگام به دنیا آوردن اولین فرزندش درگذشت

 

آبراهام لینکلن

آبراهام لینکلن

تحصیلات آبرهام لینکلن:

تحصیلات رسمی او احتمالاً فقط ۱۸ ماه آموزش، ان هم به وسیله معلمان غیررسمی بوده‌است. در واقع او خود آموخته بود، هر کتابی می‌توانست قرض می‌گرفت و می‌خواند. بر انجیل، آثار ویلیام شکسپیر، و تاریخ انگلستان و تاریخ آمریکا کاملاً مسلط بود و خود شیوه‌ای بسیار ساده برای سخن گفتن برگزید که حضار را که گوششان به سخنان مطنطن و پرطمطراق عادت کرده بود متحیر می‌ساخت.

او کشتی‌گیر بود و در کار با تبر مهارت بسیار داشت. شکار نمی‌رفت و ماهی گیری می‌کرد زیرا دوست نداشت حیوانات را حتی به خاطر غذا بکشد. هرچند که بلند قد و قوی هیکل بود، اما وقت زیادی را صرف مطالعه می‌کرد و از این رو همسایگان فکر می‌کردند که او برای فرار از کارهای سخت و طاقت فرسای بدنی مطالعه می‌کند.

حقوقدانی و سیاستمداری آبراهام لینکلن

آبراهام لینکلن در سال 1834 فعالیت سیاسی خود را آغاز کرد و به‌عنوان عضو حزب ویگ در مجلس مقننه ایالتی ایلینوی انتخاب شد.

در همین زمان بود که وی تصمیم به وکالت گرفت و با خواندن تفسیرهای ویلیام بلکستون در مورد قوانین انگلیس به فراگیری علوم قانون پرداخت. وی پس از پذیرش در سال 1837 در شرکت حقوقی استورات شروع به تمرین وکالت کرد.

بیوگرافی حمید سوریان، کشتی گیر ایرانی

آبراهام لینکلن در سال 1844 با ویلیام هرندون در یادگیری و کسب علوم قانون همکاری کرد.

آبراهام لینکلن در سال‌های ابتدایی شغل وکالت توانست زندگی خوبی برای خود فراهم کند اما بعد از گذشت مدتی دریافت که شهر اسپرینگفیلد برای شغل وکالت مناسب نبوده و در نتیجه برای تأمین درآمد خود وارد کرسی دادگاه شد. این امر سبب گردید که وی از طرف دادگاه به ایالت‌های مختلف سفرکرده و احکام حقوقی را انجام دهد.

 

آبراهام لینکلن

آبراهام لینکلن

دوران ریاست جمهوری آبراهام لینکلن

لینکلن در سال ۱۸۵۵ برای حضور در مجلس سنای آمریکا نامزد شد و یک سال پس از آن به حزب جدید جمهوریخواه پیوست.

وی توانست با وجود شکست از فریمونت نامزد این حزب در رقابت‌های انتخاباتی سال ۱۸۵۶، در سمت معاون بالقوه وی به محبوبیت فراوانی در میان افکار عمومی آمریکا دست یابد.

وی توانست در کنوانسیون جمهوری خواهان برای رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۸۶۰ به کسب نامزدی این حزب نایل آید و بالاخره در این انتخابات به پیروزی برسد.

اما به سرعت دریافت که جنگ داخلی، در کشورش، نمی‌تواند بدون آزادی برده‌ها، به سرانجامی مطلوب برسد. او از یک سو با مخالفت جمهوریخواهان تندرو مواجه بود و از سوی دیگر باید تلاش می‌کرد تا دموکرات‌های طرفدار صلح را با خود همراه کند. تلاش‌های وی برای یافتن راهی میانه در سال ۱۸۶۴ به ثمر نشست و وی برای بار دوم سمت ریاست جمهوری در کشورش را بر عهده گرفت. لینکلن در مراسم تحلیف بر مسامحه با جنوب صحه گذاشت، اما پیش از اینکه این اندیشه وی به بوته آزمایش گذاشته شود، درگذشت.

ترور آبراهام لینکلن:

لینکلن توسط یک بازیگر تئاتر به نام جان ویلکس بوث در آمفی‌تئاتر فورد مورد اصابت گلوله قرار گرفت و در صبح روز ۱۴ آوریل ۱۸۶۵ درگذشت. جان ویلکس بوث بازیگر مشهور و جاسوس متفقین از مریلند بود. اگرچه او هرگز به ارتش کنفدراسیون ملحق نشد، اما با سرویس مخفی کنفدراسیون تماس داشت.

 

همسر آبراهام لینکلن

همسر آبراهام لینکلن

همسر وفرزندان آبراهام لینکلن

در ۴ نوامبر ۱۸۴۲ با ماری تاد لینکون ازدواج کرد. این زوج ۴ فرزند پسر داشتند.

۱-رابرت تاد لینکون ( متولد ۱ اوت ۱۸۴۳ تا ۲۶ ژوئیه ۱۹۲۶-درگذشت.)

۲-ادوارد بیکر لینکون( متولد۱۰ مارس ۱۸۴۶ و ۱ فوریه ۱۸۵۰بر اثر بیماری سل درگذشت. )

۳-ویلیام والاس لینکون( متولد ۲۱ دسامبر ۱۸۵۰  ۲ فوریه ۱۸۶۲در کاخ سفید بر اثر تب فوت کرد.)

۴-توماس تاد لینکون ( متولد ۴ آوریل ۱۸۵۳ و  به ۱۶ ژوئیه ۱۸۷۱ به دلیل نارسایی قلبی درگذشت)

مرگ پسران آنها تأثیرات زیادی بر هر دو والدین گذاشت. تنها رایرت از ۴فرزند آبراهام و مری زند مانند .رایرت ۳ فرزند و ۳ نوه داشت که نوه‌هایش بچه دار نشدند و بدین ترتیب نسل لینکون‌ها با رابرت بکویت (نتیجه آبراهام) در ۲۴ دسامبر ۱۹۸۵ خاتمه یافت.

منبع:biography.com

بیوگرافی مهسا ملک مرزبان مجری سابق صدا سیما

دونالد ترامپ

بیوگرافی رئیس جمهور سابق آمریکا دونالد ترامپ

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا