کشور استرالیا/5 جاذبه گردشگری برتر در استرالیا بخش (1)

پنج‌شنبه 20 آذر 1399 جاذبه های گردشگری
جاذبه گردشگری استرالیا

جاذبه گردشگری استرالیا

استرالیا  کشوری در نیمکره جنوبی است. این کشور با ۷٬۶۸۶٬۸۵۰ کیلومتر مربع وسعت، ششمین کشور پهناور جهان است. استرالیا یکی از قلمروهای همسود است و در سال ۱۹۰۱ از بریتانیای کبیر استقلال یافته‌است. جمعیت استرالیا ۲۵ میلیون و ۵۱۲ هزار نفر و زبان ملی کشور انگلیسی است .
استرالیا کشوری پهناور است که کمی کمی از قاره ایالات متحده کوچکتر است. بنابراین شاید تعجب آور نباشد که کشوری به این بزرگی همچنین میزبان غیرمعمول ترین مقصد و موجودات جهان باشد. از میان بسیاری از مکانهای شاخص و برجسته ای که می توانید در استرالیا بازدید کنید ، Ayers Rock و Sydney Opera House است. در حالی که این نقاط بسیار مورد توجه گردشگران هستند.
 استرالیا جاذبه های گردشگری زیادی وجود دارد. که مجله خانواده دایان در دوبخش ، جاهای دیدنی استرالیا را به شما معرفی میکند همراه ما باشید

1. خانه اپرای سیدنی(Sydney Opera House)

 از جاذبه های گردشگری در استرالیاflickr / پاول سیگارتو خانه اپرای سیدنی که به عنوان یک شاهکار معماری قرن بیستم شناخته می شود ، توسط معمار ، Jørn Utzon طراحی و ساخته شد تا تصویر یک کشتی بزرگ قایقرانی را منعکس کند.
این ساختمان معروف در بننونگ پوینت سیدنی که مانند پوسته های عظیم یا بادبان های بلند است ، لیست مکان های میراث جهانی یونسکو را جلب می کند و یکی از نمادهای بزرگ معماری جهان است. مکان خیره کننده است. آب از سه طرف سازه را احاطه کرده و باغ های گیاه شناسی سلطنتی با آن از جنوب مرز است. ازمشهورترین بناهای دیدنی استرالیا است
مشهورترین بناهای دیدنی استرالیا

مشهورترین بناهای دیدنی استرالیا

2. پارک ملی کاکادو(Kakadu National Park)

 3.جاده بزرگ اقیانوس(Great Ocean Road)

جاده بزرگ اقیانوس

جاده بزرگ اقیانوس

4 .پل بندر سیدنی( Sydney Harbour Bridge)

در کنار خانه اپرا ، پل بندرگاه سیدنی یکی از مشهورترین جاذبه های گردشگری استرالیا است. این شاهکار برجسته ساخت و ساز با محبت “Coathanger” نامیده می شود ، بزرگترین پل قوسی فولادی در جهان است. این کار در سال 1932 ، 40 سال قبل از خانه اپرای سیدنی تکمیل شد. این پل با ارتفاع 134 متری از بندرگاه ، 500 متر طول دارد و ساحل شمالی سیدنی را به منطقه تجاری مرکزی متصل می کند. علاوه بر مسیر عابر پیاده ، دو خط راه آهن از روی پل امتداد دارد و همچنین هشت خط برای تردد در جاده ها وجود دارد و جهت هر خط را می توان تغییر داد تا جریان ترافیک متناسب باشد.

 

پل بندر سیدنی

پل بندر سیدنی

5.ملبورن شهر بزرگ استرالیا(Melbourne)

 دومین شهر بزرگ استرالیا ملبورن ، ایستگاه محبوب در بسیاری از برنامه های سفر استرالیا – به ویژه برای کرکس های فرهنگ است.
گالری ها ، تئاترها ، رستوران ها ، مغازه ها و احساس کاملاً اروپایی آن ، مهمترین نقاشی های این شهر پیچیده در رودخانه یارا است. این شهر همچنین یک شهر سرسبز است ، پارک ها ، باغ ها و فضای باز تقریباً یک سوم از کل مساحت آن را اشغال کرده است. از نکات برجسته این شهر می توان به باغ های گیاه شناسی سلطنتی اشاره کرد. میدان فدراسیون؛ گالری ملی ویکتوریا ؛ و زمین کریکت ملبورن ، جایی که علاقه مندان به ورزش می توانند در تابستان کریکت و در زمستان فوتبال قوانین استرالیا را تماشا کنند.
 در شرق ، ملبورن بزرگ به رشته کوههای زیبای Dandenong و در جنوب به شبه جزیره مورنینگتون کشیده می شود ، جایی که بسیاری از مردم محلی برای سفرهای روزانه و سفرهای دریایی فرار می کنند.
ملبورن شهر بزرگ استرالیا

ملبورن شهر بزرگ استرالیا

www.touropia.com

[ngd-single-post-view]
جاذبه گردشگری استرالیا

کشور استرالیا/5 جاذبه گردشگری برتر در استرالیا بخش (2)

پیکاپ پاسپورت

پیکاپ پاسپورت چیست و چگونه آن را دریافت کنیم؟

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا
logo-samandehi