طرز تهیه بورانی / چگونه یک بورانی خوشمزه تهیه کنیم

پنج‌شنبه، 29 اکتبر 2020 آشپزی ، سلامت
Borany

بورانی چیست؟

بورانی،یا بولانی  نوعی غذا است، که با مخلوط کردن اسفناج یا کدو یا بادنجان با ماست چکیده  ترش و کشک درست می‌کنند.بورانی پیش غذای خوشمزه ای است که در کشورهای ترکیه  ایران و افعانستان طرفداران زیادی و در بعضی مناطق ایران به این غذا بورانی نمی گویند بلکه نام سبزی پخته شده و ماست را استفاده می کند ماست و بادمجان  ،ماست و لبو ، ماست و اسفناج و … که در اینجا نکاتی  مهمی را بیان میکنیم که بتوانید این پیش غذای خوشمزه را در خانه تهیه کنید.

در بخش اشپزی دایان اموزش راتای مرغ خوشمزه و  کوبه لبنانی خوشمزه   که فینگر فودهای خوشمزه ای هستند را اموزش دادیم اگر علاقه مند هستید  ببینید.

چگونه بورانی خوشمزه تهیه کنیم ؟

  •  اگر دوست دارید برانی تهیه کنید در انتخاب ماست دقت کنید هر ماستی را برای هر بورانی‌ای نباید استفاده كرد . زیرا تاتیر زیادی در طعم بورانی دارد  . بهتر است به بورانی اسفناج، ماست موسیر و به بورانی بادمجان، ماست خامه‌ای و به بورانی لبو، ماست شیرین بزنید .
  • اگر  بورانی لبو تهیه می كنید لبوها  پخته شده بدون شکر را به مربع‌های ریز خرد کنید  و آنها را رنده نكنید. چرا که  ظاهر زیباتری پیدا خواهد كرد.
  •  اسفناج را برای بورانی فقط بخارپز شود  کافی است  سپس با ماست  موسیر مخلوط کنید  . ولی كدو حلوایی را باید كاملا بپزید و با كمی كره تفت دهید به‌صورت پوره درآورید و ماست را اضافه کنید
  • برای  بورانی بادمجان بادمجان‌ها را كباب كنید یا درون فر یا روی زغال   بامجان زغالی با ماست طعم بی نظیری دارد  توجه داشته باشید بامجان سرخ شده مناسب بورانی نیست .
  •   برای تهیه  بورانی‌ها، بهتر است به بورانی بادمجان، سیر تازه، به بورانی اسفناج نعناع و گل سرخ و به بورانی كدو حلوایی، كمی شكر و زعفران اضافه كنید.
  • خلاصه اینكه با این نکات بورانی شما خوشمزه تر می شود

آیا بورانی غذای رژیمی است

اگر رژیم غدای خاصی دارید باید به سبزیجاتی که در بورانی استفاده می شود  دقت کنید و همچنین از ماست کم چرب استفاده کنید مثلا  اگر

فشارخون دارید
بورانی اسفناج، را انتخاب کنید . زیرا سبزی‌های برگ سبز تیره به كنترل فشارخونتان كمك خواهد كرد ا. و بهتر است  حتما از سیر تازه استفاده كنید .چون سیر فشار خون را کنترل می کند.

لاغر هستید وکاهش وزن دارید
بورانی لبو و كدو حلوایی را انتخاب كنید كه پركالری‌تر هستند و در تهیه آنها از ماست خامه‌ای استفاده كنید  .

چاق هستد و اضافه وزن دارید
بورانی بادمجان را انتخاب كنید  . البته ماست اضافه‌شده  را  از نوع بدون چربی  استفاده کنید .

فتوچینی با قارچ و کلم بروکس

طرز تهیه فتوچینی با قارچ و کلم بروکسل

دستور پخت نان بازلاما /نان صبحانه ترکی

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا
logo-samandehi