گران قیمت ترین خودرو جهان در سال ۲۰۲۰

سه شنبه، ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ گوناگون
خودروی مک لارن P1 LM

 شرکت های مطرح در صنعت خودرو سازی در سراسر جهان، هر ساله  مدل هایی جدید با ظاهر متفاوتتر ،کیفیت بالاتر و توان و قدرت افزون تر  که از لحاظ تمامی عملکرد ها  نسبت به مدل های قبل تولید می کنند. البته داشتن این خودرو ها از توان بسیاری از افراد خارج است ولی عده ی زیادی هستند که دوستدار  آشنایی با گران قیمت ترین ماشین های جهان هستند در اینجا شما را با ۱۰ تا از گران قیمت ترین ماشین های جهان در سال ۲۰۲۰ آشنا کنیم.

۱ – خودروی رولز رویس Sweptail با قیمت ۱۳ میلیون دلار

رکورد دار گران ترین ماشین های جهان در سال ۲۰۲۰ را این خودرو که توسط شرکت رولز رویس انگلستان ساخته شده است، در اختیار دارد. این خودرو لوکس از لحاظ طراحی و مهندسی خودرو یک جادوی خیره کننده به شمار می رود و یکی از گرانترین خودرو های تاریخ جهان است.

 

رولز رویس Sweptail

۲– رتبه دوم گران قیمت ترین خودرو  جهان را مرسدس بنز Maybach Exelero با قیمت ۸ میلیون دلار ، دارد این خودروی لوکس با ظاهری عجیب و غریب  در سال ۲۰۰۴ ساخته شده ولی هنوز هم در مقایسه با خودروهای دیگر تک و گران است.یک خودروی اسپرت ۴ صندلی با کارایی بسیار بالا و موتور دوقلوی توربو V12  می باشد که دارای ۲ در ۷۰۰ اسب بخار قدرت دارد و ۱۲ سیلندره با ۲ توربو شارژر و بسیار لوکس است که توسط افراد بسیار سرشناسی در دنیا نیز خریداری شده و از سرعت قابل توجه ۲۱۳ مایل بر ساعت برخوردار است.

مرسدس بنز Maybach Exelero

۳- خودروی بوگاتی Divo با قیمت ۵.۸ میلیون دلار

 در بوگاتی دیوو تمرکز بر ساخت یک خودروی مافوق سریع و فوق العاده کارآمد برای پیست بوده است. هدف اصلی مهندسان بوگاتی در ساخت دیوو، بهبود هندلینگ و کاهش مقاومت هوا در سطح بدنه خودرو بوده و تمام قطعات خودرو مورد بازبینی قرار گرفته. بوگاتی Divo  یک خودروی بوکس با موتور متوسط است و به گفته شرکت سازنده چابک ترین خودروی تولید شده این شرکت تا کنون است. سرعت این ماشین (بوگاتی دیو) ۲۳۶ مایل بر ساعت است. به همین دلیل است که این محصول بوگاتی در صف سومین ماشین گران دنیا قرار دارد.

خودروی بوگاتی Divo

۴ – خودروی کونیگزگ CCXR Trevita با قیمت ۴.۸ میلیون دلار

این خودرو که هزینه بسیار بالایی صرف تولید آن شده است، به منظور منحصر به فرد بودن آن توسط شرکت سازنده تنها ۲ تا از آن تولید شده است. برخی از ویژگی های آن شامل ﺗ ﺑﺪﻧﻪ ﻓﻴﺒﺮ ﻛﺮﺑﻦ ﺍﻟﻤﺎﺳﻰ ، ﺩﺭبﻫﺎﻯ ﻛﺮﺑﻨﻰ، ﺗﺮﻣﺰﻫﺎﻯ ﺳﺮﺍﻣﻴﻚ/ﻛﺮﺑﻦ ﻣﺠﻬﺰ ﺑﻪABS، ﺍﻫﺮﻡ ﺗﻌﻮﻳﺾﺩﻧﺪﻩ ﺍﺯ ﺭﻭﻯ ﻓﺮﻣﺎﻥ ،ﺳﻴﺴــﺘﻢ ﻫﻴﺪﺭﻭﻟﻴﻚ ﺑﺮﺍﻯ ﺑﺎﻻ ﺑﺮﺩﻥ ﺩﺭبﻫﺎ، ﺳﻴﺴﺘﻢ ﻧﺸﺎﻥﺩﻫﻨـﺪﻩ ﻭﺿﻌﻴﺖ ﻻﺳــﺘﻴﻚﻫﺎ، ﺻﻔﺤﻪ نماﻳﺸﮕﺮ ﻛﺮﻳﺴﺘﺎﻟﻰ ﻭ ﻛﻴﺴﻪ ﻫﻮﺍ ﺑﻬﺮﻩ گرفته‌اند. . حداکثر سرعت این خودرو ۲۵۴ مایل بر ساعت است.

خودروی کونیگزگ CCXR Trevita

۵ – خودروی لامبورگینی Veneno Roadster با قیمت ۴.۵ میلیون دلار

وننو رودستر از نظر تکنیکی بسیار پیشرفته است. از جمله ویژگی های بدنه میتوان به استفاده از پلیمر فیبرکربن تقویت شده برای این خودرو نام برد. تمام قسمت های بدنه از پلیمر کربنی فوق سبک CFRP ساخته شده است. این خودرو از نظر ایمنی با تمامی جاده های جهان سازگاری دارد و از ویژگی های سیستم کیسه هوا می توان با سازگاری آن با سیستم هندلینگ خودر(ESP) و نام برد.این خودرو می تواند در مدت ۲.۹ ثانیه به سرعت ۶۰ مایل بر ساعت برسد و قیمت بالای آن، این خودرو را به پنجمین گران قیمت ترین ماشین های جهان تبدیل کرده است.

 لامبورگینی Veneno Roadster

۶ – خودروی مک لارن P1 LM با قیمت ۳.۶ میلیون دلار

ششمین رکورد دار جدول گران قیمت ترین خودرو های جهان شامل مک لارن p1LM می باشد این خودرو که ساخته شده توسط  یک شرکت بریتانیایی است شامل ۶ نسخه تولید شده که ۵ نسخه از آن به افراد خصوصی واگذار شده و یک نسخه هم در جهت اهداف توسعه و آزمایش استفاده می شود.خودرو مک‌لارن P1 از جمله سوپرخودروهای قدرتمند محسوب می‌شود که قادر است در مدت ۲/۷ ثانیه به سرعت ۹۶/۶ کیلومتر بر ساعت برسد و موتور این خودرو یک موتور توربو شارژ V8 است که حداکثر سرعت ۲۱۴ مایل بر ساعت را ایجاد می کند. این خودرو جایگاه ششم گران قیمت ترین ماشین های جهان را در اختیار دارد.

خودروی مک لارن P1 LM

۷ – خودروی لیکان Hypersport با قیمت ۳.۴ میلیون دلار

این خودرو بسیار فوق العاده خودروی سوپر اسپورت عربی دنیا ساخته شده شرکت لبنانی W Motors است که در روند ساخت آن از مهندسین لبنانی و ایتالیایی بهره برده شده است. چراغ های جلو این خودرو از الماس ۱۵ عیار است. موتور این خودرو از نوع توربو شارژ ۳.۸ لیتری است که حداکثر سرعت ۲۴۰ مایل بر ساعت را ایجاد می کند. این سوپر اسپرت که ۳٫۴ میلیون دلار قیمت گذاری شده است از یک موتور ۶ سیلندر با توربوی دوقلو ، بهره می برد . شامل  قدرت ۷۵۰ اسب بخار ، گشتاور ۱۰۰۰ نیوتن متر ، شتاب صفر تا صد ۲٫۸ ثانیه ای و حداکثر سرعت ۳۹۵ کیلومتر بر ساعت را برای گرگینه ی عربی به ارمغان آورده است .

خودروی لیکان Hypersport

خودروی لیکان Hypersport

۸- خودروی بوگاتی Veyron با قیمت ۳.۳ میلیون دلار

این خودرو بسیار زیبا و پر زرق و برق  از موتور W16 8 لیتر بهره برده که توانایی تولید ۱۲۰۰ اسب بخار قدرت را دارد. حداکثر سرعت این خودرو ۲۵۳ مایل بر ساعت است. جایگاه هشتم فهرست گران قیمت ترین ماشین های جهان متعلق به این خودرو است.

 بوگاتی Veyron

بوگاتی Veyron

۹ – خودروی استون مارتین Valkyrie با قیمت ۳.۲ میلیون دلار

این خودرو نتیجه همکاری چند خودروساز است که دارای موتور V12 6.5 لیتری است که توانایی تولید ۱۱۳۰ اسب بخار قدرت را دارد. این خودو زیبا و گران قیمت دارای یک موتور V12 به قدرت ۵۹۲ اسب بخاربه و حداکثر سرعت ۳۳۸ کیلومتر در ساعت را دارد که با این حساب می تواند سریع ترین سدان ۴ درب تولید انبوه جهان لقب بگیرد. تنها ۱۵۰ نسخه از این خودرو تولید شده است.

 استون مارتین Valkyrie

۱۰ – خودروی فراری Pininfarina Sergio با قیمت ۳ میلیون دلار

این خودروی فراری در لیست ده خودروی گران جهان قراردارد و دهمین خودرو گران محسوب می شود . که به احترام رئیس سابق این شرکت سرجیو پینفارینا نامگذاری شد .کمپانی فراری از سال ۲۰۱۵ ، تنها شش دستگاه  از خودروی Pininfarina Sergio را ساخته است که آن را با قیمت ۳ میلیون دلار به خریداران دستچین یا همون سفارشی خود فروخته است.

فراری Pininfarina Sergio

راهکارهایی برای براق کردن چراغ خودرو

برای براق کردن چراغ خودرو در خانه چه کنیم

تغذیه مناسب شاغلین

تغذیه ی مناسب شاغلین در محیط کار

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا