کاربرد چوب پلاست در روف گاردن و طراحی های مدرن ساختمان های لوکس

دوشنبه 24 خرداد 1400 بازار ، دکوراسیون
کاربرد چوب پلاست

بسیاری از انسان‌ها تمایل دارند در محیطی زندگی کنند که با وجود تنوع زیبایی‌ها و مشاهده آن، لذت زیبا زندگی کردن را در همه حال داشته باشند. لذا محیط‌هایی را برای زندگی انتخاب می‌کنند که یا از زیبایی‌های طبیعی بهره برده باشد یا خود در خلق زیبایی‌ها نقش داشته باشند. یکی از خلق زیبایی در محیطی شاداب برای زندگی استفاده از وسایل بروز تکنولوژی در صنعت ساختمان‌سازی بنام چوب پلاست است که مواد بکار رفته در تولید آن باعث شده است که در شکل‌ها و طرح‌های متنوعی تولید و ساخته شده و در زیباسازی ساختمان‌های لوکس بکار برده شود. استفاده از چوب پلاست در کنار داشتن ظاهری شیک و منحصربفرد دارای خواص و ویژگی‌هایی است که باعث شده اقبال مردم در تهیه و استفاده از آن روز به روز گسترش یابد.

image 051b979739eb58d0d64a7e1bd3fd52e592d929d1

مواد تشکیل دهنده چوب پلاست خاصیت سازگاری با محیط‌های مختلف با تنوع آب‌وهوایی گوناگون را داشته و چون قسمت اعظم مواد اولیه تشکیل دهنده آن براده‌های چوبی می‌باشد، در بین برخی افراد با نام چوب پلاستیک یا پلی وود “Poly Wood” نیز شناخته و معرفی می‌شود. تنوع ساخت و نحوه استفاده و همچنین مکان‌های مورد استفاده از آن باعث شده است که تنوع قیمتی آن نیز به چشم بیاید. لذا برای دانستن قیمت چوب پلاست، در نظر گرفتن کیفیت کار ساخته شده و محل کاربری آن تأثیرگذار خواهد بود که در ادامه ضمن معرفی چوب پلاست، ویژگی‌های آن و دلایل استفاده در ساختمان‌های لوکس را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

چوب پلاست چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

ابتدا بهتر است آشنایی مختصری با چوب پلاست داشته تا کارکرد آن ملموس‌تر باشد. این محصول ترکیبی از چوب، مواد حاصل از بازیافت پلاستیک‌ها یا همان ترموپلاستیک و افزودنی‌هایی که باعث شکل‌گیری این ترکیب می‌شوند تولید می‌شود. انواع دورریزهای چوبی شامل خاک اره و یا فیبر چوبی، بخش چوبی آن را تشکیل می‌دهد و بخش پلاستیکی هم شامل بعضاً مواد نو و یا بازیافت مواد پلاستیکی مانند پلی اتیلن‌ها می‌باشد. مواد افزودنی که این ترکیب را به هم متصل و محصول نهایی را بوجود می‌آورد عمدتاً مواد رنگ‌دهنده، جفت و تثبیت کننده و همچنین روان‌ کننده می‌باشند. این محصول به دلایل فراوانی که در ادامه ذکر خواهد شد به‌عنوان جایگزینی مناسب برای مصالح سنتی ساختمانی محسوب شده و بکار برده می‌شود.

اما آنچه که باعث شده است چوب پلاست طرفداران زیادی را به سمت خود بکشاند و در صنعت ساختمان‌سازی بکار برده شود، ویژگی‌ها و خاصیت‌های مختلف آن می‌باشد که هنر انسان را در خلق آثار زیبا به نمایش گذاشته و آن را در عرصه زندگی پیاده‌سازی نماید تا محیط زندگی، همواره شادابی و طراوت را به ساکنین هدیه بدهد. پروفیل‌های این محصول با تنوع رنگ‌پذیری که دارند در انواع رنگ‌ها سفارش و تولید می‌شوند و این تنوع رنگی در نمایش محیط، روشنایی چشم‌های بینندگان را خیره می‌کند. مواد بکار رفته در تولید و ساخت چوب پلاست در برابر انواع شرایط جوی مقاومت مطلوبی دارند و سازندگان آن، به نکته سازگاری با انواع محیط‌ها با تنوع آب‌وهوایی و همچنین استحکام ظاهری و دوام بالا به مدت سال‌های متمادی زیادی را در نظر گرفته‌اند تا ساکنین مناطق مختلف بتوانند از زیبایی‌های آن لذت ببرند.

چوب پلاست با توجه به خاصیت قابلیت عایق بودن آن در برابر حرارت، سرما و آلودگی‌های صوتی و همچنین مقاومت بالا در برابر آتش‌سوزی به دلیل مواد ترکیبی که دارد در ساخت دیوار، نما و سقف برخی ساختمان‌ها نیز بکار برده می‌شود و نفوذناپذیری آن در برابر رطوبت و آب و همچنین انواع قارچ و حشرات موذی باعث شده است که انواع نیمکت، مبلمان و استراحتگاه‌های درون شهری و پارک‌ها را با استفاده از این محصول، زیبایی ببخشند. از کاربرد چوب پلاست در ساخت پلاژ، انواع سایه‌بان و پارکینگ خودرو، آلاچیق، چراغ‌های باغچه‌ها و پارک‌ها نیز نباید غافل شد؛ زیرا خواص اشاره شده باعث رونق استفاده از آن در زیباسازی شهرها و سواحل دریاها گردیده است.

از آنجایی که این ترکیب در برابر سرخوردن نیز مقاومت بالایی دارد در ساخت و چیدمان کف استخرها، حمام و سونا خانگی نیز بکار برده می‌شود. چوب پلاست محصولی برای پوشش دیوار، ساخت درب‌های ورودی پارکینگ یا ساختمان‌ها و همچنین تنوع در زیباسازی پلکان و سقف‌های کاذب نیز محسوب می‌شود. برخی از افراد تمایل دارند ساعاتی را در تراس، بالکن و یا حیات‌ خلوت ساختمان لوکس خود به‌ همراه خانواده و یا دوستان به شادی بگذرانند که استفاده از چوب پلاست در ساخت و فراهم ساختن فضای دلنشین و متنوع، لحظات شادی و دورهمی را صدچندان خواهد نمود.

image 5642943b7d758dec9114b03ec0ca0d32fd534f46

محصول پیش‌گفته به علت مقاومت و عمر طولانی در برابر شرایط مختلف جوی، به‌عنوان پایه‌های چراغ‌های راهنمایی و رانندگی نیز بکار برده می‌شوند و همین مقاومت باعث شده است که سازندگان تجهیزات مدرسه هم به استفاده از چوب پلاست در ساخت میز و نیمکت‌های دانش‌آموزان روی بیاورند تا بتوانند سال‌های زیادی کارآیی داشته باشند. مشاهده تنوع زیبایی به‌عنوان روف گاردن، لنداسکیپ و همچنین کف اسکله‌ها و مکان‌های تفریحی و گردشگری، چوب پلاست را به کامپوزیتی خارق‌العاده و چشم‌نواز تبدیل نموده است.

اما هر آنچه در خصوص موارد پرکابرد چوب پلاست و مکان‌هایی که با استفاده از این محصول به آنجا زیبایی و تنوع خاصی می‌دهد ناشی از ویژگی‌هایی است که جدای از آنچه که در بالا برشمردیم می‌باشد. برخی دیگر از خاصیت‌ها و ویژگی‌هایی که چوب پلاستیک را به‌عنوان یکی از مصالح ساختمان‌سازی و … متمایز کرده و مورد انتخاب بسیاری قرار می‌دهد شامل مناسب بودن قیمت چوب پلاست است که در کنار نصب بسیار آسان، قابلیت اجرایی و پیاده‌سازی را دارد. همچنین دیگر نیازی نیست نگرانی بابت کثیفی آن وجود داشته باشد زیرا همانطوری که عنوان شد با توجه به خاصیت نفوذناپذیری رطوبت و آب، قابل شستشو بوده و بسادگی تمیز خواهد شد.

امروزه چرخه طبیعت و استفاده از مواد بازیافتی و غیرقابل استفاده، یکی از صرفه‌های اقتصادی محسوب شده و بازیافت نمودن این مواد در سلامتی محیط زیست و در نتیجه در سلامتی انسان‌ها تأثیر مثبت شگرفی دارد. خاصیت بازیافتی بودن چوب پلاست هم جزئی از نقش حفظ و نگهداری سالم طبیعت و سلامتی انسان بشمار می‌آید و سازگاری آن با محیط زیست و عدم وجود ترکیبات و گازهای آلاینده در تولید و ساخت در استفاده از مواد بکار رفته پس از پایان عمر چوب پلاستیک، آن را به موارد توصیه شده در ساخت ابنیه مختلف تبدیل نموده است. در کنار همه این ویژگی‌ها، خواص ضدخش و ضد ضربه‌بودن، کمترین میزان انبساط و انقباض در مواجهه با تغییرات آب‌وهوایی و شرایط جوی در فصول مختلف برای سال‌های متمادی و طولانی و همچنین مقاوم بودن در برابر هر نوع شکاف و پوسیدگی را هم می‌توان درباره این محصول ابراز داشته و بیان نمود که تمامی این ویژگی‌ها باعث می‌شوند امکان نگهداری و حفظ آن بسیار راحت و ساده باشد و هزینه‌های زیادی بابت نگهداری آن پرداخت نگردد.

image 3f7a43a46773f308570b741c9accac37951e35ee

در این راستا شرکت فیکا با سابقه چندین ساله در تولید محصولات چوب پلاستیک، با بهره‌گیری از متخصصان و کارکنان باتجربه و ماهر در این حوزه تخصصی و سابقه طراحی و اجرای پروژه‌ای عظیم شهری نظیر لنداسکیپ پل طبیعت تهران، لند اسکیپ باغ تالار بهارستان اصفهان و بسیاری پروژه‌های دیگر فعالیت داشته و به‌عنوان مرکز مشاوره‌های تخصصی، خدمات خود را برای متقاضیان چوب پلاست ارائه می‌نماید.

بازی های بزرگسالان

بازی های بزرگسالان

فروشگاه اینترنتی گناوه مارت

راهنمای خرید از گناوه؛ فروشگاه اینترنتی گناوه مارت

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا