خواص قهوه/ 10دلیل که قهوه برای شما مناسب است

سه‌شنبه 11 آبان 1400 سلامت
کافئین

خواص بی نظیر قهوه

خواص قهوه صدها سال مصرف شده است. در واقع، این منبع اصلی کافئین برای بزرگسالان در جهان است.

قهوه اغلب به عنوان یک نوشیدنی انرژی استفاده می شود. این یک نوشیدنی صبحانه است که مردم برای بیدار شدن و افزایش انرژی مصرف می کنند.

علاوه بر این، قهوه – هر دو کافئین و بدون کافئین – دارای مزایای دیگری برای سلامتی شما در هنگام مصرف در اعتدال هستند. این می تواند به جلوگیری از بیماری های مزمن مختلف و کمک به مدیریت دیابت و وزن کمک کند.

قهوه منبع هر گونه مغذی (پروتئین، کربوهیدرات، چربی) نیست و تنها مقدار کمی از برخی از مواد مغذی مانند پتاسیم و منیزیم را شامل می شود. از آنجا که اکثریت قریب به اتفاق قهوه آب است، مقدار این مواد معدنی می تواند متفاوت باشد.

اعتقاد به طور گسترده ای وجود دارد که قهوه ممکن است به نیازهای مایع روزانه شما برسد. اگر چه ممکن است اثر دیورتیک کوتاه مدت خفیف داشته باشد، قهوه می تواند به نیازهای مایع روزانه فرد کمک کند. تحقیقات نشان می دهد که قهوه کافئین تا 5 فنجان در روز باعث کم آبی بدن نمی شود.

 

خواص بی نظیر قهوه

خواص بی نظیر قهوه

 

1.قهوه دارای اثر ضد التهابی بر روی بدن است

آنتی اکسیدان ها نقش مهمی در چگونگی کمک به التهاب را با کاهش استرس اکسیداتیو ایفا می کنند. مطالعات متعدد نشان می دهد افزایش آنتی اکسیدان ها در خون پس از مصرف قهوه.

 

2. عملکرد ذهنی را بهبود می بخشد

-3 فنجان در روز قهوه، کافئین می تواند خستگی را کاهش دهد و افزایش هوشیاری را کاهش دهد.  کافئین همچنین عملکرد ذهنی را افزایش می دهد و ممکن است خطر افسردگی را کاهش دهد. با این حال، دوزهای بالا می توانند اضطراب و علائم افسردگی را افزایش دهند.
مصرف مزمن کافئین ممکن است مقاومت به استرس را افزایش دهد، که پیامدهای بیماری آلزایمر و بیماری هانتینگتون دارد.

 

3. سلامت کبد

قهوه به طور مثبت با سلامت کبد ارتباط دارد. مطالعات نشان می دهد که مصرف قهوه باعث کاهش آنزیم های کبدی می شود که با آسیب کبدی همراه است، کاهش خطر ابتلا به فیبروز کبدی و کاهش خطر ابتلا به سیروز.

 

خواص بی نظیر قهوه

خواص بی نظیر قهوه

4. اثر کاهش داروهای ضد درد را افزایش می دهد

کافئین معمولا با داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs، مانند ایبوپروفن) و استامینوفن برای افزایش اثر آنها استفاده می شود. همانطور که انتظار دارید، قهوه کافئین نشان داده شده است که به اثرات چنین داروهایی کمک می کند.

 

5. کاهش خطر بیماری های قلبی

نوشیدن قهوه می تواند کمک به کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی

خطر منفی بین مصرف قهوه و بیماری عروق کرونر نشان داده شده است. بیشترین کاهش خطر با کسانی که مصرف 3-5 فنجان در روز دیده می شد.

علاوه بر این، مصرف قهوه ممکن است التهاب را مهار، کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی در زنان یائسه.  حفاظت قلبی عروقی ممکن است ممکن است تنها با قهوه فیلتر شده وجود داشته باشد.

با این حال، با مصرف مقادیر بالا (تا 6 فنجان در روز) قهوه فیلتر نشده مانند مطبوعات قهوه فرانسه، افزایش کلسترول لیپوپروتئین با چگالی کم نشان داده شده است، در نتیجه خطر حوادث قلبی عروقی افزایش می یابد.

 

6. ممکن است در حفظ وزن کمک

مطالعات نشان می دهد که کافئین ممکن است تعادل انرژی از طریق کاهش اشتها و افزایش سرعت سوخت و ساز را بهبود بخشد.  در دوزهای از 6 فنجان قهوه، یک روز، افزایش وزن کمی کمتر در طول زمان مشاهده شد.

آن را به توجه داشته باشید مهم است، با این حال، قهوه است که اغلب در اشکال که کالری بالا و قند اضافه شده مصرف می شود. بنابراین، هر گونه کمک های بالقوه در تعمیر و نگهداری وزن از ساده، قهوه کافئین دار آمده است.

 

قواید قهوه برای سلامتی

قواید قهوه برای سلامتی

7. کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2

داده های مشاهده ای به طور مداوم نشان می دهد که قهوه بیشتری مصرف، بیشتر کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 است. این ارتباط برای هر دو قهوه کافئین دار و بدون کافئین دیده می شد.

این مهم است که توجه داشته باشید که حساسیت به انسولین می تواند با مصرف کافئین کوتاه مدت رخ می دهد. با این حال، مصرف 4-5 فنجان در روز قهوه کافئین دار تا 6 ماه هیچ از مقاومت به انسولین افزایش یافته است. این به معنی این است که تحمل توسعه در طول زمان.

 

8. آیا خطر ابتلا به سرطان را افزایش نمی دهد

شواهد قوی وجود دارد نشان می دهد که نه قهوه و نه کافئین با بروز افزایش سرطان و مرگ ناشی از سرطان در ارتباط است.

خطر کمی کاهش می یابد از سرطان هر دو ملانوم و پوست غیر ملانوم نشان داده شده است. علاوه بر این، کاهش خطر ابتلا به سرطانهای پستان و پروستات نشان داده شده است.

سرطان آندومتر، ارتباط شبیه به کافئین دار و بدون کافئین است، اما برای سرطان کبد، قهوه کافئین دار نشان می دهد ارتباط قوی تر.

 

9. خطر ابتلا به سنگ کیسه صفرا و سنگ کلیه را کاهش می دهد

مصرف قهوه شده است با کاهش خطر تشکیل سنگ کیسه صفرا در هر دو قهوه کافئین دار و بدون کافئین همراه، اگر چه ارتباط قوی تر دیده می شود با کافئین دار.

خطر تشکیل سنگ کلیه نشان داده شده است با هر دو قهوه کافئین دار و بدون کافئین را کاهش دهد.

 

10. کاهش مرگ و میر

قهوه نشان داده شده است به منظور کاهش خطر مرگ و میر

رابطه معکوس بین تمام علل مرگ و میر (همه نوع مرگ) شده است با مصرف قهوه نشان داده شده است. این کاهش برای هر دو منابع کافئین دار و بدون کافئین نشان داده شد.

مصرف 2-5 فنجان قهوه در روز به نظر می رسد به عنوان قویترین ارتباط با کاهش خطر ابتلا به مرگ است.

 

 

ارتباط مغز و روده

ارتباط مغز و روده/ علائم، رژیم غذایی و نکات

چای سالم

چای بخوریم یا چای نخوریم؟/5 چای سالم و فواید جادویی آنها

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا