تعبیر خواب شلیل | دیدن شلیل در خواب نشانه چیست

سه‌شنبه 25 مرداد 1401 تعبیر خواب
تعبیر خواب شلیل
تعبیر خواب شلیل نشان دهنده فقدان فکری در ذهن و روان بیننده خواب است. در واقع دیدن شلیل در خواب اشاره به نوع خوراک فکری فرد رویابین دارد.
تعبیر خواب شلیل

تعبیر خواب شلیل

تعبیر خواب خوردن شلیل

خوردن شلیل در خواب این طور معنا شده که ممکن است زنی با دورویی و فریبکاری، قصد آسیب رساندن به شما را داشته باشد. اگر در رویای شما شلیل فقط حضور فیزیکی داشته و قصد خوردن آن را نداشته باشید، نشان از حسرت خوردن برای اتفاقاتی بوده که در گذشته برای شما رخ داده است.

تعبیر خواب شلیل تازه و سالم

شلیل سالم و تازه در رویا به معنای وجود امنیت برای شما و اطرافیانتان تعبیر می‌شود. در مقابل اگر در رویای خود ببینید که افرادی در حال خوردن این میوه هستند، این احتمال وجود دارد که مشکلات و آسیب‌هایی برای آن افراد اتفاق بیفتد.

تعبیر خواب شلیل فاسد

اگر در خواب با یک شلیل فاسد رو به رو شوید، باید بدانید که این خواب به احساس افسوس و ناراحتی سما بابت فرصت‌هایی که از بین رفته اند اشاره دارد. این خواب از شما می‌خواهد تا به جای تمرکز بر روی فقدان‌های گذشته، متوجه فرصت‌های ارزشمند فعلی خود باشید و از آن‌ها برای کسب شور و نشاطی که لازم دارید استفاده کنید.

تعبیر خواب شلیل زرد

تعبیر شفتالوی زرد، بیماری است.
اگر در بیداری فصل شفتالو باشد و در خواب ببینی که از درخت شفتالو می‌چینی،  از شخص بزرگی به تو سود و منفعت می‌رسد.

تعبیر خواب شلیل برای زن باردار

تعبیر خواب شلیل برای زن باردار معنایی متفاوت با رویای افراد دیگر دارد. اگر یک خانم باردار در رویای خود این میوه را ببیند، این مفهوم را می‌رساند که فرزند او در کمال صحت و سلامت به دنیا می‌آید. همچنین تعبیر خواب شلیل برای زن باردار، نشان از آینده عالی فرزند دارد. در بعضی از تعابیر آمده که خوردن شلیل در رویای زن باردار، به معنای مؤنث بودن جنسیت بچه است.

تعبیر خواب خوردن شلیل توسط دیگران

اگر در خواب دیدید که دیگران شلیل می خورند معنی خواب این است که دیگران کار سختی پیش رو دارند.

تعبیر خواب شلیل روی درخت

اگر در خواب دیدید که شلیل ها روی درختند معنی خواب این است که همه در سلامتی کامل هستند.

تعبیر خواب شلیل و تنگنا‌های عاطفی

ظهور شلیل در خواب می‌تواند به نیاز درونی شما برای بازنگری چالش‌ها و کمبود‌های عاطفی‌ای که در گذشته داشته اید اشاره داشته باشد. این خواب از شما می‌خواهد تا متوجه افسوس‌ها یا وابستگی‌های زیان باری که در حال از بین بردن قوای روانی شما هستند باشید و اجازه ندهید که تداوم این افکار منفی، موجب بروز مشکلات غیر قابل کنترلی شوند.
این خواب به این معنا نیست که پس از بیدار شدن اقدام به خوردن میوه‌ی شلیل کنید تا فقدان‌های روانی شما برطرف شود، بلکه از شما می‌خواهد تا خوراک فکری مشابه شلیل را پیدا کنید. وقتی از خوراک فکری صحبت می‌کنیم، منظور تمام داده‌هایی است که به طور روزمره و در قالب مدیا‌های مختلف مثل موسیقی، کتاب‌ها و سخنان مختلف، به خورد افکار ما می‌روند.

تعبیر خواب درخواست شلیل توسط مرده

اگر در خواب احساس کنید که فردی مرده از شما شلیل می‌خواهد باید بدانید که افراد مرده زمانی که در خواب ظاهر می‌شوند، اشاره به باور‌ها و ارزش‌هایی دارند که ممکن است در زندگی بیداری آن‌ها را کنار گذاشته باشیم. اما این خواب به شما می‌گوید که هم اکنون لازم است تا نوعی فلش بک داشته و با مرور ارزش‌ها و باور‌های گذشته‌ی خود، به راه حلی جدید برای برون رفت از چالش‌های فعلی خود برسید. برای این که دلیل حضور این فرد مرده را در خواب خود درک کنید، توجه داشته باشید که فکر کردن به او، شما را به یاد کدام دسته از باورهایتان در گذشته می‌اندازد؟ تجسم این شخص چه تجاربی را به شما یاد آور می‌شود؟ درسی که از این تجربیات می‌گیرید، چگونه می‌تواند الهام بخش شما در شرایط و چالش‌های فعلی باشد؟

تعبیر خواب شلیل از دیدگاه روانشناسی

میوه‌هایی که در خواب مشاهده می‌کنیم، به طور مستقیم با سمبل گیاهان و خوراکی‌ها مرتبط هستند و می‌توانند بر اساس طعم و رنگ و دیدگاه‌هایی که درباره‌ی این میوه‌ها در فرهنگ عمومی شکل گرفته است تفسیر شوند. شلیل در تعبیر خواب نشان می‌دهد که شما در زندگی بیداری، نیازمند دریافت چه نوع خوراک فکری‌ای هستید و چه فقدانی را در ذهن و روان خود احساس می‌کنید. ممکن است هم اکنون به دلیل انفعال و بی انگیزگی، برخی پروژه‌ها یا برنامه‌های شما در زندگی بیداری متوقف شده باشند یا احساس کنید که یک کمبود روانی در حال بر هم زدن تعادل روح و ذهن شماست.
تعبیر خواب شلیل از نگاه بزرگان

تعبیر خواب شلیل از نگاه بزرگان

تعبیر خواب شلیل از نگاه بزرگان

در کتاب سرزمین رویاها آمده:

 • شما شلیل می‌خورید: یک زن دورو باعث رسوائی و بدبختی شما می‌شود.
 • دیگران شلیل می‌خورند: کار بسیار دشواری در پیش دارید.
 • شلیل‌ها روی درخت:علامت سلامتی کامل

تعبیر خواب شلیل از حضرت دانیال (ع) 

تعبیر درخت شفتالو، مرد ثروتمند و حکیم و صبور و باوقار می‌باشد.
اگر ببینی در باغ، شفتالو میکاری، صاحب فرزندی می‌شوی که علم و ادب را سریعاً یاد می‌گیرد.

تعبیر خواب شلیل از امام صادق (ع) 

تعبیر‌های شفتالو عبارتند از:
 1. بیماری
 2. کنیزک
 3. جایزه و پاداش
 4. مال و اموال
 5. سود و منفعت

تعبیر خواب شلیل از حضرت یوسف

دیدن این میوه در رویا از منظر تعبیر خواب شلیل حضرت یوسف، به معنای رسیدن به پول زیاد یا کسب درآمد و سود در زندگی است. همان‌طور که ذکر کردیم مزه و رنگ میوه‌ها نیز در رویای شما بر روی مفهوم آن تأثیرگذار است.به همین جهت دیدن شلیل شیرین در خواب، نشان از مال و ثروت دارد. در مقابل شلیل با مزه ترش، ثروت و سود با ناراحتی و اندوه همراه خواهد شد. همچنین تعبیر خواب شلیل حضرت یوسف، این طور معنا شده که شما به منفعت و موفقیت بزرگی در زندگی خواهید رسید.

تعبیر خواب شلیل از مطیعی تهرانی 

معبران درباره شفتالو زیاد ننوشته اند، زیرا میوه چندان مطلوبی نیست و در رویا‌های ما نیز خوب تعبیر نشده است. کلا شفتالو را خوب نمی‌دانند به خصوص اگر زرد یا گندیده و بسیار نرم باشد. بین نرم بودن رسیدگی و نرم بودن گندیدگی فرق است.
معبران برای شفتالو گاه تعبیر آلو نوشته‌اند و زمانی تعبیر‌ی را که برای هلو قائل هستند ذکر کرده‌اند. شفتالو اگر زرد باشد از بیماری و رنجوری خبر می‌دهد و اگر ترش باشد همین تعبیر را دارد و اگر گندیده باشد باز هم غم و رنج ناشی از فرسودگی و شکست و ناکامی است.
نکته:
 • برخی از میوه‌ها هستند که ما دوست داریم و دسته‌ای هم هستند که دوست نداریم علت خاصی ندارد. کسانی هستند که حتی شلغم را از سیب و گلابی بیشتر می‌پسندند و می‌خورند، اما این که کدام میوه را دوست داریم یا نداریم در خواب‌های ما موثر هستند و معبران با تجربه از بینندگان خواب‌ها می‌پرسند و بعد تعبیر می‌گویند.
 • کسی که شفتالو را دوست دارد و در خواب این میوه را ببیند تعبیرش با کسی که شفتالو را دوست ندارد متفاوت می‌شود.
 • تعابیری که نوشته می‌شود برای کسانی است که به این میوه بی تفاوت هستند. کلا شفتالو میوه خوبی در خواب‌های ما نیست، اما امام جعفر صادق علیه السلام آن را (صلت) تعبیر کرده‌اند. صلت یعنی پولی که به کسی بدهند و آن پول جنبه مزد و پاداش نداشته باشد. در این صورت اگر کسی شفتالو به شما داد پولی به عنوان صله نصیب شما می‌شود.

 

تعبیر خواب خورشید

16تعبیر خواب خورشید

تعبیر خواب چای

تعبیر خواب چای/20 تعبیر خواب نوشیدن چای چیست؟

آخرین دیدگاه‌ها

 • مرتضی گفت:

  من تو خواب دیدیم مغازه بودم ینفر مغازش رو سپرد بمن رفتم از میوه هاش انتخاب کردم بخورم شبیه گیلاس بودش خوردم دیدم شلیل هسش گیلاس نیسش خودشم چند تا برداشتم خودشم ریز بودش

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا