تعبیر خواب شلیل  در خواب چیست

دوشنبه 13 اسفند 1397 تعبیر خواب
شفتالو

تعبیر خواب شلیل نشان دهنده فقدان فکری در ذهن و روان بیننده خواب است. در واقع دیدن شلیل در خواب اشاره به نوع خوراک فکری فرد رویابین دارد.

تعبیر خواب شلیل (دیدگاه روانشناسی)

میوه‌هایی که در خواب مشاهده می‌کنیم، به طور مستقیم با سمبل گیاهان و خوراکی‌ها مرتبط هستند و می‌توانند بر اساس طعم و رنگ و دیدگاه‌هایی که درباره‌ی این میوه‌ها در فرهنگ عمومی شکل گرفته است تفسیر شوند. شلیل در تعبیر خواب نشان می‌دهد که شما در زندگی بیداری، نیازمند دریافت چه نوع خوراک فکری‌ای هستید و چه فقدانی را در ذهن و روان خود احساس می‌کنید. ممکن است هم اکنون به دلیل انفعال و بی انگیزگی، برخی پروژه‌ها یا برنامه‌های شما در زندگی بیداری متوقف شده باشند یا احساس کنید که یک کمبود روانی در حال بر هم زدن تعادل روح و ذهن شماست.

تعبیر خواب شلیل فاسد

اگر در خواب با یک شلیل فاسد رو به رو شوید، باید بدانید که این خواب به احساس افسوس و ناراحتی سما بابت فرصت‌هایی که از بین رفته اند اشاره دارد. این خواب از شما می‌خواهد تا به جای تمرکز بر روی فقدان‌های گذشته، متوجه فرصت‌های ارزشمند فعلی خود باشید و از آن‌ها برای کسب شور و نشاطی که لازم دارید استفاده کنید.

تعبیر خواب شلیل و تنگنا‌های عاطفی

ظهور شلیل در خواب می‌تواند به نیاز درونی شما برای بازنگری چالش‌ها و کمبود‌های عاطفی‌ای که در گذشته داشته اید اشاره داشته باشد. این خواب از شما می‌خواهد تا متوجه افسوس‌ها یا وابستگی‌های زیان باری که در حال از بین بردن قوای روانی شما هستند باشید و اجازه ندهید که تداوم این افکار منفی، موجب بروز مشکلات غیر قابل کنترلی شوند.
این خواب به این معنا نیست که پس از بیدار شدن اقدام به خوردن میوه‌ی شلیل کنید تا فقدان‌های روانی شما برطرف شود، بلکه از شما می‌خواهد تا خوراک فکری مشابه شلیل را پیدا کنید. وقتی از خوراک فکری صحبت می‌کنیم، منظور تمام داده‌هایی است که به طور روزمره و در قالب مدیا‌های مختلف مثل موسیقی، کتاب‌ها و سخنان مختلف، به خورد افکار ما می‌روند.

تعبیر خواب درخواست شلیل توسط مرده

اگر در خواب احساس کنید که فردی مرده از شما شلیل می‌خواهد باید بدانید که افراد مرده زمانی که در خواب ظاهر می‌شوند، اشاره به باور‌ها و ارزش‌هایی دارند که ممکن است در زندگی بیداری آن‌ها را کنار گذاشته باشیم. اما این خواب به شما می‌گوید که هم اکنون لازم است تا نوعی فلش بک داشته و با مرور ارزش‌ها و باور‌های گذشته‌ی خود، به راه حلی جدید برای برون رفت از چالش‌های فعلی خود برسید. برای این که دلیل حضور این فرد مرده را در خواب خود درک کنید، توجه داشته باشید که فکر کردن به او، شما را به یاد کدام دسته از باورهایتان در گذشته می‌اندازد؟ تجسم این شخص چه تجاربی را به شما یاد آور می‌شود؟ درسی که از این تجربیات می‌گیرید، چگونه می‌تواند الهام بخش شما در شرایط و چالش‌های فعلی باشد؟

در کتاب سرزمین رویاها آمده:

  • شما شلیل می‌خورید: یک زن دورو باعث رسوائی و بدبختی شما می‌شود.
  • دیگران شلیل می‌خورند: کار بسیار دشواری در پیش دارید.
  • شلیل‌ها روی درخت:علامت سلامتی کامل

تعبیر خواب شفتالو

تعبیرگری می‌گوید:
تعبیر شفتالوی زرد، بیماری است.
اگر در بیداری فصل شفتالو باشد و در خواب ببینی که از درخت شفتالو می‌چینی،  از شخص بزرگی به تو سود و منفعت می‌رسد.
حضرت دانیال (ع) می‌فرمایند:
تعبیر درخت شفتالو، مرد ثروتمند و حکیم و صبور و باوقار می‌باشد.
اگر ببینی در باغ، شفتالو میکاری، صاحب فرزندی می‌شوی که علم و ادب را سریعاً یاد می‌گیرد.
امام صادق (ع) می‌فرمایند:
تعبیر‌های شفتالو عبارتند از:
۱- بیماری
۲- کنیزک
۳- جایزه و پاداش
۴- مال و اموال
۵- سود و منفعت
مطیعی تهرانی می‌گوید:
معبران درباره شفتالو زیاد ننوشته اند، زیرا میوه چندان مطلوبی نیست و در رویا‌های ما نیز خوب تعبیر نشده است. کلا شفتالو را خوب نمی‌دانند به خصوص اگر زرد یا گندیده و بسیار نرم باشد. بین نرم بودن رسیدگی و نرم بودن گندیدگی فرق است.
معبران برای شفتالو گاه تعبیر آلو نوشته‌اند و زمانی تعبیر‌ی را که برای هلو قائل هستند ذکر کرده‌اند. شفتالو اگر زرد باشد از بیماری و رنجوری خبر می‌دهد و اگر ترش باشد همین تعبیر را دارد و اگر گندیده باشد باز هم غم و رنج ناشی از فرسودگی و شکست و ناکامی است.
نکته:
  • برخی از میوه‌ها هستند که ما دوست داریم و دسته‌ای هم هستند که دوست نداریم علت خاصی ندارد. کسانی هستند که حتی شلغم را از سیب و گلابی بیشتر می‌پسندند و می‌خورند، اما این که کدام میوه را دوست داریم یا نداریم در خواب‌های ما موثر هستند و معبران با تجربه از بینندگان خواب‌ها می‌پرسند و بعد تعبیر می‌گویند.
  • کسی که شفتالو را دوست دارد و در خواب این میوه را ببیند تعبیرش با کسی که شفتالو را دوست ندارد متفاوت می‌شود.
  • تعابیری که نوشته می‌شود برای کسانی است که به این میوه بی تفاوت هستند. کلا شفتالو میوه خوبی در خواب‌های ما نیست، اما امام جعفر صادق علیه السلام آن را (صلت) تعبیر کرده‌اند. صلت یعنی پولی که به کسی بدهند و آن پول جنبه مزد و پاداش نداشته باشد. در این صورت اگر کسی شفتالو به شما داد پولی به عنوان صله نصیب شما می‌شود.

منبع:ستاره

تعبیر خواب پرده خواب چیست

تعبیر خواب پرده خواب چیست

تعبیر خواب میخ

تعبیر خواب میخ در خواب چیست؟

آخرین دیدگاه‌ها

  • مرتضی گفت:

    من تو خواب دیدیم مغازه بودم ینفر مغازش رو سپرد بمن رفتم از میوه هاش انتخاب کردم بخورم شبیه گیلاس بودش خوردم دیدم شلیل هسش گیلاس نیسش خودشم چند تا برداشتم خودشم ریز بودش

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا