جدید ترین قیمت خودرو های داخلی

دوشنبه 15 دی 1399 اقتصادی

قیمت خودرو بر اساس مصوبه شورای رقابت ،  ۱۸ خودرو  که افزایش ۵۰ درصدی تولید اتفاق بیفتد، مولفه تورم بخشی از فرمول را حذف و به جای آن قیمت بازار جایگزین می شد. انتشار همین خبر کافی بود تا بازار خودروی کشور دچار آشفتگی شود، به‌طوری که طی هفته گذشته شاهد رشد قیمت اکثر خودروها در بازار بودیم. پس از انتشار مصاحبه رئیس شورای رقابت و اظهارات وزیر صمت در مورد قیمت خودرو، بازار هفته گذشته دچار تب و تاب شد و قیمت‌ها بین ۵ تا ۱۰ میلیون تومان افزایش یافت.با وجود اینکه خریدار به بازار آمده بود اما فروشندگان به امید افزایش قیمت‌ها خودرو نمی‌فروختند. به دلیل تفسیرهای غلط فروشندگان تصور می‌کردند قیمت خودرو تا ۷۰ درصد افزایش می‌یابد از این رو از فروش امتناع می‌کردند.یک جو روانی طی هفته گذشته در بازار به وجود آمده بود و معاملات را هیجانی کرده بود. اما از اواخر هفته گذشته و ابتدای این هفته اوضاع در بازار خودرو به روال قبل بازگشته است.

به گزارش مجله دایان:کاهش قیمت ها در انواع خودروهای پراید طی چند روز اخیر مشهود بوده  به طوری که پراید ۱۱۱ امروز به قیمت ۱۲۲ میلیون تومان رسیده است و یا مدل های ۱۳۱، ۱۳۲ و ۱۵۱ این گروه امروز ۱۰۴، ۱۰۴ و ۱۰۸ میلیون تومان قیمت دارند و در این بین اما پراید ۱۵۱ پلاس امروز ۱۱۶ میلیون تومان قیمت خورده است و این کاهش قیمت ها تنها در بین انواع خودروهای پراید اتفاق نیافتاده است بلکه پژو ۲۰۶ تیپ ۲ از ۱۹۱ میلیون تومان در چهارشنبه هفته گذشته امروز به قیمت ۱۸۶ میلیون تومان بازگشته است و یا مدل تیپ ۵ آن نیز در حالی امروز ۲۴۵ میلیون تومان قیمت دارد که این خودرو در چهارشنبه گذشته به قیمت ۲۵۱ میلیون تومان معامله می شده است و در میان سایر خودروهای گروه پژو، پژو ۴۰۵ جی ال ایکس نیز از ۱۷۹ میلیون تومان در چهارشنبه گذشته امروز به قیمت ۱۷۶ میلیون تومان رسیده است؛ از میان خودروهای مونتاژ این گروه نیز امروز پژو ۲۰۰۸ مدل ۹۸ و ۹۹ به ترتیب ۷۹۹ و ۹۱۶ میلیون تومان قیمت دارند.

این کاهش قیمت ها در بین انواع خودروهای گروه سمند نیز دیده می شود به طوری که قیمت سمند سمند ال ایکس از ۱۷۸ میلیون تومان در چهارشنبه گذشته امروز به ۱۷۵ میلیون تومان رسیده است و خودروهای سمند سورن، سمند ال ایکس ای اف ۷ و سمند سورن پلاس این گروه نیز امروز به ترتیب ۲۲۸، ۱۹۶ و ۲۹۰ میلیون تومان قیمت دارند و یا در بین انواع خودروهای گروه تیبا نیز قیمت تیبا ۲ از ۱۲۴ میلیون تومان در چهارشنبه گذشته امروز به ۱۲۲ میلیون تومان رسیده است و خودروهای تیبا صندوقدار، صندوقدار پلاس و تیبا ۲ پلاس این گروه به ترتیب ۱۱۳، ۱۱۷ و ۱۲۹ میلیون تومان قیمت دارند.

گفتنی است در حالی که افزایش قیمت ها همراه یا اعلام مصوبه شورای رقابت موجب افزایش قیمت ها در بازار خودرو شد خرید و فروش را نیز در این بازار متوقف کرد و بازار خودرو همزمان با افزایش قیمت ها رکود چند روزه ای را تجربه کرد چراکه فروشندگان چشم انتظار افزایش بیشتر قیمت ها در این بازار از فروش خودرو خود دست کشیدد، اما با بازگشت قیمت ها در این بازار خرید و فروش ها دوباره از سرگرفته شد و معاملات در این بازار دوباره راه افتاده است

بازار بورس سه شنبه 16 دی ماه

وضعیت بورس در هفته جدید

×

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا