کشور افغانستان/4جاذبه های گردشگری برتر در افغانستان

چهارشنبه 11 فروردین 1400 جاذبه های گردشگری
کشور افغانستان

کشور افغانستان

جاذبه های گردشگری برتر در کشورافغانستان / افغانستان کشوری محصور در خشکی است که در آسیای جنوبی و آسیای میانه واقع شده است. این کشور چیزهای زیادی برای کشف دارد ، مردم افغانستان را افغان می نامند و واحد پول آنها افغانی است. افغانستان مکان بسیاری از مکانهای تاریخی است که تعداد گردشگران را به خود جلب می کند. این یک کشور چند فرهنگی و چند قومی است. بازدید کنندگان از مهمان نوازی کشور لذت می برند و غذاها و غذاهای مختلف را تجربه می کنند. بنابراین ، در اینجا ما به شما در مورد جاذبه های برتر جهانگردی در این کشور اطلاع خواهیم

در اینجا با بهترین شهر های افغانستان آشنا شوید و یکی از مشهورترین مناطق توریستی آسیا به شمار می‌رود.
با مجله خانواده دایان همراه ما باشید تا شمارا با ناب ترین مکان های گردشگری کشور افغانستان آشنا کنیم
وهمچنین جاذبه گردشگری کشور پاکستانکشور هندکشور ترکمنستانکشور قزاقستان و….. را در این مجله بخوانید
کشور افغانستان

کشور افغانستان

 

شهر کابل:

کابل پایتخت و بزرگترین شهر افغانستان است ، این شهر مکانهای جذابی مانند مسجد عبدالرحمن ، پارک تاریخی ، باغ بابر ، موزه های ملی افغانستان و غیره را در اختیار شما قرار می دهد. کابل شهری است که بیش از 3500 سال وجود دارد ، شهری باستانی است. مسجد رحمان نسبتاً جدید در سبک معماری اسلامی ساخته شده است.

 

شهر کابل

شهر کابل

شهر قندهار

اسکندر بزرگ در سال 329 قبل از میلاد شهر اسکندریه آراکوسیا را در مکانی که امروز به قندهار معروف است تأسیس کرد. مسجد جمعه قندهار اسلامی مقدس و جالب ترین مکان برای بازدید است. این شهر همچنین به عنوان قلب افغانستان شناخته می شود. این دومین شهر بزرگ با قدیمی ترین جوامع انسانی شناخته شده است. این مکان به شما پیشنهاد می دهد از بناهای قدیمی و مسجد کاوش کنید.

آثار بجامانده از قلعه‌های زمان صفویان و گورکانیان قابل مشاهده می‌باشد.تپه مندیگک

شهر قندهار

شهر قندهار

شهر مزار شریف:

مزار شریف همچنین در میان گردشگران مراجعه کننده به حرم حضرت علی (ع) در مرکز شهر مسجد آبی را نامیده است. این مکان پر از تضاد و علایق چند قومی است که باعث می شود شخص نمای باورنکردنی مسجد ساخته شده با طرح های معماری باستان را تجربه کند. مزار شریف مرکز استان بلخ و بخشی تاریخی از چندین تمدن است.

شهر مزار شریف

شهر مزار شریف

شهر هرات:

این یک شهر باستانی در غرب افغانستان است که چندین مکان تاریخی مورد توجه است. ارگ هرات ، آرامگاه ملکه گوهرشد از جاذبه های این مکان است. مجموعه مسجد جامع هنوز هم دارای تزئینات اصلی است حتی اگر اکثریت تعویض شود. در اینجا برخی از صنعتگران وجود دارد که شاهد کار با موزیاک و برش کاشی ها خواهید بود.

شهر هرات

شهر هرات

سواحل کشور ترکیه

سواحل کشور ترکیه/10 بهترین سواحل ترکیه

کشور مکزیک

کشور مکزیک/7 شگفت انگیز ترین اهرام مکزیک

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا
logo-samandehi