ورزش مفرح و با نشاط زومبا

پنج شنبه، ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ گوناگون
ورزش زومبا

ورزش زومبا همانند دیگر تمرینات ایروبیک، شامل حرکات ریتمیک و تکراری است  حرکات زومبا سبب افزایش ضربان قلب و همچنین افزایش گردش خون و اکسیژن رسانی به قسمت های مختلف بدن می شود. ورزش زومبا به دلیل تحرک فراوان و درگیر کردن ماهیچه های بزرگ تر و اصلی بدن از بهترین روش ها برای کم کردن وزن و سوزاندن چربی های اضافی بدنتان و تناسب اندام می باشد. ورزش زومبا همراه با موسیقی بسیار شاد است  که لذت انجام آن را دو چندان می کند. شما نیاز به مهارت خاصی برای یادگیری ورزش زومبا ندارید. کالری سوزی بالا در این ورزش باعث توجه بیشتر ورزش کاران به این ورزش مفرح شده ،در هر جلسه‌ی یک ساعتی زومبا‌ ، می‌توانید بین ۵۰۰- ۸۰۰ کالری بسوزانید. می‌توانید یک یا دو بار در روز زومبا برقصید، کاملا به شما بستگی دارد.  در زومبا‌ ، ذهن‌تان در کلاس حضور دارد ـ سعی می‌کنید گام‌ها را یاد بگیرید، و در عین حال از انجام حرکات با موسیقی لذت می‌برید.  زومبا مفرح ترين رشته ی ورزشي است این ورزش یک داروی نشاط‌آور است. لذتی هیجان‌انگیز. همه چیز را فراموش می‌کنید ـ به ویژه استرس زندگی روزمره را. همچنین سلامت روح‌تان را بهبود می‌دهد و تصویر جسمانی‌تان را ارتقا می‌دهد که باعث می‌شود احساس بهتری داشته باشید.

 

انواع مختلف ورزش زومبا:

زمبا یک ورزش پرطرفدار است که بر اساس گروه‌های سنی و همچنین مهارت در اجرای حرکات متفاوت است. برخی از انواع آن با وسیله انجام می‌شود، نوعی در استخر و نوعی بر روی صندلی. قطعا زومبا‌ یک ورزش هوازی است،  که تمامی اندام‌ها و عضله‌های بدن را با حرکات گوناگون تمرین می‌دهد و به گونه‌ای درگیر می‌کند؛ به ویژه عضلات پا، بازوها، شکم و کمر. لاغری و تناسب اندام، سوزاندن کالری و چربی، انعطاف‌پذیری بدن، به دست آوردن حس شادی و آرامش و همچنین بهبود عملکرد قلب از جمله فوایدی است که توصیه‌کنندگان این رقص‌نرمش به آن همواره اشاره می‌کنند زومبا‌ شامل تمرین‌هایی زیادی با وزن بدن است، بنابراین لازم نیست وزنه بزنید. زومبا پرس سینه و بالا بردن دست‌ها روی سر را هم در بر می‌گیرد. قسمت مربوط به تناسب اندام زومبا‌ به نحوه‌ی آموزش مربی بستگی دارد ـ به این ترتیب از تمام عضلات تمام بدن‌تان استفاده می‌کنید، و در عین حال ورزش‌های هوازی‌تان را هم انجام می‌دهید. زومبا‌ بیش‌تر ورزشی است که به تجهیزات نیاز ندارد.زومبا اسکوات و جهش هم دارد. می‌توانید با زومبا‌ یک شکم شش تکه بسازید و بهترین مثال آن مربی زومبا‌ آلبرتو بتو پرز است. او عضلات شکم شش تکه‌ی فوق‌العاده‌ای درد. با زومبا‌ می‌توانید از شر چربی‌هایتان خلاص شوید.

Image result for ورزش زومبا

زومبا فیتنس: ورزش هوازی محسوب می شود و حرکات بر اساس ایروبیک پیشرفته طراحی شده است قابل ذکر است که چرخش باسن نیز همزمان با حرکات دست و پا انجام می شود. تفاوتی که زومبا با ایروبیک دارد در هماهنگی دست و پا و چرخش یا ضربه زدن با قسمت میانی بدن است. در زومبا فیتنس از دمبل و حرکات قدرتی استفاده می شود.

زومبا dance:از اسم مشخص است که حکم آموزش رقص را دارد و حرکات قدرتی استفاده نمی شود.

زومبا تونینگ (فرم دهی): وقتی در مورد تمرین‌های قدرتی زومبا تونینگ صحبت می‌کنیم، در واقع از دمبل استفاده می‌کنیم. آن‌ها دمبل‌های واقعی نیستند، بلکه شبیه ساز ماراکا هستند و دسته‌یزومبا‌ تونینگ نامیده می‌شوند. می‌توانید واقعا آن‌ها را تکان دهید چون سنگین هستند ـ وزن توزیع‌شده دارند. و با استفاده از این وزنه‌ها کلاس به پایان می‌رسد.

زومباتومیک: زومبای بچه‌ها. این ورزش به ویژه با افزایش چاقی کودکان قابل توجیه است. کودکان در صورت سرگرم‌کننده نبودن، ورزش نمی کنند. اینجا است که زومبا‌ از طریق رقص و ورزش، عنصر سرگرمی را اضافه می‌کند.

آکوا زومبا: بهترين ورزش براي كساني كه مشكل مفاصل دارند زومبای در استخر. فشار کتری به مفاصل وارد می‌کند و به خاطر مقاومت دو سویه، موثرتر است ـ مقاومت علیه جاذبه و علیه شناوری آب. این نوع زومبا‌ برای افراد مبتلا به آرتریت، کسانی که نمی‌خواهند عرق کنند، و افرادی که استخوان درد یا کمردرد دارند عالی است.

زومبای سناتو:استفاده از صندلی در تمرينات برای درگير شدن بيشتر عضلات هسته ای جدیدترین نوع زومبا‌ ؛ زومبای با استفاده از یک صندلی. تمام این ورزش با استفاده از یک صندلی انجام می‌شود؛ برای ورزش عضلات مرکزی بدن و تمام آن فوق‌العاده است. می‌توانید اسکوات و جهش را با زومبا‌ سناتو انجام دهید.

زومبا گلد: زومبای سالمندان. این ورزش به روشی سرگرم‌کنند و جالب، شما را متناسب نگه می‌دارد. زیبایی این ورزش آن است که می‌توانید حرکات و گام‌هایتان را تغییر دهید. در آغاز کلاس زومبا‌ مربی اعلام می‌کند که می‌توانید با سرعت خودتان حرکات را انجام دهید.

طب آیورودا چیست

با طب آیوردا آشنا شویم

لبخند زدن

فواید لبخند زدن و خندیدن از نظر علمی و اسلام

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا