4 مرحله جهت غلبه بر منتقد درونی

سه‌شنبه 28 بهمن 1399 گوناگون

منتقد درونی همان صدایی است که در درون مان با ما صحبت می کند و معمولا به ما حمله کرده و راجع به کارهایی که انجام می دهیم از ما انتقاد می کند یا نظر می دهد.

البته ما در درون، زیاد با خود صحبت می کنیم و همه آنها مربوط به منتقد درونی نیست اما همانطور که از نامش پیداست کارش انتقاد از ماست و بسیاری از انتقاداتش نیز تخریب کننده است. منتقد درونی و عزت نفس روابطی دو طرفه دارند. یعنی کسانی که عزت نفس پایین دارند منتقد درونی شان بسیار قوی است، صدایی بلند دارد و در بیشتر اوقات همدم آنهاست و کسانی که منتقد درونی شان قوی باشد و دائما بعد از هرکاری که می کنند شروع به حمله و انتقاد کند، عزت نفس پایینی خواهند داشت.

راه حل های پیشنهادی مجله دایان بهترین سایت انگیزشی و موفقیت در ایران جهت غلبه بر منتقد درونی:

1-مشخص کنید منتقد درونی به شما چه چیزی می گوید.به این نکته اذعان کنید که این پروسه فکری از نقطه نظر اصلی شما جدا است و این حلقه فکری،انعکاسی از واقعیت نیست.

2-افکار خود را در حالت دوم شخص روی کاغذ بیاورید .جملاتی که با تو اغاز می شوند مثل:من نمیتوانم هیچ کاری را انجام دهم؛باید به این صورت نوشته شود تو هیچ کاری را درست انجام نمی دهی .

3-به منتقد درونی خود با نوشتن نقطه نظری واقعی تر و مهربانه تر از خود پاسخ دهید.مثلا به جای (تو همیشه خراب کاری می کنی)بنویسید ممکن است من اشتباه کنم اما همیشه در حال بهتر شدنم.

4-به دستور العمل های منتقد درونی عمل نکنید.بر روی این تمرکز کنید که چه هستید و به چه چیزی می خواهید برسید.

اگر منتقد درونی تان صدایش را بلند کرد و به شما گفت که اهداف کوچک داشته باشید و تلاش کنید شما اهدافتان را بزرگ کنید و برای انها تلاش کنید.

 

غلبه بر منتقد درونی

برجام

آیا آمریکا فردا شب به برجام باز می گردد؟

غم دوری از عزیزان و کنار آمدن با مرگ عزیزان

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا