فواید پیاده روی

پنج‌شنبه 23 دی 1400 سلامت
فواید پیاده روی

فواید پیاده روی

پیاده‌روی فواید زیادی برای سلامتی دارد و افرادی که زندگی ساکنی دارند می‌توانند با گنجاندن پیاده‌روی در برنامه روزانه خود میزان مصرف کالری را افزایش دهند و از فواید آن استفاده کنند.

پیاده روی بهترین و ساده ترین ورزش برای تمامی سنین است که تاثیر زیادی در بهبود روند زندگی و داشتن تناسب اندام افراد دارد. این ورزش که به صورت تک نفره و گروهی قابل انجام است روند درمان بسیاری از بیماری ها را تسریع می بخشد.

آیا از درد مفاصل، مشکلات قلبی، استرس، افسردگی و یا چاقی رنج می برید ؟ سپس سعی کنید تمام مشکلات سلامتی خود را با پیاده روی شکست دهید. چون پیاده روی به کاهش خطر همه بیماری های مزمن کمک می کند اما این تنها خواص و فواید پیاده رویاین ورزش ارزان و ساده نیست پس این بخش از سلامت نمناک را بخوانید تا در مورد فواید روزانه پیاده روی بدانید.

 

فواید پیاده روی


فواید پیاده روی

1ـ بر روی سر بالایی حرکت کنید:

سعی کنید طوری پیاده‌روی کنید که عرق کنید. بر روی سربالایی نیز حرکت کنید این کار باعث می‌شود که ضربان قلب افزایش یابد و تاثیر پیاده‌روی بیشتر شود.

2ـ در راه‌های جنگلی و طبیعی حرکت کنید:

به جای اینکه در جاده‌های آسفالت و صاف حرکت کنید در راه‌های جنگلی و طبیعی پیاده‌روی کنید. این راه‌ها شما را بیشتر به چالش می‌کشد و به روحیه شما نیز تاثیر بیشتری می‌گذارد.

3ـ با خودتان وسیله‌ای که کمی سنگین باشد حمل کنید

رژیم دوپامین

بهتر است علاوه بر وزن بدن،‌ وزن اضافه‌ای نیز به همراه داشته باشید تا پیاده‌روی تاثیر بیشتری داشته باشد فقط مراقب باشید که این وسیله به صورت متعادل در بدن پخش شده باشد و فشار به یک طرف بدن وارد نکند.

4ـ پیاده‌روی را تبدیل به فعالیت کوتاه مدت و شدید کنید

در حین پیاده‌روی سرعت خود را افزایش دهید و برای 10 ثانیه سرعت را بالا نگه دارید . دو بار سرعت را پایین بیاورید و این روند را مرتبا تکرار کنید تا فعالیت شما تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد.

 

فواید پیاده روی

فواید پیاده روی

5ـ در میانه پیاده‌روی حرکات شکمی انجام دهید

معمولا در پارک‌ها شرایط فراهم است تا چند حرکت ورزشی در میانه پیاده‌روی انجام دهید. این حرکات می‌تواند دراز نشست، پلانک، لانژ یا اسکات باشد.

چگونه برای پیاده روی انگیزه داشته باشید؟

  • از دوست خود بخواهید در برنامه جدید شما بپیوندد.
  • برای قدم زدن با دوستان یا خانواده عصر یا بعد از شام بروید.
  • به نزدیک ترین مغازه خواربار فروشی یا یک مکان نزدیک بروید.
  • در مورد پولی که می توانید از قدم زدن پس انداز کنید ، فکر کنید.
  • هر روز راه های مختلفی را کاوش کنید.
  • به گروه پیاده روی بپیوندید.
آیا امکان ترکیدن معده وجود دارد

آیا امکان ترکیدن معده وجود دارد

خاصیت زرده تخم مرغ برای مو

خاصیت زرده تخم مرغ برای مو

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا