چین سریع ترین قطار تجاری جهان را معرفی کرد

چهارشنبه 1 بهمن 1399 فناوری
سریع ترین قطار تجاری جهان

سریع ترین قطار تجاری جهان در چین رونمایی شد

فناوری دایان :کشور چین با در اختیار داشتن بزرگترین شبکه راه آهن سریع السیر جهان و افزایش وسعت شبکه ریلی به ۳۵۰۰۰ کیلومتر حالا از نمونه اولیه سریع ترین قطار تجاری جهان با سرعت 620 کیلومتر در ساعت در شهر چنگدو رونمایی کرد.

این قطار از نوع (Maglev) است با وجود این فناوری  ، فقط یک قسمت متحرک وجود دارد و قطار در امتداد یک مسیر راهنمای آهن ربا حرکت می کند که ثبات و سرعت قطار را کنترل می کند. 

سرعت حرکت مگلو در حدود دوبرابر سرعت «یورواستار» است و می‌تواند با حداکثر سرعت خود طی ۴۷ دقیقه فاصله بین لندن و پاریس را سپری  کند.طول نمونه اولیه این قطار فوق سریع که توسط تیم متخصصان چینی طراحی و توسعه یافته، ۲۱ متر است.

سریع ترین قطار تجاری جهان

سریع ترین قطار تجاری جهان

چین سریع ترین قطار تجاری جهان را معرفی کرد

 متخصصان دانشگاه «Southwest Jiaotong» با کمک شرکتهای  دولتی  به نام های «گروه راه آهن چین» و شرکت «CRRC»، نمونه اولیه این ترن فوق سریع را با بودجه‌ای ۶٫۸ میلیون یورو توسعه داده‌اند.

تیم توسعه مگلو ادعا می‌کند که نسخه چینی نسبت از همتایان خود سبک‌تر بوده، ساختار ساده‌تری دارد و ساخت و راه‌اندازی آن ارزان‌تر تمام می‌شود .

وهمچنین با فناوری ابر رسانای دمای بالا (HTS) توسعه یافته است که با فناوری دمای پایین قطار توسعه یافته در آلمان و ژاپن متفاوت است.«فناوری HTS می‌تواند قطار را بدون برق و با فاصله ناچیزی از ریل شناور کند.»

محققان این دانشگاه همچنین از خطی به طول ۱۶۵ متر برای آزمایش نمونه اولیه مگلو و و فناوری‌های مربوط به آن رونمایی کردند.

در این پلتفرم آموزش ویدئویی منتشر کنید و کارمزد 100% بگیرید!

رونمایی از گوشی سامسونگ گلکسیS۲۱ و +S۲۱

از گلکسی S۲۱و + S۲۱ سامسونگ رونمایی شد

انتخاب استان برای وضعیت آب‌و‌هوا
logo-samandehi