تخم مرغ را کامل مصرف کنید

یکشنبه 3 بهمن 1400 سلامت
مواد غذایی عضله ساز

تخم مرغ را کامل مصرف کنید

 یکی از مواد تشکیل دهنده اصلی در بسیاری از دستورالعمل های غذایی تخم مرغ است. افراد بسیاری به واسطه محتوای چربی و کلسترول زرده تخم مرغ را، بخش مضر این ماده غذایی می دانند و تنها از سفیده تخم مرغ استفاده می کنند که از پروتئین تشکیل شده است. اما پژوهش های جدید نشان داده اند که اگر تخم مرغ را کامل مصرف کنیدمی تواند فواید بیشتری برای بدن انسان داشته باشد.

 

تخم مرغ را کامل مصرف کنید

تخم مرغ را کامل مصرف کنید

به گزارش گروه سلامت عصر ایران به نقل از “تیست آو هوم”، فواید تخم مرغ کامل قابل توجه هستند و این ماده غذایی می تواند به بدن در تقویت ظرفیت عضله سازی خود کمک کند. حداقل این نتیجه پژوهشی جدید است که در دانشگاه ایلینوی انجام شده است.

تخم مرغ کامل در برابر سفیده تخم مرغ

مطالعه پژوهشگران دانشگاه ایلینوی نشان می دهد که مصرف تخم مرغ کامل پس از ورزش شدید به عضله سازی بیشتر در مقایسه با زمانی که تنها سفیده تخم مرغ مصرف می شود، کمک می کند.به گفته نیکلاس برد، استاد علوم زیستی و سلامت جامعه در دانشگاه ایلینوی و رهبر مطالعه، ما متوجه شدیم که مصرف تخم مرغ کامل بلافاصله پس از انجام تمرینات ورزشی مقاومتی موجب سنتز پروتئین عضلانی بیشتر نسبت به زمانی شده است که تنها سفیده تخم مرغ مصرف می شود. در جامعه مدرن امروز توجه ویژه ای بر ماده مغذی پروتئین معطوف شده است و پژوهش ها نشان می دهند که ما برای حفظ سلامت خود به پروتئین بیشتری نسبت به آنچه تا پیش از این فکر می کردیم، نیاز داریم.

ضدعفونی کننده های دست:/ خطر استفاده بیش از حد از آن

فواید تخم مرغ کامل

دلیل فواید بیشتر تخم مرغ کامل بسیار ساده است، زیرا زرده تخم مرغ گنجینه ای از ویتامین ها، مواد معدنی، پروتئین و چربی است که به همراه هم در روند عضله سازی و ارائه فواید سلامت دیگر نقش دارند. ترکیبی مشابه در سفیده تخم مرغ یافت نمی شود و اگر تنها این بخش را مصرف کنید از فواید چشمگیر تخم مرغ کامل برای سلامت محروم باقی خواهید ماند.به گفته نیکلاس برد، با توجه به روند افزایشی جمعیت جهان ما به راهبردهای پایدار و مقرون به صرفه برای افزایش استفاده از پروتئین در رژیم غذایی نیاز داریم. مطالعه اخیر نشان داده است که مصرف تخم مرغ کامل و دریافت پروتئین از این طریق فواید بیشتری نسبت به پروتئین دریافتی از مصرف تنها سفیده تخم مرغ دارد.

تخم مرغ را کامل مصرف کنید

دلایل علمی برای مفید بودن قهوه

دلایل علمی برای مفید بودن قهوه

بازسازی پوست با کمک یک ژل

نوشیدنی برای خوش رنگ کردن پوست

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا